Iwona Lewandowska, Robert Lewandowski, Milena Lewandowska
Fot. Pawel Wodzynski/East News
Z ŻYCIA GWIAZD

Mama Roberta Lewandowskiego wspomina dzieciństwo syna. „Byłam na każde jego zawołanie"

Iwona Lewandowska opowiedziała też o karierze syna

Karol Sowa 30 maja 2023 09:56
Iwona Lewandowska, Robert Lewandowski, Milena Lewandowska
Fot. Pawel Wodzynski/East News

Mama Roberta Lewandowskiego uchodzi za bardzo dobrą i ciepłą osobę. Od samego początku wierzyła, że jej syn odniesie spektakularny sukces. Z okazji Dnia Matki postanowiła napisać poruszający felieton. Wspomina w nim, jak wyglądała droga do sławy Roberta Lewandowskiego. Jej publikacja chwyta za serce...

Robert Lewandowski — mama była dla niego największym wsparciem. Relacja

Nie jest tajemnicą, że Iwona Lewandowska nie miała w życiu łatwo. Gdy straciła męża, nie mogła pogodzić się z jego śmiercią. Co więcej, musiała być silna, aby zadbać o przyszłość dzieci. W tamtym czasie była dla swoich pociech nie tylko matką, ale również ojcem. Przypomnijmy, że Krzysztof Lewandowski zmarł, gdy jego syn miał zaledwie 16 lat. Dla nastolatka był to ogromny cios...

Z ostatniej publikacji Pani Iwony wynika, że najlepszą ucieczką od bólu był dla chłopca sport. „Byłam na każde jego zawołanie. „Mamo, odbierzesz mnie z Zachodniego?". Wsiadałam do samochodu i jechałam. Spokojnie mógł wrócić sam albo z kolegą, ale oboje tego potrzebowaliśmy", czytamy na sportowefakty.wp.pl.

CZYTAJ TEŻ: Kamil Sipowicz pchnął Korę w ramiona innego. O jej romansie wielu nie wiedziało przez lata...

Robert Lewandowski, Iwona Lewandowska
Fot. Instagram: @_rl9

Robert Lewandowski, Iwona Lewandowska
Fot. Pawel Wodzynski/East News

Iwona Lewandowska szczerze o karierze syna

Na szczęście, mama była dla Roberta największym oparciem. Dawała mu wszystko, czego tylko potrzebował. Gdy jej syn odniósł sukces i zaczął grać w reprezentacji Polski, stresowała się każdym meczem. „Robert też bardzo je przeżywa. Gdy przegrywamy, od razu pojawiają się pytania, czy zrobił wszystko, jak należy. Jestem zaniepokojona mentalnością części kibiców i dziennikarzy, którzy po nieudanym meczu lubią znaleźć kozła ofiarnego. Robert w kadrze jest postrzegany jako ten, który przenosi góry. To miłe, ale czasem obraca się przeciwko niemu", czytamy w dalszej części felietonu. 

Mama sportowca przyznaje również, że sława i ogromne pieniądze nie zmieniły jej syna. Wciąż jest skromnym i dobrym człowiekiem. „Ale najbardziej cieszy mnie, jakim jest mężem, ojcem, przyjacielem. Wiem, czego się można po nim spodziewać. Nigdy nie zrobił czegoś, czego bym się wstydziła. Mimo sukcesu nie zwariował, woda sodowa nie uderzyła mu do głowy. Pozostał skromnym facetem i to jest w nim piękne", podsumowała.

Całej rodzinie życzymy wszystkiego, co najlepsze. 

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Wychowała go samotnie. Dziś przebywa w domu opieki. Relacja Piotra Kraśki z mamą

Robert Lewandowski, Iwona Lewandowska
Fot. Pawel Wodzynski/East News

Wideo

Nie umiał wstać z łóżka, odzyskał sprawność po 8 latach. Michał Figurski szczerze o wyjściu z choroby

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

SYLWIA GRZESZCZAK: traumatyczne przeżycia w show-biznesie, strach i samotność na długo naznaczyły jej życie. Odrodziła się! EWA KASPRZYK I MAŁGORZATA BERNATOWICZ: matka i córka. Drzemie w nich gen szaleństwa. Jak to wpływa na ich relacje? MICHAŁ FIGURSKI o tym, jak to jest stracić wszystko, obudzić się na szpitalnej sali w nowej rzeczywistości i zaczynać od nowa. ALLAN STARSKI: wybitny polski scenograf, mistrz wyobraźni. Ulubiony scenograf – i przyjaciel – Andrzeja Wajdy na Festiwalu Filmowym w Gdyni odbierze Platynowe Lwy za całokształt twórczości.