Lech Wałęsa i Danuta Wałęsa
Fot. Twitter @pietnik
O NIEJ JEST GŁOŚNO

„A czego mielibyśmy się wstydzić? Zwyciężyła miłość i mądrość”. Zobacz czułe zdjęcie Lecha Wałęsy z żoną

Weronika Kostyra 8 stycznia 2018 20:00
Lech Wałęsa i Danuta Wałęsa
Fot. Twitter @pietnik

 

Jedną z licznych kontrowersji związanych z Lechem Wałęsą jest jego konflikt żoną. Były prezydent jawnie mówi o tym, że zajęty polityką i walką z systemem zaniedbywał rodzinę, co Danuta Wałęsa ma mu za złe. Swój żal opisała w 2011 roku w książce „Marzenia i tajemnice”.

 

Związek Lecha i Danuty Wałęsów

Były Prezydent książkę żony odebrał jako zdradę i krytykę pod swoim adresem. Padły słowa, które go zabolały, a to przełożyło się na ich małżeńskie relacje. Treść w niej zawarta jest zbyt intymna i wolałby ją zatrzymać dla siebie. A co więcej, stracił autorytet w oczach społeczeństwa. „Moja żona wiele rzeczy opowiedziała, których nie należało opowiadać. To spowodowało, że jestem inaczej postrzegany. Żona nie może mi darować, że zostawiłem wszystko: dom, dzieci, ją. Że mnie to nie interesowało. Tylko Polska, demokracja, reformy, koncepcje”, tłumaczył w zeszłym roku na łamach książki „Ja. Rozmowa z Lechem Wałęsą”.

 

Wyglądało na to, że Lecha Wałęsa ma jeszcze żal do żony. „Rodzina się skończyła, gdy żona wyłamała się z obowiązków małżeńskich”, czytamy. „Byłem wychowany w duchu "nie mów nikomu, co się dzieje w domu". Co się w domu robi, jak się zachowuje - tego się nie wynosi. A ona wyniosła. Dlatego u mnie straciła. Nadal się szanujemy, ale to już nie jest moje dawne małżeństwo. Taki już jestem”, dodał Lech Wałęsa.

 

Okazuje się jednak, że relacje między małżonkami, którzy są ze sobą niemal 50 lat, nie są takie złe. Dowodem jest komentarz, jaki były prezydent wystawił pod swoim romantycznym zdjęciem na Twitterze. Na fotografii z 1980 roku autorstwa legendarnego fotografa Chrisa Niedenthala Lech Wałęsa całuje żonę. „A czego mielibyśmy się wstydzić? Było wiele burz trzeba było dać wiele naszego prywatnego czasu i życia Ojczyźnie, ale zwyciężyła miłość i mądrość”, napisał teraz.

 

 

Zobacz także: Lech Wałęsa wyjawił tajemnicę związku z żoną Danutą. Wyznanie byłego prezydenta na temat seksu wywołało w mediach prawdziwą burzę!

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

AGNIESZKA CEGIELSKA: „»Stary świat nie wróci«, napisałam to dwa lata temu w mojej książce »Naturalnie«, mówi dziennikarka, specjalistka od zdrowego żywienia. PATRYCJA WOY-WOJCIECHOWSKA, fotografka, autorka książek dla dzieci, dziewczyna z wielkiego miasta, zaczęła drugie życie na Mazurach. Jak ono wygląda? PROFESOR KRZYSZTOF SIMON – słynie z ciętego języka i tego, że nie owija w bawełnę. Właśnie został odznaczony medalem 75-lecia misji Jana Karskiego za wkład w walkę z pandemią. A także: Dlaczego robimy z naszej planety wielkie wysypisko śmieci? Czy mogę wpłynąć na los Ziemi, będąc w domu? Czy luksusowe hotele mogą być eko?