Stylizacja księżnej Meghan, stylizacje Meghan, Meghan i Harry, księżna Meghan, książę Harry
Fot. Getty Images
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Nietypowe zachowanie Meghan i Harry'ego na Instagramie. Poprosili fanów o... pomoc

Para przestała obserwować wszystkie konta

Gabriela Czernecka 2 sierpnia 2019 11:46
Stylizacja księżnej Meghan, stylizacje Meghan, Meghan i Harry, księżna Meghan, książę Harry
Fot. Getty Images

Książę Harry i księżna Meghan przestali obserwować inne konta na Instagramie. Zakładając profil w social mediach pobili rekord Guinessa, a tymczasem sami nie obserwują już nikogo. Dlaczego? Poznajcie szczegóły.

Harry i Meghan nie obserwują nikogo na Instagramie

Książęca para Sussex utworzyła własne konto na Instagramie na początku kwietnia tego roku. Choć sądzono, że pierwsze zdjęcie, jakim podzielą się młodzi małżonkowie, będzie ukazywało ich synka, to nic bardziej mylnego! Na narodziny Archiego fani rodziny królewskiej musieli jeszcze trochę poczekać. Szybko okazało się, że Meghan i Harry na Instagramie zamierzają kontynuować swoją działalność. 

Konto SussexRoyal na Instagramie zdobyło ponad milion obserwujących w... mniej niż sześć godzin, a a ten moment profil książęcej pary obserwuje ponad dziewięciu milionom użytkowników. Książęca para Sussex od samego początku postawiła sobie za cel, by prowadzenie konta na Instagramie było swego rodzaju inicjatywą.  

„Witamy na naszym oficjalnym Instagramie; z niecierpliwością czekamy na udostępnienie efektów pracy, która nas napędza, spraw, które popieramy, ważnych ogłoszeń i okazji do rzucenia światła na kluczowe kwestie. Dziękujemy za wsparcie i zapraszamy na @sussexroyal. ”- Harry i Meghan”, napisano.

Małżeństwo za pośrednictwem swoich social mediów wielokrotnie informowało fanów, że mogą wesprzeć organizacje pozarządowe, zajmujące się edukacją oraz dziećmi. Teraz przyszedł czas na kolejną organizację, tym razem zajmującą się kwestiami zdrowia psychicznego. Do tej pory konto Instagram @sussexroyal obserwowało zaledwie 16 kont i wszystkie należały do członków rodziny królewskiej.

By w pozytywny sposób wykorzystać rosnącą popularność na Instagramie para podjęła się jakiś czas temu wprowadzenia ciekawej inicjatywy. Jak napisano w poście, w maju w USA obchodzony jest miesiąc zdrowia psychicznego. W Wielkiej Brytanii jest to co prawda tylko tydzień (13.05-19.05), ale ponieważ książęca para jest małżeństwem brytyjsko-amerykańskim postanowiono, że przez cały miesiąc będą uświadamiać ludzi o istocie pracy organizacji pozarządowych, które zajmują się zdrowiem psychicznym.

Dlatego też Meghan i Harry przestali obserwować członków rodziny królewskiej, a zaczęli śledzić konta różnych organizacji pozarządowych. Jak zapowiedzieli, za miesiąc będą to kolejne organizacje i kolejna inicjatywa. „Oddajemy cześć tym, którzy codziennie na całym świecie wykonują nieprawdopodobną pracę. Chcemy naświetlić kilka organizacji na Instagramie, które promują działania na rzecz zdrowia psychicznego, powiększania świadomości chorób psychicznych, akceptacji ciała, dbania o siebie, i wagi połączeń międzyludzkich. Chcemy nie tylko słyszeń siebie nawzajem, ale również słuchać”, mieliśmy okazję przeczytać pod zdjęciem.

Teraz znów zaskoczyli swoich fanów. Na ten moment nie obserwują nikogo. Dlaczego Harry i Meghan zdecydowali się na ten ruch? Podobnie jak w przypadku innych działań członków brytyjskiej rodziny królewskiej w mediach, nagłej czystce przyświecała ważna idea.

Książęca para Sussex chce jeszcze bardziej niż dotąd wykorzystać swoje ogromne zasięgi w mediach społecznościowych do zwrócenia uwagi na ważne kwestie społeczne. Od tej pory zakochani chcą co miesiąc zmieniać zestaw obserwowanych przez siebie kont. Maj należał do organizacji wspierających ochronę zdrowia psychicznego i wspierających chorych na depresję. W czerwcu para wspierała społeczność LGBT, a w lipcu instytucje walczące o ochronę środowiska.

W sierpniu książęca para Sussex postanowiła zapytać swoich fanów, jakiej tematyce poświęcić ten miesiąc i komu okazać wsparcie! Pod postem pojawiło się już tysiące pomysłów, ale jeszcze żaden z nich nie został zaakceptowany. My już nie możemy się doczekać, żeby zobaczyć, jakie konta wybrali!  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez The Duke and Duchess of Sussex (@sussexroyal)

dziecko Meghan i Harry'ego
Fot. Dominic Lipinski/Press Association/East News
 

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARIA DĘBSKA ma 31 lat i na koncie wiele wspaniałych ról. Nam opowiada o tym, dlaczego nie została pianistką, gdzie najlepiej łapie dystans i za co kocha podróże. AGATA WĄTRÓBSKA I JANUSZ CHABIOR w dowcipnej i pełnej czułości rozmowie o swoim związku, ukochanych psach i magii małżeńskiej obrączki. MOHAMED AL-FAYED: egipski miliarder, właściciel paryskiego Ritza, ojciec kochanka księżnej Diany, bohater „The Crown”. Kim jest naprawdę? KASPER BAJON: scenarzysta, pisarz, reżyser. Fachu filmowego uczył się od swojego ojca, reżysera Filipa Bajona. Czy dziś słucha jego uwag?