księżna Meghan, książę Harry, dziecko Meghan i Harry'ego
Fot. East News
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Książę Harry nadał synowi imię Archie na cześć... To przepiękna historia!

Panowie poznali się 11 lat temu...

Rafał Kowalski 13 maja 2019 07:59
księżna Meghan, książę Harry, dziecko Meghan i Harry'ego
Fot. East News

Archie Harrison Mountbatten-Windsor – dokładnie w ten sposób nazywa się pierwszy syn księcia Harry’ego i księżnej Meghan. Mówi się, że na drugie imię dziecko otrzymało Harrison, ponieważ jest do bliskie do zlepku słów oznaczających po polsku syn Harry’ego. Dlaczego jednak rodzice zdecydowali się na imię Archie?

Znaczenie imienia Archie – syna księcia Harry’ego

Do tej pory mówiło się, że pierwsze a zarazem główne imię kolejnego królewskiego potomka wybrano po prostu dlatego, że jego rodzicom podobało się to, jak brzmi Archie. Jedna z dziennikarek wysnuła też teorię, że Harry i Meghan zdecydowali się na to imię, bo jego znaczenie zrobiło na nich duże wrażenie. Archie oznacza bowiem odważny i autentyczny...

Najnowsze informacje podawane przez Daily Mail są jednak inne. Prawdopodobnie imię Archie ojciec dziecka nadał mu ze względu na jednego z oficerów, których poznał w wojsku. Mowa o majorze Tomie Archerze-Burterze, który miał przydomek Archie. To temu mężczyźnie książę Harry wdzięczny jest za zabranie na tajną misję do Afganistanu w 2008 roku, gdy chwilę wcześniej inne decyzyjne osoby nie zgodziły się, by członek brytyjskiej rodziny królewskiej wyleciał walczyć w Iranie. Dzięki takiej propozycji kariera księcia została uratowana.

Harry podobno do dziś ma kontakt z 41-letnim dowódcą, który nie pozwolił, by syn księżnej Diany szybko skończył swoją przygodę z wojskiem. Podczas misji w Afganistanie panowie mieli się bardzo zaprzyjaźnić. Archer-Burter wykształcił  poza tym u Harry’ego wiele cech, dzięki którym dziś czuje się odważniejszym człowiekiem. Według zagranicznych portali, więź panów jest tak silna, że 41-letni major poznał samą królową. Był też gościem na ślubie Harry’ego i Meghan oraz regularnie ich odwiedza.

Warto jeszcze wspomnieć o jednym epizodzie, który miał miejsce w 2011 roku. To właśnie wtedy książę Harry wraz z pobożnym majorem przejechali około 120 kilometrów na rowerze przez Afrykę, dzięki czemu udało się zebrać środki na odbudowę szkoły dla dzieci z kraju Lesotho.

A może to właśnie Tom Archer-Burter zostanie ojcem chrzestnym pierwszego syna księcia Harry’ego? 

Major Tom Archer-Burter i książę Harry podczas akcji charytatywnej w Afryce - 2011 rok

Tom Archer-Burter i książę Harry
Fot. Getty Images

Meghan, Kate, Diana
Fot. East News

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

URSZULA DUDZIAK i MIKA URBANIAK osobista rozmowa dwóch niezwykłych artystek – matki i córki. ANNA PUŚLECKA mówi, że jej życie to nie tylko walka z rakiem. Polskie olimpijki: WALASIEWICZÓWNA, KONOPACKA, SZEWIŃSKA, KŁOBUKOWSKA… walczyły z rywalkami i z uprzedzeniami! Córka Ewy Błaszczyk MARIANNA JANCZARSKA: „Ola na zawsze jest częścią mojego życia”. EDYTA i MARCIN SAPETOWIE tworzą rodzinę dla dzieci z bagażem trudnych doświadczeń i chorób. Tumai – raj dla zawiedzionych kenijskich kobiet. Konkurs VIVA! PHOTO AWARDS rozstrzygnięty!