Ilona Łepkowska, VIVA!, 3/2015, luty 2015
Fot. Olga Majrowska
Z ŻYCIA GWIAZD

Złodzieje okradli grób rodziców Ilony Łepkowskiej! „Brak mi słów…”

Dla scenarzystki to nie były spokojne święta

Rafał Kowalski 3 listopada 2018 14:50
Ilona Łepkowska, VIVA!, 3/2015, luty 2015
Fot. Olga Majrowska

Święto Zmarłych powinno być dla wszystkim czasem spokoju i zadumy nad istotą życia i śmierci oraz momentem, na powspominanie bliskich, którzy już odeszli. Niestety, co roku tę spokojną atmosferę zaburzają kradzieże zniczy, kwiatów czy elementów nagrobków. W tym roku wandalizm dotknął także osoby znane, w tym Katarzynę Skrzynecką czy Ilonę Łepkowską.

Kradzież na grobie rodziców Ilony Łepkowskiej

O co dokładnie chodzi? Scenarzystka podzieliła się szokującą informacją w internecie. „Kilka dni temu mój Brat, gdy pojechał na cmentarz Powązkowski sprzątnąć grób naszych Rodziców zauważył, że z nazwiska Mamy wykonanego z mosiężnych liter ukradziono ich większość... […] Widziałam też dziś inne okradzione w ten sposób groby... Kradzieże na cmentarzach to coś haniebnego. Brak mi słów. Jakim człowiekiem trzeba być, by zrobić coś takiego?”, napisała Łepkowska w sieci.

W komentarzach Pani Ilona wyjaśniła, że to nie pierwszy raz kiedy ją i jej bliskich spotkała taka nieprzyjemna sytuacja. „Tata zmarł w 1989 roku. Wiele lat był spokój, nic się nie działo. Potem zaczęli kraść krzyż. Za którymś razem kamieniarz poradził, żeby zrobić identyczny w kształcie, ale z pleksi i pomalowany farbą idealnie imitującą mosiądz. Tak zrobiliśmy. Trzeba będzie tak samo odtworzyć litery...”, czytamy na Facebooku.

Internauci zaczęli dzielić się pod postem swoimi przykrymi historiami związanymi z cmentarnymi złodziejami. Okazało się, że podobnych przypadków jest bardzo dużo, dlatego scenarzystka nie zamierza zostawić tej sprawy. „Ludzie, zróbmy coś z tym! Pomyślę, jak tę sprawę ugryźć...”, napisała Łepkowska i dodała od siebie kolejny przykład na to, że rabunki elementów grobowców w trakcie Wszystkich Świętym nie są niczym nowym. „Pamiętam, jeszcze jak żyła Mama, gdy chodziłyśmy na groby Mama zawsze kupowała znicz z czerwoną stearyną i roztopioną stearyną kropiła płatki chryzantem... Bo polanych nie ukradną, by drugi raz sprzedać...”, zakończyła autorka scenariusza do trzeciej części Kogla-Mogla.

Jesteśmy ciekawi, jaki sposób na wandali i złodziei wymyśli Ilona Łepkowska. My słysząc co roku o fali takich przypadków czujemy się bezsilni… Zdarzyła się Wam równie przykra sytuacja?  

Ilona Łepkowska, Viva! luty 2015
Fot. Olga Majrowska

Ilona Łepkowska, VIVA! październik 2017
Fot. Zuza Krajewska, Bartek Wieczorek

Wideo

Paweł Królikowski zostawił najpiękniejszy możliwy testament. Żona opowiedziała o szczegółach

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA I LEFTERIS KAVOUKIS o balansie, jaki dała im pandemia, domu w Warszawie i… raju w Atenach. Co takiego wydarzyło się, że RAFAŁ KRÓLIKOWSKI powiedział sobie: „Hola, hola, panie Królikowski, czasami trzeba przystopować…”? AIDA KOSOJAN-PRZYBYSZ z córkami ALICJĄ i MARGO – Jak być matką, kiedy widzi się przyszłość? W cyklu Kobiece historie: Fonda, Birkin, Joplin, Mitchell – buntowniczki i hippiski, które zmieniły świat. Miasto miłości: Nowy Jork nie pozwoli zasnąć zakochanym.