Film Kler, Janusz Gajos
Fot. Materiały promocyjne Kino Świat
O TYM JEST GŁOŚNO

To już pewne! „Kler” Wojciecha Smarzowskiego idzie na rekord!

Pierwsze dane spływające z kin nie pozostawiają wątpliwości...

Rafał Kowalski 30 września 2018 12:59
Film Kler, Janusz Gajos
Fot. Materiały promocyjne Kino Świat

Choć najnowszy film Wojtka Smarzowskiego wszedł do kin dopiero przedwczoraj, o tej premierze mówiło się już od kilku tygodni. Produkcja wywołała ogromne kontrowersje ze względu na fakt, że jej głównymi bohaterami są księża, którzy, jak każdy z nas, mają swoje słabe strony. Przez zagorzałych wiernych obraz Smarzowskiego został jednak, jeszcze przed premierą, odebrany jako atak na Kościół i w związku z tym nie wszyscy widzowie będą mieli okazję zobaczyć Kler na własne oczy

Kler pobije rekord otwarcia?

Tych, którzy obejrzeli lub niedługo obejrzą Kler jest jednak znacznie więcej. Czy film Wojciecha Smarzowskiego pobije rekord otwarcia, czyli liczby widzów, która poszła na seans przez pierwsze 3 dni od premiery? Wszystko wskazuje na to, że tak!

ZNAMY JUŻ WYNIKI OGLĄDALNOŚCI!

Po pierwsze, by obejrzeć film trzeba było w wielu multipleksach rezerwować bilety z minimum kilkudniowym wyprzedzeniem. Po drugie, kina grają rekordową liczbę seansów. Na przykład w Multikinie na warszawskim Ursynowie w piątek Kler wyświetlono aż 18 razy, w Poznaniu 21, a we wrocławskim Pasażu Grunwaldzkim 22 razy!

Wiele multipleksów zamieściło też na swoich stronach informację, że ze względu na ogromne zainteresowanie obrazem, nie będzie można rezerwować na niego miejsc przez Internet. Bilety należało opłacić od razu. Inne kina z kolei podwyższyły ceny biletów na ten jedyny film.

By pobić rekord otwarcia, Kler musiałby zanotować więcej niż 834 479 widzów. To tyle, ile kilka lat temu zdobyła produkcja Pięćdziesiąt twarzy Greya, do której aktualnie należy rekord. Czy polskiemu obrazowi o księżach się uda? Oficjalne wyniki poznamy po niedzieli. 

Film Kler plakat
Fot. Materiały promocyjne

Film Kler Wojciecha Smarzowskiego
Fot. Materiały promocyjne

Wideo

Trendy na wiosnę 2021. Najmodniejsze makijaże na wiosnę 2021.

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

URSZULA DUDZIAK i MIKA URBANIAK osobista rozmowa dwóch niezwykłych artystek – matki i córki. ANNA PUŚLECKA mówi, że jej życie to nie tylko walka z rakiem. Polskie olimpijki: WALASIEWICZÓWNA, KONOPACKA, SZEWIŃSKA, KŁOBUKOWSKA… walczyły z rywalkami i z uprzedzeniami! Córka Ewy Błaszczyk MARIANNA JANCZARSKA: „Ola na zawsze jest częścią mojego życia”. EDYTA i MARCIN SAPETOWIE tworzą rodzinę dla dzieci z bagażem trudnych doświadczeń i chorób. Tumai – raj dla zawiedzionych kenijskich kobiet. Konkurs VIVA! PHOTO AWARDS rozstrzygnięty!