Hillary Clinton
Fot. East News
ZE ŚWIATA POLITYKI

Hillary Clinton zasłabła na obchodach 11 września! Czy to może zagrozić jej kampanii prezydenckiej?

Konrad Szczęsny 12 września 2016 14:00
Hillary Clinton
Fot. East News

Ameryka w szoku! Hillary Clinton zasłabła w trakcie obchodów 15 rocznicy zamachów terrorystycznych na World Trade Center. Jak poinformowali rzecznicy kampanii prezydenckiej Clinton, kandydatka Demokratów ma zapalenie płuc. Przez chorobę odwołała już poniedziałkowe i wtorkowe spotkania wyborcze w Kalifornii, w tym to ze sponsorami swojej kampanii.

 

Sztab wyborczy Hillary Clinton poinformował, że zasłabnięciu Clinton winna była zbyt wysoka temperatura, która panowała rano w Nowym Yorku (było to ok. 25 stopni Celsjusza). W sieci krąży wideo, na którym widać, jak współpracownicy i ochroniarze eskortują kandydatkę Demokratów do samochodu. Od razu po incydencie Clinton trafiła do apartamentu swojej córki na Manhattanie, gdzie została przebadana przez lekarzy. Po kilku godzinach odpoczynku pozowała do zdjęć i potwierdziła, że czuje się o wiele lepiej. Diagnoza lekarzy potwierdziła, że kandydatka na prezydenta USA zmaga się z zapaleniem płuc i ma odwodniony organizm. Jednak stan jej zdrowia nie daje powodów do niepokoju.

 

 

Wybory prezydenckie w USA odbędą się 8 listopada, zostały do nich zatem niecałe dwa miesiące. W październiku Hillary Clinton skończy 69 lat, co czyni ją jedną z najstarszych kandydatek na prezydenta USA w historii. Jednak wystawiony przez Republikanów Donald Trump jest od niej ponad rok starszy.

 

Problemy zdrowotne mogą poważnie zaszkodzić całej kampanii Hillary Clinton. Z uwagi na dosyć zaawansowany wiek kandydatki Demokratów wiele osób boi się, że po objęciu tej najważniejszej funkcji w państwie może nie poradzić sobie zbyt dobrze z presją i intensywnym trybem życia. A nie od dziś wiadomo, że sprawny polityk to skuteczny polityk. Istnieje duża doza prawdopodobieństwa, że wczorajszy incydent znacząco nadszarpnie wizerunek Hillary Clinton. Tym bardziej, że zwolennicy Donalda Trumpa od początku kampanii donoszą o problemach zdrowotnych byłej pierwszej damy (m.in. wytykają jej częste napady kaszlu w trakcie wystąpień). Czy faktycznie zasłabnięcie byłej pierwszej damy na obchodach 15. rocznicy zamachów terrorystycznych na World Trade Center przekreśli jej szanse na  wygraną w wyborach?

 

Polecamy też: Adele zabroniła Donaldowi Trumpowi wykorzystywania jej piosenek w kampanii!

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KLAUDIA EL DURSI: „Nie myślałam o show-biznesie. Ani o pozowaniu do »Playboya«”, mówi uczestniczka „Top Model” i prowadząca program „Hotel Paradise”. Rektor warszawskiej Akademii Teatralnej WOJCIECH MALAJKAT o przemocy i mobbingu w szkołach artystycznych i o tym, dlaczego nie został… nauczycielem w mazurskim miasteczku. KSIAŻĘ WILLIAM I KSIĄŻĘ HARRY: Koniec braterskiej miłości? Historia MIŁKI RAULIN brzmi jak bajka o odważnej dziewczynie, która dzięki marzeniom zdobyła Koronę Ziemi. W cyklu Extra – na fieście w Andaluzji.