Taylor Lautner
Fot. James Whatling / Splash News/EAST NEWS
NIEZWYKŁE HISTORIE

Taylor Lautner to idol nastolatek, którego zniszczyła sława. Co słychać u gwiazdora sagi Zmierzch?

Popularność go przerosła

Olga Figaszewska 11 lutego 2023 13:03
Taylor Lautner
Fot. James Whatling / Splash News/EAST NEWS

Z dnia na dzień znalazł się na ustach wszystkich za sprawą roli wilkołaka Jacob Blacka w ekranizacji filmowej sagi Zmierzch. Nagły skok popularności wiele go jednak kosztował... Mimo załamania, ostatecznie zbudował siebie na nowo, zaś w jego życiu ponownie zapanował spokój. Na przestrzeni lat Taylor Lautner przeszedł spektakularną metamorfozę. Co aktualnie słychać o najsłynniejszego filmowego wilkołaka?

Taylor Lautner. Życie nastoletniej gwiazdy oraz trudności związane ze sławą

Taylor Lautner urodził się 11 lutego 1992 roku. Dziś kończy 31 lat. Jako dziecko nie marzył o aktorstwie. Trenował sztuki walki i zdobywał kolejne sukcesy. Już jako ośmiolatek reprezentował USA w lidze World Karate Association.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

When it’s been 2 full milliseconds and the car in front of you still hasn’t realized the light turned green

Post udostępniony przez Taylor Lautner (@taylorlautner)

Przed kamerą po raz pierwszy mogliśmy go podziwiać w serialach Summerland, The Bernie Mac Show, The Nick & Jessica Variety Hour oraz On, ona i dzieciaki. Pracował także jako aktor dubbingowy. Jego głos mogliśmy usłyszeć w bajkach: Danny Phantom, Co nowego u Scooby’ego?, Silas and Brittany, a także He's a Bully, Charlie Brown.  

Spory przełom nastąpił, gdy 13-letni Taylor został obsadzony w jednej z głównych ról produkcji „Rekin i Lava: Przygoda 3D". Aktor wówczas myślał, że stał się najsłynniejszym chłopakiem na świecie... Wtedy jeszcze nie wiedział, jak bardzo się mylił!

Bowiem to właśnie rola Jacoba Blacka w ekranizacji serii Zmierzch Stephenie Meyer okazała się kluczem do ogromnego sukcesu. Za kreację nastoletniego wilkołaka sięgnął po nagrody Teen Choice Award oraz People's Choice Awards. 

Taylor Lautner nie spodziewał się, że dołączy do obsady Zmierzchu,,Wiadomość o tym, że zagram Jacoba, spadła na mnie jak grom z jasnego nieba. Nie zdawałem sobie sprawy, że na punkcie sagi rozpęta się taki szał, po prostu cieszyło mnie, że mogę zagrać ulubionego bohatera", mówił w rozmowie z Yolą Czaderską-Hayek.

Taylor Lautner pojawił się potem w Jeszcze większe dzieci, Run The Tide, The Ridiculous 6, i Nieuchwytni. 

CZYTAJ TAKŻE: Chciał zostać premierem, rozbawiał całą Polskę... Co dziś robi i jak wygląda Karol Klementowski z Dużych Dzieci?

Taylor Lautner w sesji, Chicago, Illinois, 05.05.2010 rok
Fot. John Gress/Getty Images

Taylor Lautner w sesji, Chicago, Illinois, 05.05.2010 rok

Taylor Lautner
Fot. East News
Taylor Lautner na planie Zmierzchu

W 2010 roku znalazł się w gronie najlepiej opłacanych hollywoodzkich aktorów. A magazyn Forbes w 2012 roku umieścił go na 67. miejscu najbardziej wpływowych postaci show-biznesu. Jego zarobki oszacowano na 26,5 milionów dolarów. W tym samym roku zajął drugie miejsce w rankingu 50 najseksowniejszych mężczyzn magazynu Glamour. Znalazł się także na liście magazynu Men's Health 10 Najlepszych wakacyjnych sylwetek. 

Jednak z czasem Taylor Lautner zaczął dostrzegać drugą stronę popularności, jaka w tamtym okresie na niego spadła. Dziesięć lat swojego życia spędził, siedząc w domu, a gdy chciał wyjść, zakładał kapelusz i okulary przeciwsłoneczne. Wymykał się tylnymi drzwiami. Do podjęcia takich kroków zmuszali go sami fani, potrafiący przesiadywać długimi godzinami pod domem Taylora. Rozpoznany na ulicy, momentalnie zwracał na siebie uwagę. Wielokrotnie musiał uciekać przed krzyczącym tłumem. Coś w jego psychice się zablokowało. Stał się bardziej wycofany, unikał medialnego zgiełku. Być może przez to stracił jakieś ważne role, ale komfort psychiczny był dla niego bardziej istotny... W końcu wielka sława gwiazdora przeminęła, a on znów poczuł się wolny.

Kilka lat temu w jednym z wywiadów aktor podkreślał, jak trudno było mu sobie poradzić z zainteresowaniem plotkarskich pism i fanów. ,,To, co można przeczytać o mnie w internecie, bardzo rzadko ma cokolwiek wspólnego z prawdą. To smutne. Omijam pewne strony szerokim łukiem, aby zaoszczędzić sobie przykrości".

CZYTAJ TEŻ: Był objawieniem „The Voice Kids 3”, potem zniknął. Tak dziś wygląda Marcin Maciejczak

Taylor Lautner. Jak dziś wygląda jego życie?

Obecnie aktor cieszy się dużo spokojniejszym życiem aniżeli w momencie szczytu swojej kariery, niemniej jednak nie brakuje w nim emocji! W listopadzie 2021 roku Taylor Lautner ogłosił, że zaręczył się ze swoją partnerką, młodszą o pięć lat dyplomowaną pielęgniarką Taylor Dome. Na Instagramie podzielił się zdjęciem z tej ważnej chwili. Ślub wzięli natomiast... dokładnie rok później, 11 listopada. Uroczystość odbyła się w winnicy niedaleko Paso Robles w Kalifornii. 

Na publicznym profilu aktora można dostrzec, jak wielką metamorfozę przeszedł. 

Fanów talentu aktorskiego Taylora z pewnością zaś ucieszy informacja, że po sześciu latach przerwy od aktorstwa zdecydował się powrócić na plan filmowy. Zagrał drugoplanową rolę w komedii „Gramy u siebie". Premiera na Netflixie miała miejsce 28 stycznia 2022 roku.  

ZOBACZ TAKŻE: Anna Lewandowska szczerze o macierzyństwie. „Miewam chwilę zwątpienia i wyrzuty sumienia”

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez TAY (@taydome)

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Dziś pomaga mężczyznom, ją umocniła choroba ukochanego: „Diagnoza spadła na nas nagle. Rinke był na granicy życia i śmierci”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA w intymnym wywiadzie chwilę przed narodzinami córeczki. HANNA ŻUDZIEWICZ I JACEK JESCHKE o zmiennych losach ich związku i bajkowym ślubie w Ligurii. MATTEO BRUNETTI: ambasador włoskiej kuchni i polskiej kultury o… włosko-polskich korzeniach. KOBIETY IKONY:  Santor, Kunicka, Rodowicz, Majewska, Sipińska, Sośnicka… – one rządziły zbiorową wyobraźnią w PRL-u.