Taylor Lautner
Fot. James Whatling / Splash News/EAST NEWS
O TYM SIĘ MÓWI

Taylor Lautner był idolem nastolatek. Jak wygląda dziś życie gwiazdy sagi Zmierzch?

Aktor przeszedł wielką metamorfozę

Olga Figaszewska 11 października 2020 10:27
Taylor Lautner
Fot. James Whatling / Splash News/EAST NEWS

Popularność przyniosła mu rola Jacoba Blacka w filmowej sadze Zmierzch. Taylor Lautner przeszedł spektakularną metamorfozę. Jak dziś wygląda jego życie i czym się zajmuje?  

Taylor Lautner – jak wygląda jego życie?

Taylor Lautner urodził się 11 lutego 1992 roku. Jako dziecko nie marzył o aktorstwie. Trenował sztuki walki i zdobywał kolejne sukcesy. Już jako ośmiolatek reprezentował USA w lidze World Karate Association.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

When it’s been 2 full milliseconds and the car in front of you still hasn’t realized the light turned green

Post udostępniony przez Taylor Lautner (@taylorlautner)

Przed kamerą po raz pierwszy mogliśmy go podziwiać w serialach Summerland, The Bernie Mac Show, The Nick & Jessica Variety Hour oraz On, ona i dzieciaki. Pracował także jako aktor dubbingowy. Jego głos mogliśmy usłyszeć w bajkach: Danny Phantom, Co nowego u Scooby’ego?, Silas and Brittany, a także He's a Bully, Charlie Brown.

Przełomem w jego karierze była rola Jacoba Blacka w serii Zmierzch. Za tę kreację sięgnął po nagrody Teen Choice Award oraz People's Choice Awards. 

Taylor Lautner nie spodziewał się, że dostanie się do obsady Zmierzchu. ,,Wiadomość o tym, że zagram Jacoba, spadła na mnie jak grom z jasnego nieba. Nie zdawałem sobie sprawy, że na punkcie sagi rozpęta się taki szał, po prostu cieszyło mnie, że mogę zagrać ulubionego bohatera", mówił w rozmowie z Yolą Czaderską-Hayek.

W 2010 roku znalazł się w gronie najlepiej opłacanych hollywoodzkich aktorów. A magazyn Forbes w 2012 roku umieścił go na 67. miejscu najbardziej wpływowych postaci show-biznesu, a jego zarobki oszacowano na 26,5 milionów dolarów.  W tym samym roku zajął drugie miejsce w rankingu 50 najseksowniejszych mężczyzn wg magazynu Glamour. Znalazł się także na liście magazynu Men's Health 10 Najlepszych wakacyjnych sylwetek.

Taylor Lautner na planie Zmierzchu

Taylor Lautner
Fot. East News

Taylor Lautner pojawił się potem w Jeszcze większe dzieci, Run The Tide, The Ridiculous 6, i Nieuchwytni. Ostatni raz pojawił się przed kamerą w 2016 roku i powoli wycofał się z show-biznesu. Od dwóch lat jest w szczęśliwym związku z Taylor Dome.

Kilka lat temu w jednym z wywiadów aktor podkreślał, że trudno było mu sobie poradzić z zainteresowaniem plotkarskich pism i fanów. ,,To, co można przeczytać o mnie w internecie, bardzo rzadko ma cokolwiek wspólnego z prawdą. To smutne. Omijam pewne strony szerokim łukiem, aby zaoszczędzić sobie przykrości". 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Why do we have to work out and eat vegetables to stay in shape? 🤔

Post udostępniony przez Taylor Lautner (@taylorlautner)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Happy place ❤️🏕🚤

Post udostępniony przez Taylor Lautner (@taylorlautner)

TAGI #Zmierzch

Wideo

Paweł Królikowski zostawił najpiękniejszy możliwy testament. Żona opowiedziała o szczegółach

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA I LEFTERIS KAVOUKIS o balansie, jaki dała im pandemia, domu w Warszawie i… raju w Atenach. Co takiego wydarzyło się, że RAFAŁ KRÓLIKOWSKI powiedział sobie: „Hola, hola, panie Królikowski, czasami trzeba przystopować…”? AIDA KOSOJAN-PRZYBYSZ z córkami ALICJĄ i MARGO – Jak być matką, kiedy widzi się przyszłość? W cyklu Kobiece historie: Fonda, Birkin, Joplin, Mitchell – buntowniczki i hippiski, które zmieniły świat. Miasto miłości: Nowy Jork nie pozwoli zasnąć zakochanym.