Piotr Woźniak-Starak
Fot. JACEK DOMINSKI/REPORTER
WSPOMNIENIE

Grób Piotra Woźniaka-Staraka został zburzony! Dlaczego?

W sierpniu minie druga rocznica jego śmierci

Aleksandra Andrzejak 24 maja 2021 10:57
Piotr Woźniak-Starak
Fot. JACEK DOMINSKI/REPORTER

Jego śmierć wstrząsnęła całą Polską. Niedługo minie druga rocznica tego tragicznego zdarzenia. Rodzina chce postawić reżyserowi nowy pomnik na powązkowskim cmentarzu. Rozpoczęto już prace.

Piotr Woźniak-Starak: śmierć

Piotr Woźniak-Starak utonął w wodach jeziora Kisajno na Mazurach 18 sierpnia 2019 roku. Wypadł z motorówki. Ciała szukano przez pięć dni. W nocnej eskapadzie producentowi towarzyszyli ochroniarze. Jednak reżyser kazał im odpłynąć. Kiedy wypadł za burtę, jego telefon pozostał na pokładzie. Ochrona namierzała sygnał z telefonu komórkowego, dlatego ochroniarze byli przekonani, że Piotr jest bezpieczny. 

Zobacz także: Był nadzieją polskiego kina. Śmierć Piotra Woźniaka-Staraka poruszyła całą Polskę

dlaczego zburzono grob piotra wozniaka-staraka
Fot. Piotr Molecki/East News

Grób Piotra Woźniaka-Staraka na warszawskich Starych Powązkach, Warszawa, 14.07.2020

Grób Piotra Woźniaka-Staraka

Piotr Woźniak-Starak został pochowany w posiadłości miliarderów w Fuledzie na Mazurach. Sąd Rejonowy w Giżycku uznał, że wuj Piotra Woźniaka-Staraka, Mirosław S., dokonał nielegalnego pochówku. Istniało zagrożenie, że urnę z prochami trzeba będzie przenieść. Na warszawskich Starych Powązkach wystawiono  zmarłemu reżyserowi drugą mogiłę.

Mirosław S. uniknął kary. Wyjaśnienie pojawiło się na łamach Super Expressu: „miejsce pochowania szczątków zmarłego członka rodziny nie jest cmentarzem, a obiekt wybudowany na Fuledzie nie jest katakumbą, dlatego nie wolno było złożyć tam szczątków ludzkich. (...) Z uwagi jednak na fakt, że wybudowany obiekt nie narusza innych przepisów, jak również jest on neutralny dla środowiska, sąd odstąpił od wymierzenia obwinionemu kary, a obciążył go jedynie kosztami sądowymi”.

Zobacz także: Kim był Piotr Woźniak-Starak?Poznajcie jego historię...

grob woniak-starak zburzony
Fot. Piotr Molecki/East News

Grób Piotra Woźniaka-Staraka na warszawskich Starych Powązkach, Warszawa, 14.07.2020

Dotychczas na warszawskich Starych Powązkach postawiono jedynie skałę z wyrytym imieniem i nazwiskiem oraz datą urodzin i śmierci. Konstrukcja ta została rozebrana. Na jej miejscu powstaje nowa. Aktualnie miejsce jest zabezpieczone. Jak będzie wyglądał grób reżysera? Dowiemy się za kilka tygodni. 

Wideo

Paweł Królikowski zostawił najpiękniejszy możliwy testament. Żona opowiedziała o szczegółach

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA I LEFTERIS KAVOUKIS o balansie, jaki dała im pandemia, domu w Warszawie i… raju w Atenach. Co takiego wydarzyło się, że RAFAŁ KRÓLIKOWSKI powiedział sobie: „Hola, hola, panie Królikowski, czasami trzeba przystopować…”? AIDA KOSOJAN-PRZYBYSZ z córkami ALICJĄ i MARGO – Jak być matką, kiedy widzi się przyszłość? W cyklu Kobiece historie: Fonda, Birkin, Joplin, Mitchell – buntowniczki i hippiski, które zmieniły świat. Miasto miłości: Nowy Jork nie pozwoli zasnąć zakochanym.