Piotr Machalica
Fot. Grażyna Gudejko
O TYM JEST GŁOŚNO

Widok grobu Piotra Machalicy wzrusza do łez. Żona aktora zamieściła na nim wyjątkowe słowa

„Lecz chociaż chmury płyną nisko…”

Rafał Kowalski 31 października 2021 16:55
Piotr Machalica
Fot. Grażyna Gudejko

W połowie grudnia 2020 roku dotarła do nas smutna i niespodziewana informacja o śmierci Piotra Machalicy. Przyczyną śmierci aktora miały być powikłania po koronawirusie. 65-letni artysta został najpierw pożegnany w Warszawie, a następnie jego prochy przetransportowano do Częstochowy. To właśnie tam żona i bliscy ulubieńca widzów postawili panu Piotrowi wyjątkowy pomnik.

Kim była Ola, żona Piotra Machalicy?

Piotr Machalica i Aleksandra Sosnowska znali się i tworzyli parę od lat, ale dopiero we wrześniu 2020 roku zakochani zostali małżeństwem. Niestety na krótko… Ale to było wyjątkowe uczucie! „Znamy się czternaście lat, teraz postanowiliśmy nasz związek zalegalizować, że tak brzydko powiem, co niczego nie zmienia. Poza tym, że mamy obrączki na palcu, kochamy się tak samo, jak kochaliśmy się dwa, cztery czy sześć lat temu. Ja nie zakochałem się w Oli, ja ją pokochałem. To jest zasadnicza różnica: zakochać się, a pokochać kogoś. Pokochać, czyli poznać kogoś. Zabrzmi to górnolotnie, znowu, ale co tam – pokochać, czyli być ze sobą w dobrych i złych chwilach”, opowiadał nam aktor o swojej największej miłości.

W rozmowie wideo z VIVA.pl dodał też, że nie planował dzielić się informacją o weselu z mediami. „Na miłość nigdy nie jest za późno. Ale to tak osobista moja sprawa i miałem nadzieję, że to wydarzenie nie osiągnie takiej popularności… Ale stało się jak się stało. Mogę powiedzieć tylko tyle: jesteśmy szczęśliwi, a to była taka konieczna formalna historia”, zdradził nam aktor w swoim ostatnim wywiadzie.

Nagrobek Piotra Machalicy – cytat z wiersza, zdjęcia

I to właśnie żona zmarłego artysty, jak informuje Super Express, zadbała o piękny pomnik na częstochowskim cmentarzu. Na białym marmurowym nagrobku wyryto napis „Ukochany Piotr Machalica”, a pod nim dodano fragment utworu Obrazoburcza, który aktor nagrał do muzyki Jerzego Satanowskiego i słów Jana Wołka 5 lat temu. „Lecz chociaż chmury płyną nisko, pomiędzy grobem a kołyską, żeby tak całkiem źle nie było, trafia się miłość”, brzmi piękny fragment piosenki, o której mowa.

Na zdjęciach zamieszczonych w dzienniku widać, że ukochana Piotra Machalicy dba o miejsce jego pamięci. Aktor obchodziłby 13 lutego kolejne urodziny… „Ola bardzo często odwiedza grób Piotra na cmentarzu. To była piękna i prawdziwa miłość, a to jej dowód. Przynosi mu czerwone róże, w kolorze miłości, pali znicze i wspomina dobre chwile. Taka żona to skarb”, mówił informator Super Expressu.

Zobaczcie zdjęcia z Cmentarza Świętego Rocha w Częstochowie. To właśnie tam, niedaleko kaplicy, można pomodlić się za aktora nad jego nagrobkiem.

Przy okazji Święta Zmarłych znów pomyślimy ciepło o jednym z najsympatyczniejszych polskich aktorów. 

Tak wyglądało miejsce pochówku Piotra Machalicy w dniu jego pogrzebu:

Grób Piotra Machalicy zdjęcia gdzie to jest
Fot. PAP/Waldemar Deska

Tak wygląda grób aktora dziś:

Piotr Machalica, grób w Częstochowie
Fot. Instagram Cezarego Żaka

Dzień dobry☺️☺️ No cóż... taka kolej rzeczy - poniedziałek 😴🥱 Zacznijcie go z "Super Expressem". Dziś m.in.: 👉 Żona...

Opublikowany przez se.pl Niedziela, 7 marca 2021

Byli małżeństwem zaledwie trzy miesiące 😢 Ale ta miłość przetrwa <3

Opublikowany przez se.pl Poniedziałek, 8 marca 2021

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA

Wideo

Krzysztof Miruć oprowadza po swoim domu!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATASZA URBAŃSKA: „zawsze druga”. Przez lata żyła z taką łatką. Teraz rozlicza się z przeszłością. JANUSZ LEON WIŚNIEWSKI o wypadku, roli… przypadku w życiu. A także o nowej książce. MICHALINA OLSZAŃSKA: aktorka, skrzypaczka, mama… Jakie tajemnice kryje jej życie? GRZEGORZ ZAWIERUCHA: znany kucharz zaangażował się w akcję Burda Media Polska – TASTErzy. Dlaczego? PODRÓŻE: barokowy pałac w Kamieńcu, nazywany pruskim Wersalem, zasłynął przepychem i jako miejsce romansu pani Walewskiej z Napoleonem.