Jarosław Bieniuk
Fot. KAMIL PIKLIKIEWICZ/EAST NEWS
O TYM JEST GŁOŚNO

Znani stają w obronie Jarosława Bieniuka: „Nie dopuściłby się zarzucanego mu czynu!”

Głos zabrali m.in. Radosław Majdan i Martyna Gliwińska

Gabriela Czernecka 18 kwietnia 2019 15:16
Jarosław Bieniuk
Fot. KAMIL PIKLIKIEWICZ/EAST NEWS

Znani stają w obronie Jarosława Bieniuka, który we wtorkowy wieczór został zatrzymany przez policję w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa przeciwko wolności seksualnej. Sam zgłosił się do prokuratury w Sopocie, by złożyć zeznania. Chwilę później został zatrzymany. W środę wieczór opuścił areszt za poręczeniem majątkowym i wydał oświadczenie. „Oskarżenia te są nieprawdziwe i formułowane wyłącznie w celu osiągnięcia korzyści materialnych. Pragnę podkreślić, że jestem niewinny”, zaznaczył sportowiec. W jego obronie stanęły gwiazdy, które w social mediach stają murem za przyjacielem.

Gwiazdy stają w obronie Jarosława Bieniuka

Jarosław Bieniuk wydał oświadczenie, w którym odniósł się do dotychczasowych doniesień na jego temat, które od kilku dni elektryzują media. Chodzi o oskarżenia, jakie wysnuła przeciwko niemu 28-latka. Kobieta oskarża go o gwałt. Sportowiec został zatrzymany we wtorek, a wczorajszego wieczoru opuścił areszt. Dziś opublikował oficjalne oświadczenie w tej sprawie: 

,,W związku z nieprawdziwymi zarzutami formułowanymi w moim kierunku w ostatnich dniach, pragnę przekazać Państwu kilka słów wyjaśnienia. Informacje pojawiające się w mediach na temat rzekomo zarzucanych mi czynów są szokujące, zarówno dla Państwa, jak i dla mnie. Oskarżenia te są nieprawdziwe i formułowane wyłącznie w celu osiągnięcia korzyści materialnych. Pragnę podkreślić, że jestem niewinny, dlatego też niezwłocznie i dobrowolnie stawiłem się na posterunku policji. Od początku wyrażałem i w dalszym ciągu wyrażam swoją pełną gotowość do współpracy z wymiarem sprawiedliwości w celu jak najszybszego wyjaśnienia zaistniałej sytuacji”, czytamy.

„Niesłuszne oskarżenia formułowane pod moim adresem godzą bezpośrednio w moje dobre imię, jak i destrukcyjnie wpływają na dobro i kondycję psychiczną moich dzieci. Do zakończenia postępowania i finalnej decyzji sądu, zwracam się z prośbą do przedstawicieli mediów o wstrzymanie się od formułowania jednoznacznych ocen pod moim adresem oraz uszanowanie prawa członków mojej rodziny do prywatności w tym trudnym dla nas wszystkich okresie. Proszę także Państwa – przedstawicieli mediów o używanie mojego pełnego imienia i nazwiska w przygotowywanych artykułach medialnych – bo tak właśnie należy postępować wobec osób niewinnych”, pisze Jarosław Bieniuk.

Radosław Majdan o Jarosławie Bieniuku i oskarżeniach o gwałt

W sprawie piłkarza zabrali głos jego znajomi i przyjaciele. Wierzą w jego niewinność. „Nigdy w to nie uwierzę , Jarek to bardzo pozytywny facet, kompletnie pozbawiony agresji i przemocy w stosunku do ludzi. Mam nadzieje, ze dzisiejsza wypowiedz jego adwokat nada nowy bieg tej sprawie. Jarek trzymaj się”, napisał na Instagramie Radosław Majdan.

Natalia Siwiec o oskarżeniach wobec Jarosława Bieniuka

W podobnym tonie wypowiedziała się także Natalia Siwiec: „Jarek jest dobrze wychowany i szarmancki wobec kobiet. Wszystkie traktuje z szacunkiem. Zawsze miły, spokojny i opanowany. Nie wyobrażam sobie Jarka agresywnego w stosunku do kogokolwiek. To człowiek, który ma zasady i postępuje zawsze zgodnie z etyką”, mówiła w rozmowie z Fakt24.pl

Martyna Gliwińska w obronie Jarosława Bieniuka

Głos w sprawie Jarosława Bieniuka zabrała także Martyna Gliwińska, jego była partnerka. Martyna nie szczędziła ciepłych słów pod adresem byłego piłkarza. Powiedziała wprost, że zarzuty pod jego adresem są kłamstwami, które mają na celu wyłudzenie od niego pieniędzy: „Zawsze stanę murem za Jarosławem. Jesteśmy wciąż bliskim przyjaciółmi i znam go od podszewki. Jeżeli ma to jakieś znaczenie to ręczę, że cała ta fatalna sytuacja to nic innego jak nieudolna próba wyłudzenia”, mówi w rozmowie z Faktem Gliwińska.

Jej zdaniem, Jarosław Bieniuk nigdy nie byłby w stanie kogoś skrzywdzić: „Jarek jest ostatnią osobą stającą do kłótni i zdolną do agresji, to nie w jego stylu, on unika takich sytuacji. W kontaktach z kobietami jest wręcz nieśmiały i każdy kto go zna, wie co mam na myśli. Dobrze, że ma przyjaciół i rodzinę, która nigdy tego nie podważy”, wyznała.

W tej chwili Jarosławowi Bieniukowi nie został przedstawiony zarzut popełnienia przestępstwa przeciwko wolności seksualnej. W rozmowie z Mateuszem Hładkim adwokat piłkarza, wyjaśniła, że to nie oznacza, żew dalszym toku śledztwa  taki zarzut może się nie pojawić, bądź śledztwo może zostać umorzone. Na chwilę obecną postępowanie jest w sprawie, a nie przeciwko osobie.  

Martyna Gliwińska z Jarosławem Bieniukiem

Jarosław Bieniuk, Martyna Gliwińska
Fot. Instagram

Radosław Majdan

Radosław Majdan FB
Fot. EastNews

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Aktorka żyje eko, chce zmieniać i chronić świat! „Nabrudziliśmy, musimy posprzątać, to nasz obowiązek. Albo zginiemy”, mówi MAJA OSTASZEWSKA. Antropolożka, wykładowczyni. Jak być matką, uczyła się od… szympansów - JANE GOODALL. TOMASZ MICHNIEWICZ: „W masowym wydaniu turystyka jest niszczycielską siłą, za co biorę częściową odpowiedzialność”, mówi. A także: słoni jest coraz mniej, coraz częściej rodzą się bez słoniowych ciosów. Czy można im skutecznie pomóc? W świecie zwierząt: Ferenstein-Kraśko, Sarapata, Zgrabczyńska, Olbrychscy, Tuszyńska, Urbańska, Jemioł, Dowbor… Zwierzęta są dla nich jak rodzina.