Kora, Olga Jackowska, Viva! styczeń 2015
Fot. Bartek Wieczorek/LAF AM
WSPOMNIENIE

Fani nie zapomnieli! Na grób Kory codziennie przynoszą świeże kwiaty i znicze…

Artystka zmarła pod koniec lipca

Monika Katarzyna Krupska 17 września 2018 20:31
Kora, Olga Jackowska, Viva! styczeń 2015
Fot. Bartek Wieczorek/LAF AM

Pod koniec lipca w wieku 67 lat odeszła Kora. Wybitna polska artystka od kilku lat zmagała się z chorobą. „Z ogromnym żalem i rozpaczą informujemy, że dziś o 5.30 na swoim ukochanym Roztoczu w otoczeniu najbliższych osób, ukochanych zwierząt i wspaniałej przyrody zmarła Kora", poinformowano w oświadczeniu na oficjalnym profilu Olgi Jackowskiej na Facebooku. 

Jak wygląda grób Kory?

Pogrzeb artystki odbył się kilka dni później, 8 sierpnia. Artystka spoczęła na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach w Warszawie. Pożegnała ją rodzina, przyjaciele, znajomi, osoby ze świata mediów i tłumy fanów. „Kora była osobą z krwi i kości. Była aktywna do samego końca, kochała życie i nie bała się śmierci”, wyznał Kamil Sipowicz, mąż ikony. Ceremonia miała charakter świecki. Z głośników wybrzmiewały największe utwory Mannamu, m.in. Mówią, że miłość mieszka w niebie i Się ściemnia. 

Ponad miesiąc po pogrzebie Olgi Jackowskiej jeden z dzienników udał się na miejsce spoczynku gwiazdy. Okazuje się, że nie brakuje tam świeżych kwiatów, w zniczach wciąż płonie ogień. Gesty oznaczają jedno - fani, przyjaciele, rodzina - nikt nie zapomniał. Nam wciąż jest bardzo przykro.  

Grób Kory
Fot. AKPA

Grób Kory
Fot. AKPA

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IZABELA JANACHOWSKA i KRZYSZTOF JABŁOŃSKI: Zamożni, między nimi jest duża różnica wieku – idealny obiekt hejtu. Jak sobie z nim radzą? Jak się kochają? ANDRZEJ PIASECZNY: Dlaczego tak naprawdę zdecydował się na coming out. I to właśnie teraz. DZIECI KRÓLOWEJ ELŻBIETY: Karol, Anna, Andrzej, Edward – wychowani przez matkę, która musiała się zmagać z dylematem: dzieci czy korona. MONIKA I ROBERT JANOWSCY Mężczyzna po przejściach i kobieta z przeszłością o życiu w patchworkowej rodzinie, miłości do siebie i... cudzych dzieci. ANNA NOWAK-IBISZ Pani Gadżet… improwizuje.