Ewa Minge, VIVA! maj 2015 11/2015
Fot. Bartek Wieczorek/LAF AM
Z ŻYCIA GWIAZD

Ewa Minge odwiedziła mamę na cmentarzu. Wzruszające wspomnienie projektantki

„Wiem, ze stoi mocno za moimi plecami”

Ksenia Krasko 22 maja 2021 16:55
Ewa Minge, VIVA! maj 2015 11/2015
Fot. Bartek Wieczorek/LAF AM

Ewa Minge jest niezwykle aktywna na swoich portalach społecznościowych. Z obserwatorami dzieli się nie tylko tym, co związane jest z modą, ale i swoimi przemyśleniami o wielu sprawach, które dzieją się wokół nas. Fani doceniają, że zawsze jest bardzo szczera w swoich osądach i nie ulega presjom różnych środowisk. Z okazji Dnia Matki, który świętujemy 26 maja, podzieliła się poruszającym wspomnieniem o swojej mamie. Projektantka zwróciła też uwagę na coś, o czym często zapominamy w natłoku codziennych spraw.

Ewa Minge pokazała grób mamy

Projektantka nie ukrywa, że odejście mamy było dla niej bolesnym ciosem. Wiesława Butkiewicz zmarła w 2009 roku, po długiej i trudnej walce z nowotworem. Odwiedziła grób mamy, aby w taki sposób uczcić jej pamięć w obliczu Dnia Matki, a fotografię z cmentarza opublikowała na swoim Instagramie.

Wydaje się, że Ewa Minge jest świadoma tego, jaką reakcję mogą wywołać takie zdjęcia, dlatego zaznacza w poście pod fotografią, że spodziewa się „afery”. „W czym różni się cmentarz od innych miejsc? Nie tańczę na grobie, nie robię szpagatu z krzyżem. Uwielbiam stare cmentarze, ten w Szczecinku jest przepiękny. Tak cmentarz może być piękny, można go lubić”, tłumaczy tym osobom, którym nie podobają się takie ujęcia.

Zobacz: Ewa Minge walczy z hejtem w social mediach! Pokazała zdjęcie bez makijażu

Jak zauważają internauci, pomnik na zdjęciu jest piękny i ma bardzo nietypowy kształt. „[...] lubię ten nasz projekt, który dla mnie i mojego taty był dwanaście lat temu wyzwaniem. Mama moja była wymagająca w formie. Sama niegdyś uczyła się rzeźby. Była inna, niezwykle eteryczna, a zarazem silna jak te skrzydła kamienne, które przykrywają jej pamięć”, wyznaje Ewa Minge.

Ewa Minge wspomina mamę. Wzruszające słowa

Jak przyznaje Ewa Minge, w trudnych chwilach zawsze odwiedza mamę. „Kiedy życie mnie dociska, kiedy mam dość wszystkiego i wszystkich, jadę na drugi koniec Polski, żeby posiedzieć, pogadać, pomyśleć. Wiem co mi podpowie, wiem jak zareaguje na moje żale i wiem, ze stoi mocno za moimi plecami”, czytamy. „Za kilka dni dzień matki... mojej już jutro urządzę mały majowy ogródek”, dodaje.

Na koniec zaapelowała do osób, które przeczytają jej post na Instagramie. „Matka... kochajcie je, szanujcie i bądźcie blisko dopóki nie są kamieniem”. Te słowa poruszyły internautów. Jest w nich bowiem bardzo dużo gorzkiej prawdy... 

Ewa Minge w sesji magazynu VIVA!, 2015 rok

Ewa Minge, Viva! maj 2015
Fot. Bartek Wieczorek/LAF

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA KUCZYŃSKA „MAFFASHION” – Influencerka, ikona stylu, bizneswoman. Teraz przyszedł czas na nowy rozdział w jej życiu. ZBIGNIEW ZAMACHOWSKI w dniu 60. urodzin wyjawia „całą” prawdę o karierze i swoich pryncypiach. MODA W WIELKIM MIEŚCIE – Czy Carrie i jej przyjaciółki z serialu „Seks w wielkim mieście” zrezygnują z designerskich strojów, zobaczymy w sequelu „And Just Like That”. KRYSTYNA KOFTA – Nagła choroba spadła na nią jak grom z jasnego nieba. Jak wyglada teraz jej życie? W cyklu EXTRA: Co się stanie z milionami Afganek w kraju, gdzie wciąż kamienuje się kobiety?