Ewa Chodakowska, Lefteris Kavoukis, VIVA! 14/2021
Fot. Mateusz Stankiewicz/SameSame
O tym się mówi

Ewa Chodakowska o braku dzieci: „Czytałam, że moje życie jest nic niewarte”

Trenerka mierzy się z hejtem za świadomie podjętą decyzję...

Gabriela Czernecka 18 września 2021 14:02
Ewa Chodakowska, Lefteris Kavoukis, VIVA! 14/2021
Fot. Mateusz Stankiewicz/SameSame

Ewa Chodakowska będzie gościem najnowszego odcinka Miasta KObiet. Trenerka fitness wciąż jest atakowana, bo nie chce mieć dzieci. Gwiazda poruszyła w programie temat hejtu, który ją spotyka za to, że nie zdecydowała się na macierzyństwo. Z jej ust padły szczere słowa…

Ewa Chodakowska o macierzyństwie

Wiele kobiet nie decyduje się na macierzyństwo. To wybór, który podejmują świadomie w zgodzie z własnymi uczuciami. Do takich osób należy m.in. Ewa Chodakowska, która otwarcie mówi o tym, że nie planuje mieć dzieci. W rozmowie z gospodyniami Miasta Kobiet - Marzeną Rogalską, Aleksandrą Kwaśniewską i Olgą Legosz - Ewa Chodakowska opowiedziała o tym, jak często zmaga się z hejtem dotyczącym jej świadomego wyboru. Choć odcinek z trenerką w roli głównej zostanie wyemitowany w niedzielę, to już przedpremierowo ujawniono fragment rozmowy. 

Zobacz: Ewa Chodakowska i jej mąż kupili hotel w Grecji: „Piszę to ze łzami wzruszania w oczach…”

W rozmowie z Marzeną Rogalską i Olgą Legosz Ewa Chodakowska zdradziła, że większość negatywnych komentarz otrzymuje od kobiet, ale zaznacza, że najczęściej są to słowa bagatelizujące wagę jej decyzji. Trenerka mówi wprost, że wiele kobiet próbuje ją przekonać, że w przyszłości zmieni zdanie: „To są najczęściej komentarze, że jeszcze mi się odmieni, że jeszcze zmienię zdanie, żebym to przemyślała, że na pewno przyjdzie taki moment w moim życiu, kiedy będę gotowa”, mówi Ewa Chodakowska.

Ewa Chodakowska o hejcie 

Trenerka ujawnia także, że nie ma zamiaru demonizować macierzyństwa: „Ja jestem wychowana w domu, gdzie nasza mama dała nam absolutnie wszystko”, mówi wprost. Niestety wiele osób wciąż nie wykazuje się tolerancją wobec jej decyzji.

Zobacz również: Ewa Chodakowska i Lefteris Kavoukis: „Jesteśmy trochę z różnych światów i nauczyliśmy się to szanować”

Ewa Chodakowska dostaje wiele przykrych komentarzy, które próbują deprecjonować ją jako kobietę: „Były takie sytuacje, kiedy czytałam, że moje życie jest nic niewarte. W momencie, kiedy nie jestem matką, nie decyduję się na macierzyństwo, to nie noszę w sobie tej wartości. Macierzyństwo jest w moim odczuciu heroizmem, bo trzeba w jakimś stopniu zrezygnować z siebie, trzeba tę część oddać człowiekowi, który teraz będzie skupiał przede wszystkim naszą uwagę. Jest to piękna, wyjątkowa droga, ale też wyzwanie”, wyjawiła. 

Wywiad z Ewą Chodakowską wyemitowany zostanie w niedzielę o 12:30 i 22:15 na antenie TVN Style. 

Ewa Chodakowska, Lefteris Kavoukis, VIVA! 14/2021
Fot. Mateusz Stankiewicz/SameSame

Ewa Chodakowska, Lefteris Kavoukis, VIVA! 14/2021
Fot. Mateusz Stankiewicz/SameSame

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KAROLINA PISAREK i ROGER SALLA: tuż przed ślubną ceremonią modelka opowiada o niespodziewanych oświadczynach, swoim związku i przygotowaniach do ślubu. MICHAŁ WIŚNIEWSKI: po co mu ten ślub?! Wyznania mężczyzny, który pięć razy mówił „tak”. AGATA TUSZYŃSKA często przedkładała wszystko nad kolejne książki. Czy to był dobry wybór? Czy nie żałuje? I czy w ogóle umie żyć inaczej? Do refleksji. ŚLUBY WSZECH CZASÓW: Kelly i książę Rainier, Beaulieu i Presley, Yoko Ono i Lennon, Diana i książę Karol… Ich śluby zawładnęły zbiorową wyobraźnią.