Eurowizja 2021, Polska, Rafał brzozowski, wynik
Fot. EBU / ANDRES PUTTING
O TYM JEST GŁOŚNO

Eurowizja: Za nami drugi półfinał konkursu. Jak wypadł Rafał Brzozowski? Zobacz występ Polski!

10 finalistów chwilę temu wyłonili publiczność i jury

Rafał Kowalski 20 maja 2021 23:05
Eurowizja 2021, Polska, Rafał brzozowski, wynik
Fot. EBU / ANDRES PUTTING

Okrzyki publiczności zgromadzonej w holenderskiej Ahoy Arenie, wielkie emocje przed milionami odbiorników telewizyjnych i stres siedemnastu reprezentantów. Tak można podsumować zakończony przed chwilą dwugodzinny drugi półfinał Eurowizji 2021. Polskę reprezentował Rafał Brzozowski z piosenką The Ride. Jak wypadł na tle konkurentów? Występ już można zobaczyć w sieci. Czy polski artysta zaśpiewa w sobotnim finale imprezy?

Eurowizja 2021- wyniki drugiego półfinału. Lista

65 Konkurs Piosenki Eurowizji mimo trwającej pandemii  udało się zorganizować. Reprezentacje 38 państw (Australia nie mogła przylecieć do Europy) zjawiły się w Rotterdamie i są gotowe powalczyć o zwycięstwo. We wtorek poznaliśmy finalistów pierwszego półfinału imprezy. Zostali nimi: Litwa, Rosja, Szwecja, Cypr, Norwegia, Belgia, Izrael, Azerbejdżan, Ukraina i Malta. Podana kolejność jest absolutnie przypadkowa.

Z kolei dziś na scenie zmierzyli się artyści z 17 kolejnych państw. Zaskakujące show pełne muzycznych i wizualnych wrażeń to efekt wielu tygodni prób. Swoje głosy na najlepszych oddali międzynarodowi jurorzy i telewidzowie. Po zsumowaniu wszystkich punktów udało się wyłonić dziesiątkę finalistów.

Kto zaśpiewa już w sobotę o 21:00 w wielkim finale Eurowizji 2021? Oto lista szczęśliwców:

  • Albania
  • Serbia
  • Bułgaria
  • Mołdawia
  • Portugalia
  • Islandia
  • San Marino
  • Szwajcaria
  • Grecja
  • Finlandia

Eurowizja 2021: Bułgaria zachwyciła sypiącym się „z nieba” piaskiem

Eurowizja 2021, Bułgaria
Fot. EBU / THOMAS HANSES

Eurowizja 2021: Szwajcar jest jednym z faworytów bukmacherów do wygrania całej imprezy

Eurowizja 2021, Szwajcaria
Fot. EBU / ANDRES PUTTING
Eurowizja 2021:  Kilka osób w ekipie Islandii jest zarażonych COVID-19. To dlatego dzisiejszy występ zespołu został odtworzony - był to zapis jednej z prób. 

Eurowizja 2021, Islandia
Fot. EBU / THOMAS HANSES

Rafał Brzozowski – występ na Eurowizji 2021. Opinie, wideo

Ostatni dni były dla Rafała Brzozowskiego pełne stresu. Na początku tygodnia okazało się, że jedna osoba z polskiej delegacji otrzymała pozytywny wynik testu na koronawirusa. Przez taki obrót zdarzeń mogło dojść do sytuacji, w której polska ekipa nie zaśpiewałaby dziś na żywo. Przy kolejnych zarażeniach dopuszczano scenariusz o puszczeniu podczas półfinału którejś z nagranych prób. Na szczęście nie było to konieczne, bo kolejne badania potwierdziły brak obecności COVID-19 w organizmach Rafała Brzozowskiego, czwórki jego tancerzy i chórzysty.

Wczorajsza próba generalna dla jurorów a także dzisiejszy występ w półfinale poszły polskiemu reprezentantowi dobrze. Wokalny poziom piosenkarza większość internautów określiła jako poprawny.  Jeśli chodzi o plan na występ to gwiazdor TVP postawił na dobrą zabawę raz po raz zachęcając do klaskania i tańczenia holenderską publiczność. Czy cała prezentacja utworu The Ride na tym straciła, czy zyskała? Oceńcie sami.

Które miejsce dokładnie zajął dziś Rafał Brzozowski? Tego dowiemy się w nocy z soboty na niedzielę, kiedy organizatorzy przedstawią wszystkie tabele wyników. Do czasu wyłonienia laureata Eurowizji 2021 pozostaną one tajemnicą.

Trzymamy kciuki za wszystkich finalistów! 

CZYTAJ TEŻ: Eurowizja 2021: Za nami pierwszy półfinał konkursu. Wyniki zaskoczyły większość widzów. Koncert komentowali Marek Sierocki i Olek Sikora. Jak wypadli?

Polska na eurowizji 2021, Rafał Brzozowski
Fot. EBU / ANDRES PUTTING

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARIA DĘBSKA ma 31 lat i na koncie wiele wspaniałych ról. Nam opowiada o tym, dlaczego nie została pianistką, gdzie najlepiej łapie dystans i za co kocha podróże. AGATA WĄTRÓBSKA I JANUSZ CHABIOR w dowcipnej i pełnej czułości rozmowie o swoim związku, ukochanych psach i magii małżeńskiej obrączki. MOHAMED AL-FAYED: egipski miliarder, właściciel paryskiego Ritza, ojciec kochanka księżnej Diany, bohater „The Crown”. Kim jest naprawdę? KASPER BAJON: scenarzysta, pisarz, reżyser. Fachu filmowego uczył się od swojego ojca, reżysera Filipa Bajona. Czy dziś słucha jego uwag?