Kim jest Natalia Kamińska, Córka Emiliana Kamińskiego?
Fot. Baranowski/AKPA
Dzieci Gwiazd

Z dziećmi łączyła go wyjątkowa więź. Kim jest jedyna córka Emiliana Kamińskiego? 

Co wiemy o Natalii Kamińskiej?

Olga Figaszewska 28 grudnia 2022 13:58
Kim jest Natalia Kamińska, Córka Emiliana Kamińskiego?
Fot. Baranowski/AKPA

O śmierci Emiliana Kamińskiego poinformowano 26 grudnia 2022 roku. Aktor, reżyser i założyciel Teatru Kamienica odszedł po długiej i ciężkiej chorobie. Ulubieniec widzów zmarł w swoim domu w Józefowie, w otoczeniu bliskich. Emilian Kamiński był wspaniałym i oddanym ojcem. Wypracował sobie z dziećmi cudowną relację. Synów Kajetana i Cypriana doczekał się z drugą żoną Justyną Sieńczyłło. Najstarsza córka jest owocem jego pierwszego związku. Natalia to już dorosła kobieta. Kim jest? Co wiemy o ich relacji?

Emilian Kamiński odszedł. Aktor walczył z ciężką chorobą

Od dawna zmagał się z problemami zdrowotnymi. Mimo dolegliwości nie poddawał się, spełniał marzenia, realizował kolejne projekty i miał jeszcze wiele planów. Na nic się nie uskarżał. Niestety, 26 grudnia dotarła do nas smutna informacja o śmierci artysty. Emilian Kamiński miał 70 lat. Odszedł w domu w Józefowie. Do końca trwali przy nim najbliżsi.

„Dziś o godzinie 7.30, po długiej i ciężkiej chorobie zmarł Emilian Kamiński, twórca i dyrektor Teatru Kamienica, aktor i reżyser. Odszedł przy rodzinie, w swoim domu w Józefowie. Nie ma słów, które potrafiłyby wyrazić smutek i żal pozostawiony w naszych sercach…”, przekazano na Instagramie Teatru Kamienica.

Emilian Kamiński prywatnie był szczęśliwym mężem Justyny Sieńczyłło. Para była małżeństwem przez ponad 25 lat i wspólnie doczekała się dwóch synów: Kajetana i Cypriana.  

Czytaj też: Emilian Kamiński miał trudne dzieciństwo. Doświadczył przemocy i bezdomności. Do końca pomagał innym

Natalia Kamińska — kim jest córka Emiliana Kamińskiego?

Najstarsza pociecha artysty, jedyna córka, jest owocem związku aktora z Izabellą Jarską. Po raz pierwszy dziennikarka dostrzegła przyszłego męża w Teatrze Narodowym. On miał 27 lat, ona była uczennicą liceum i oglądała go na scenie w spektaklu „Szkoła żon”. Była zawiedziona, ponieważ liczyła na to, że w sztuce pojawi się uwielbiany przez nią Jerzy Matałowski. Tak się nie stało. Drogi Emiliana Kamińskiego i Izabelli Jarskiej splotły się ponownie kilka lat później w Teatrze Ateneum. Szybko połączyło ich gorące uczucie, świetnie się uzupełniali, rozumieli swoje pragnienia. Nie zamierzali zwlekać, stanęli na ślubnym  kobiercu, a wkrótce potem powitali na świecie swoje pierwsze dziecko, córeczkę Natalię.

Relacja pary nie przetrwała próby czasu. Oboje rozwijali swoje kariery – on spełniał się na scenie, ona w dziennikarstwie. Rozstali się w zgodzie, pozostając ze sobą w bardzo dobrych relacjach. Dziś ich córka, Natalia Kamińska to dorosła kobieta.

Turniej gwiazd Lego Studios; Emilian Kamiński z córką Natalią, 2001
Fot. Prończyk/AKPA

Emilian Kamiński z córką Natalią, 2001, Turniej gwiazd Lego Studios

Mimo że od czasu do czasu pojawiała się u boku taty na czerwonym dywanie, to zdecydowała się pójść w jego ślady. Natalia Kamińska trzyma się z dala od show-biznesu. O jedynej córce Emiliana Kamińskiego wiadomo niewiele. Jak donoszą media, Natalia jest licencjatem ekonomii i magistrem polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim.

Wielokrotnie wspierała tatę i Justynę Sieńczyłło w tworzeniu spektakli dedykowanych osobom w kryzysie bezdomności.  


Czytaj też:  Tuż przed śmiercią Emilian Kamiński wysyłał przyjaciołom SMS-y: „z Tobą też chciałem się pożegnać…”

Emilian Kamiński z córką, Natalią Kamińską, Live Radio - premiera w teatrze Komedia, 2010
Fot. VIPHOTO/East News

Emilian Kamiński z córką, Natalią Kamińską, Live Radio - premiera w teatrze Komedia, 2010

Emilian Kamiński z córką, Córka Emiliana Kamińskiego, Natalia premiera spektaklu
Fot. Baranowski/AKPA

Emilian Kamiński z córką, Natalią premiera spektaklu "Za rok o tej samej porze", 2011

Wideo

Z Vito Bambino na boisku do kosza! O kulisach nowego albumu, rodzicach i pierwszym roku w Warszawie...

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IZABELA JANACHOWSKA: czy da się porównać uczucie pomiędzy mężczyzną a kobietą do tego łączącego matkę i dziecko? SARA JAMES najpierw podbiła Polskę, teraz podbija świat. Naszą sesję zrealizowaliśmy w jej ukochanym Los Angeles. ARKADIUSZ JAKUBIK: fantastyczny, wielokrotnie nagradzany aktor, rockandrollowiec o rodzinnych relacjach i myślowym ADHD. MAŁGORZATA SARAMONOWICZ w poruszającej rozmowie o życiu ze stwardnieniem rozsianym.