Orędzie królowej
Fot. Getty Images
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Elżbieta II wygłosiła specjalne orędzie. Nawiązała do Harry'ego i Meghan oraz księcia Filipa!

Jej słowa mają głębsze znaczenie...

Gabriela Czernecka 7 marca 2021 19:23
Orędzie królowej
Fot. Getty Images

Królowa Elżbieta II wygłosiła specjalne orędzie z okazji Dnia Wspólnoty Narodów. Co roku z okazji tego święta odbywały się huczne uroczystości, ale ze względu na pandemię koronawirusa świętowanie przeniesiono do internetu. Monarchini wraz z najbliższymi członkami rodziny królewskiej  - Karolem, Camillą, Williamem, Kate, Edwardem i Sophie, mieli okazję wygłosić krótkie przemówienia. W orędziu królowej szczególnie zwraca uwagę drobne nawiązanie do Harry’ego i Meghan, a także broszka, którą ma na sobie, która znów nawiązuje do księcia FIlipa. Poznajcie szczegóły.

Dzień Wspólnoty Narodów: Królowa Elżbieta II wygłosiła orędzie

Zawsze w drugi poniedziałek marca w Wielkiej Brytanii świętowany jest Dzień Wspólnoty Narodów. Z tej okazji w kraju odbywają się przeróżne uroczystości, ale ze względu na pandemię koronawirusa formę świętowania przeniesiono do sieci. I tak w telewizji BBC pojawił się specjalny program, w którym królowa wygłosiła oficjalne przemówienie, wraz z nią wypowiedziało się kilku najbliższych członków rodziny królewskiej, a uzupełnieniem były występy artystów z różnych regionów Wspólnoty Narodów. Wielu fanów rodziny królewskiej z niecierpliwością czekało na to orędzie, bowiem pojawia się ono w trudnych czasach dla monarchini.

Od prawie dwóch tygodni książę Filip przebywa w szpitalu, niedawno przeszedł poważną operację serca i dziś wciąż dochodzi do siebie. Sytuacja nie jest łatwa również ze względu na doniesienia zza oceanu - już dzisiejszego wieczoru emisję będzie miał wywiad Meghan i Harry'ego z Oprah Winfrey, w którym para zdecydowała się opowiedzieć o kulisach życia w rodzinie królewskiej. To trudny czas dla Windsorów. Nic więc dziwnego, że dziś jeszcze bardziej oczy całego skierowały się ku Londynowi. O czym było orędzie królowej?

królowa Elżbieta II
Fot. Getty Images

Królowa nawiązała w orędziu do Meghan i Harry'ego?

Monarchini przede wszystkim odniosła się w nim do pandemii koronawirusa, udzielając wsparcia, otuchy i dziękując za siłę i wolę walki. Następnie wyraziła wsparcie całej społeczności Wspólnoty Narodów: „Te czasy próby, których doświadczyło tak wielu z nas, doprowadziły do głębszego docenienia wzajemnego i duchowego wsparcia, jakim cieszymy się dziś, będąc w kontakcie z innymi”, powiedziała monarchini.  Niektórzy doszukują się w jej słowach nawiązania do Meghan i Harry’ego - „duchowe i wzajemne wsparcie” ma sugerować, że królowa była osobą, na którą para zawsze mogła liczyć, nawet w najtrudniejszych chwilach. Udzielała im wsparcia i pozostawała z nimi w kontakcie, o czym Harry sam wspomniał w wywiadzie z Jamesem Cordenem. Czy faktycznie jest to sygnał dla byłych członków rodziny Windsorów? Być może, ale jedno jest pewne, ich kontakty teraz będą wyglądać kompletnie inaczej...

„Potrzeba zachowania większego dystansu fizycznego lub życia i pracy w dużej mierze w izolacji była dla wielu ludzi w całej Wspólnocie niezwykłym doświadczeniem”, mówiła dalej monarchini i dodała: „Coraz częściej odkrywamy, że potrafimy czerpać radość z tej komunikacji, ponieważ zapewnia ona bezpośredniość, która przekracza granice lub podziały, pomagając zniknąć wszelkiemu poczuciu dystansu”. 

Broszka królowej oddaje hołd księciu Filipowi

W przypadku królowej zwrócono jednak uwagę nie tylko na słowa wsparcia, które skierowała do ludu królowa, ale także na strój monarchini. Podobnie jak ostatnio, Elżbieta II za pomocą broszki pokazała mężowi, że o nim myśli. Wykonaną z szafirów i diamentów, osadzona w platynie broszka w kształcie chryzantemy królowa miała na fotografii z okazji 60. rocznicy ślubu. 

Głos zabrali także inni członkowie rodziny królewskiej. Książę Karol również opowiedział o walce z koronawirusem, ale wspomniał także o zaangażowaniu w ochronę przyrody, księżna Camilla opowiedziała o swoim nowym patronacie, który stawia sobie za cel promowanie czytelnictwa, a żona księcia Edwarda, hrabina Sophie miała okazję rozmawiać z przedstawicielkami społeczności w ramach Wspólnoty Narodów. Jej przemówienie odbierane jest jako ukłon w stronę Międzynarodowego Dnia Kobiet. W ostatniej części wystąpili Kate i William, którzy rozmawiali z przedstawicielami różnych zawodów. Choć wielu sądziło, że w swoim przemówieniu królowa wbije szpilkę Harry'emu i Meghan to łatwo jednak da się zauważyć, że monarchini nie zamierza komentować działań wnuka i jego żony.  

Orędzie królowej o Harrym, Meghan, FIlipe
Fot. Getty Images

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…