Księżna Kate i książę William
Fot. East News/AFP
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Książę William zakochał się w księżnej Kate, gdy... był w związku z inną!

Kim była dziewczyna, którą William porzucił dla Kate?

Gabriela Czernecka 23 sierpnia 2018 13:01
Księżna Kate i książę William
Fot. East News/AFP

Wydawałoby się, że o historii miłości Kate i Williama wiadomo już wszystko. Para od lat tworzy zgrane małżeństwo. Były romantyczne zaręczyny, a później bajeczny ślub, który w telewizji śledziły miliony ludzi na całym świecie. Początki ich znajomości zaczęły się jednak dość wcześnie - para najpierw była przyjaciółmi. Oboje byli wówczas w związkach, ale pewno wydarzenie sprawiło, że William zaczął w końcu patrzeć na Kate nie jak na przyjaciółkę, ale jak na kogoś, z kim mógłby w przyszłości dzielić życie...

Kate i William: jak się poznali?

W 2001 roku po rocznej przerwie od nauki książę William rozpoczął studia historii sztuki na University of St. Andrews. Księciu Karolowi udało się zawrzeć wówczas pakt z mediami, że te nie będą przeszkadzać jego synowi w nauce w zamian za informowanie ich o przebiegu studiów czy spektakularnych zmianach w jego życiu. Dzięki temu książę William miał okazję choć chwilowo cieszyć się życiem zwykłego śmiertelnika. 

Na studiach książę William coraz bardziej tracił zainteresowanie historią sztuki, którą studiowała także Kate Middleton. Para poznała się podczas jednego z projektów uczelnianych. Po roku studiowania William zniechęcony tym kierunkiem, za namową Kate przeniósł się na geografię. Choć para się przyjaźniła, to podobno William bardzo onieśmielał Kate, a każda jej rozmowa z przyszłym królem Anglii wiązała się z ogromnym stresem.

Im więcej czasu przebywali razem, tym łatwiej było im nawiązać bliższe relacje. Oboje byli jednak wówczas w związkach, więc o jakimkolwiek romansie nie było mowy. Kate spotykała się wówczas z Rupertem Finchem, para była ze sobą prawie rok. William był wtedy w związku z córką farmera, Carly Massy-Birch. Podobno była najładniejszą dziewczyną na uczelni, otrzymała nawet od studentów nagrodę: „najlepszych pośladków roku”.

Zajęło nam dużo czasu, zanim się dobrze poznaliśmy”, wyznała później Kate. W trakcie studiów wraz z grupą przyjaciół Kate i William postanowili zamieszkać w jednym mieszkaniu, ale prawdziwe uczucie między nią a Williamem narodziło się dopiero podczas charytatywnego pokazu mody.

Jedną z modelek była właśnie Kate, która na wybiegu pojawiła się w półprzezroczystej sukience, podkreślającej walory jej sylwetki. Według świadków tego zdarzenia książę William podobno nie mógł oderwać wzroku od Middleton i do przyjaciela powiedział tylko: „Woow, Kate jest gorąca!”. Jeszcze tego samego wieczoru książę próbował pocałować swoją wybrankę, ta odrzuciła go jednak, bo wciąż była jeszcze w związku, w którym nie działo się jednak najlepiej.

Niedługo później Kate i Rupert oraz William i Carly rozstali się, a książę zawalczył o serce Middleton. Szybko stali się jedną z najpopularniejszych par na uniwersytecie. Choć wszyscy gratulowali Kate usidlenia księcia, ta wprost odpowiadała: „To raczej on ma szczęście, że może chodzić ze mną”. Dziś od siedmiu lat tworzą zgodną i szczęśliwą parę.  

Chrzest księcia Louisa: książę George, księżniczka Charlotte, książę William
Fot. East News

Księżna Kate
Fot. Malcolm Clarke / Daily Mail / Rex Features/EAST NEWS

Wideo

Urszula Dudziak ma 78 lat i mnóstwo pięknych planów: „Rozkwitłam na nowo po menopauzie”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Co powie tata? JAROSŁAW I OLIWIA BIENIUK we wzruszającej rozmowie o wchodzeniu córki w dorosłość, układaniu życia na nowo, sile wspomnień i ojcowskiej miłości. ALEKSANDRA KURZAK: „lubię być diwą”. O błyskotliwej karierze, zaręczynach po 10 dniach znajomości i intymności. DOROTA I CZESŁAW MOZILOWIE razem pracują, podróżują, oglądają seriale, tańczą... Co jest receptą ich udanego związku? WOJCIECH MECWALDOWSKI to artysta, aktor i... introwertyk. Co oznacza dla niego „życie pełną gębą”? Ikar polskiego dziennikarstwa... Jaki był prywatnie? Wzloty i upadki KAMILA DURCZOKA.