Syn Wojciecha Manna, Marcin Mann kim jest?
Fot. KAMIL PIKLIKIEWICZ/Dzien Dobry TVN/East News
O TYM JEST GŁOŚNO

Odziedziczył po tacie gust i talent... Co dziś robi Marcin Mann, syn Wojciecha Manna?

Dziennikarstwo to niejedyna jego pasja

Rafał Kowalski 26 stycznia 2021 12:55
Syn Wojciecha Manna, Marcin Mann kim jest?
Fot. KAMIL PIKLIKIEWICZ/Dzien Dobry TVN/East News

Zwykło się mówić, że niedaleko pada jabłko od jabłoni… Zainteresowania i talent jedynego syna Wojciecha Manna – Marcina – pokazują, jak wiernie odzwierciedla rzeczywistość to przysłowie. Na czym zarabia i czym się interesuje prawie 30-letni potomek znanego dziennikarza?

Marcin Mann – zdjęcia, relacja z ojcem, zawód

Trzykrotnie żonaty Wojciech Mann z ostatnią z ukochanych doczekał się swojego jedynego dziecka. Syna o imieniu Marcin publiczność nie poznała przez długie lata, ponieważ jego sławny tata nie miał potrzeby publicznych wystąpień z potomkiem. Wszystko zmieniło się w 2012 roku, kiedy to panowie poprowadzili jeden z koncertów Festiwalu w Opolu. „Nasz duet wymyślił sobie reżyser i przekonał nas do tego, bo zwykle tego nie robimy”, mówił Wojciech Mann Super Expressowi i dodał, że nie zamierza od teraz lansować syna w mediach. „Z tego co mi wiadomo, Marcin zrobił mi prezent na Dzień Dziecka, chcąc ze mną wystąpić, ale jego zainteresowania idą w innym kierunku, więc pałeczki po mnie nie przejmuje”, podkreślił radiowiec.

Wojciech Mann z synem Marcinem Mannem, marzec 2004:

Wojciech Mann, Marcin Mann, syn Wojciecha Manna, 15.03.2004 r.
Fot. PIOTR FOTEK/REPORTER

Marcin Mann, syn Wojciecha Manna. Marzec 2008:

Wojciech Mann, Marcin Mann, syn Wojciecha Manna, 17.03.2008 r.
Fot. Wojciech Olszanka/East News
Jego słowa szybko jednak zweryfikowała rzeczywistość. Bo choć przez wiele lat Marcin Mann, absolwent ArtCenter College of Design, pracował jako fotograf freelancer, to w końcu zaczął też swoją przygodę z show-biznesem. Na razie jako manager ojca, którym jest od roku. „Mam reprezentować pewien poziom na zewnątrz i pomagać tacie w sposób, w jaki sobie życzy. Czasem przymyka oko na niektóre moje niedociągnięcia, zwłaszcza że moje doświadczenie w branży menadżerskiej nie jest ogromne. Tata to mój pierwszy klient. Dostałem "gotowy produkt", nie muszę zabiegać o zainteresowanie mediów, jak robią to menadżerowie wschodzących gwiazd”, wyznał Marcin Mann Plejadzie.

Pod koniec lipca 2020 roku syn Wojciecha Manna jeszcze bardziej zbliżył się zainteresowaniami i profesją do ojca. Marcin Mann zadebiutował na antenie Radia Nowy Świat jak prowadzący audycję Próbny lot. Jak mu poszło? „Geny się nie zmarnowały. Trudno jest być Mannem po Mannie. Ale da radę - jest inny niż Tata, którego pamiętam z początków Trójki”; „Jest dystans do samego siebie i poczucie humoru”, „Bardzo fajnie się słucha. I ten uśmiech w głosie. Brawo! A muzyka git!”, to tylko niektóre pochlebne opinie internautów po debiucie Marcina Manna w radiostacji.

Sam początkujący dziennikarz zdaje sobie sprawę ze swoich zalet, ale po celny komentarz zazwyczaj dzwoni do taty. „Jeśli on sam do mnie nie dzwoni po mojej audycji, to robię to ja i pytam, co tym razem głupiego palnąłem. Interesują mnie uwagi, nie komplementy. Jak coś było dobre, wiem o tym, ale mogę nie wiedzieć, że zrobiłem coś źle. Wtedy pomagają ludzie, którzy są na tyle odważni, że konstruktywnie krytykują, mówią, co było nie tak”, wyznał Plejadzie Marcin Mann i dodał, że na co dzień nie mieszka w rodzicami. Ma nadzieję, że mama i tata nie pozwolą nigdy, by sodówka uderzyła mu do głowy. „Na szczęście gdybym zaczął wymądrzać się na antenie, wyszedłby ze mnie stary, maleńki, przemądrzały, wtedy bardzo szybko dostałbym od ojca po łbie”, podkreślił Marcin Mann.

Kibicujemy mu i życzymy dalszych sukcesów. Prawda że on i Wojciech Mann wyglądają nadzwyczaj podobnie?  

Marcin Mann z ojcem, 2012

Zdjęcia Syna Wojciecha Manna, Marcin Mann kim jest?
Fot. Teodor Ryszkus / Forum
Marcin Mann z tatą
Fot. Artur Zawadzki/REPORTER

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IZABELA JANACHOWSKA i KRZYSZTOF JABŁOŃSKI: Zamożni, między nimi jest duża różnica wieku – idealny obiekt hejtu. Jak sobie z nim radzą? Jak się kochają? ANDRZEJ PIASECZNY: Dlaczego tak naprawdę zdecydował się na coming out. I to właśnie teraz. DZIECI KRÓLOWEJ ELŻBIETY: Karol, Anna, Andrzej, Edward – wychowani przez matkę, która musiała się zmagać z dylematem: dzieci czy korona. MONIKA I ROBERT JANOWSCY Mężczyzna po przejściach i kobieta z przeszłością o życiu w patchworkowej rodzinie, miłości do siebie i... cudzych dzieci. ANNA NOWAK-IBISZ Pani Gadżet… improwizuje.