Odizolowanie od świata, spowiedź ze sfery intymnej...

Gabriela Czernecka 25 lipca 2020 15:37

Co dzieje się z dziećmi Toma Cruise’a i Nicole Kidman? Niewielu pamięta, że oprócz Suri Cruise (córki Katie Holmes), uznawanej za najbardziej rozpieszczone dziecko w Hollywood, Tom Cruise ma także dzieci z poprzedniego małżeństwa z Nicole Kidman – Bellę i Connora. Media ich uwielbiały. Niestety para się rozstała, a o dzieciach słuch zaginął...

Związek pełen kontrowersji

Związek Nicole Kidman i Toma Cruise’a od samego początku wzbudzał kontrowersje. Para z jednej strony tworzyła wizerunek idealnej, kochającej się rodziny, a z drugiej na jaw co rusz wychodziły przerażające informacje dotyczące ich małżeństwa. Tom i Nicole poznali się na planie filmu „Szybki jak błyskawica”, a już rok później w 1990 roku stanęli na ślubnym kobiercu. W czasie małżeństwa zdecydowali się na adopcję dwójki dzieci – Belli i Connora Antony’ego. Niestety ich małżeństwo nie przetrwało próby czasu. W 2001 roku rozwiedli się, a pełną opiekę nad dziećmi otrzymał Tom Cruise. Dziś wielokrotnie mówi się o córce Toma oraz Katie Holmes, Suri, z którą aktor nie utrzymuje kontaktu. Mała Suri ma już 14 lat, a to oznacza, że od siedmiu lat nie widziała się z ojcem.

Według zasad zgromadzenia, osoby, które opuściły „kościół” (jak Katie Holmes i Suri) nie mogą spotykać się z jej członkami, bo prowadzi to do zahamowania ich rozwoju duchowego. Co ciekawe, podobno sama Katie Holmes nie zabraniała mu nigdy spotkań z Suri, ale w czasie rozwodu zastrzegła, że Tom nie może próbować przekonać córki do swojej wiary. „To sprawiało, że był rozdarty, chciał spędzać czas z Suri, ale na każdym kroku czuł, że jest »wrogiem«, bo tak traktowali ją jego najbliżsi z kościoła”, tłumaczyła Maureen Orth, autorka obszernego reportażu o tajemnicach Cruise’a w Vanity Fair. Niewielu jednak pamięta, że Tom sprawuje opiekę nad dwójką dzieci z małżeństwa z Nicole. Co dziś się z nimi dzieje i jak wygląda ich życie w scjentologicznej organizacji?

Życie dzieci Toma Cruise’a

O tym, że scjentolodzy mają ogromny wpływ na życie Toma Cruise’a, wiadomo nie od dziś. Podobno to dlatego obie jego żony postanowiły się z nim rozwieść. I choć Katie udało się wywalczyć opiekę nad córką, to niestety Nicole Kidman nie miała tego szczęścia. Co ciekawe, oficjalnie sama nie walczyła o dzieci, gdyż wtedy zmagała się z głęboką depresją. Później w wywiadach wspominała, że żałuje tej decyzji: „Dzieci nie mówią już do mnie »mamo«. Nie mamy kontaktu”. Okazuje się, że domniemana depresja Nicole Kidman to zaledwie jedna z wielu przyczyn, dla których aktorka nie widuje dzieci. Bella i Connor od małego były w sekcie scjentologów. Mówi się, że ich biologicznymi rodzicami są osoby z Sea Org, czyli scjentologicznej organizacji, której członkom nie wolno zakładać rodzin. Gdy jedna z przynależących do niej kobiet zajdzie w ciążę ma dwa rozwiązania: albo musi poddać się aborcji albo oddaje dziecko do adopcji. Ponoć to właśnie tak Tom i Nicole zostali rodzicami.

Dzieci Cruise’a i Kidman od małego były odizolowane od świata. Jak donosił wówczas The National Enquirer „wokół dzieci Tom zbudował mur. Żadnych kontaktów z ludźmi z zewnątrz”. Po rozwodzie Tom pozbawił ich kontaktów z matką tylko dlatego, że wymaga tego Kościół scjentologiczny. Jedna z zasad  nakazuje członkom zerwać wszelkie relacji z tymi, którzy opuścili sektę. To jednak nie wszystko. Podobno Tom zaczął nastawiać dzieci przeciwko matce, mówiąc że ta tłamsi ich osobowość i „uniemożliwia im duchowy rozwój”. Kontrolowana była nawet ich edukacja. Początkowo nauczaniem Belli i Connora zajmowała się przynależąca do scjentologów siostra Toma, Cass, która szkoliła również Suri. Później dzieci trafiły do jednej ze scjentologicznych szkół, Delphian School w Oregonie. W czasie wakacji jeździły na szkolenia i przesłuchania. Pozbawione snu, poddane postom Bella i Connor odpowiadali na pytania, dotyczące sfery intymnej. Podobno w ten sposób scjentolodzy zbierali przydane informacje, gdy ktoś z członków ich grupy myślał o rezygnacji.

Bella i Connor, czyli dwójka buntowników

Jako pierwsza zbuntowała się Bella. Może dlatego, że dostrzegła jak traktowana jest Suri. Jako czterolatka już nosiła obcasy, malowała usta i rozstawiała wszystkich po kątach. Nic więc dziwnego, że przez lata nazywano ją najbardziej rozpieszczonym dzieckiem Hollywood. Bunt 15-letniej wówczas Belli nie był jednak oczywisty. Sprzeciwiła się ojcu mówiąc że… tęskni za mamą. „Kocham mamę i chciałabym się z nią widywać”, zwierzyła się. Jak zareagował Tom? Nakazał córce nazywać mamą Holmes, a trzy lata później podsunął propozycję nie do odrzucenia, by pracowała w jej firmie, Holmes and Young. Ta odmówiła i wraz z chłopakiem przeprowadziła się do Los Angeles. Cruise nie odpuścił – za córką wysłał dwóch ochroniarzy, którzy mieli jej pilnować. Jak widać, robili to wyjątkowo skutecznie, bowiem pod koniec 2019 roku opublikowano treść e-maila, który Isabella wysłała, by przyciągnąć do sekty nowych członków. Opisuje w nim swoją historię oraz to, jak scjentologia pomogła jej odnaleźć sens życia. Dziękuje też swojemu ojcu za wprowadzenie jej do organizacji i wsparcie. Isabella dąży do tego, aby zostać audytorem kościoła, czyli wprowadzać do niego nowych wyznawców. „Wszyscy tego potrzebujemy”, głosi. Jak podaje The Daily Beast udział w takim „stażu” kosztuje podobno 15 tysięcy funtów.

Historię Isabelli opublikował Tony Ortega, specjalista ds. scjentologii. Dziewczyna opisuje, że zanim trafiła do kościoła, trudno było jej poradzić sobie z codziennością. Staż w organizacji okazał się dla niej przełomem. „Był dokładnie tym, czego potrzebowałam, to jest to, czego szukałam. Brakujący element. Nagle wszystko zaczęło mieć sens. W końcu zaczęłam moją przygodę z audytem i całe moje życie odmieniło się”, opisuje i zachęca do tego innych. „Musimy się zmienić. Na początku może być ci ciężko, ale w końcu zobaczysz, że warto było pokonać swoje słabości i odmienić się”, czytamy.  

Connor poszedł w ślady siostry. Postanowi zostać DJ-em. Zażądał, by mówiono do niego DJ C-Squared, a nie Cruise i kilka razy pojawił się z symbolami chrześcijańskimi na piersi. To wystarczyło, by aktor wpadł w szał. Postraszył syna wysłaniem do Hemet, miejsca w którym „sekta znajdzie sposób na skuteczną perswazję”.

Lata mijają, a dzieci Nicole Kidman nie utrzymują kontaktów z matką. Pięć lat  temu Bella Cruise wzięła ślub, który sponsorował Tom Cruise, ale Nicole na nim nie było. Dlaczego? Nie dostała zaproszenia… Podobno aktorka co rusz próbuje nawiązywać kontakty z dziećmi, organizując wspólne spotkania ze swoim drugim mężem i dwójką dzieci – Sunday i Faith: „Uważam, że rodzina powinna trzymać się razem”, mówiła w wywiadach. Dziś Nicole Kidman wciąż rzadko mówi o swoich dzieciach z poprzedniego małżeństwa. W ubiegłym roku w wywiadzie dla magazynu Who powiedziała tylko: „Są dorośli i mogą podejmować własne decyzje. Dokonali wyboru, aby zostać scjentologami i moim zadaniem jako matki jest ich kochać”. 

Zobaczcie w naszej galerii, jak dziś wyglądają dzieci Toma Cruise'a i Nicole Kidman!

1/3
Dzieci Nicole Kidman i Toma Cruise'a
Copyright @East News
1/3

Tak wygląda dziś adoptowana córka Toma Cruise'a, Isabella Jane Cruise. Dziś ma  28. lat i od pięciu lat jest mężatką.  W 2015 roku wzięła ślub z Maxem Parkerem.

Polecamy: Grzechotka od Tiffany'ego, buty Chanel... „Po to harowałem, by moim dzieciom było łatwiej”. Jak żyją dzieci gwiazd?

2/3
Dzieci Nicole Kidman i Toma Cruise'a
Copyright @East News
2/3

Tak wygląda dziś syn Nicole Kidman i Toma Cruise'a. Connor Cruise ma obecnie 25 lat i jest DJ-em. 

Polecamy: Grzechotka od Tiffany'ego, buty Chanel... „Po to harowałem, by moim dzieciom było łatwiej”. Jak żyją dzieci gwiazd?

3/3
Dzieci Nicole Kidman i Toma Cruise'a
Copyright @East News
3/3

Dzieci Toma Cruise'a i Nicole Kidman wciąż nie utrzymują kontaktu ze swoją matką. Czy aktorce uda się nawiązać kontakt z dziećmi?

 

Polecamy: Grzechotka od Tiffany'ego, buty Chanel... „Po to harowałem, by moim dzieciom było łatwiej”. Jak żyją dzieci gwiazd?

Wideo

Polska nie mogła wygrać Eurowizji Junior trzeci raz? Sara James odpowiada na słowa Jacka Kurskiego

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IRENA SANTOR mówi: „Cóż jest piękniejszego, niż żyć, istnieć? Interesuje mnie jutro, odkąd zachorowałam na raka...”. MAGDA i JASIEK MELA – Był najmłodszym zdobywcą bieguna, pomimo utraty ręki i nogi. Co dziś najbardziej w nim ceni jego żona Magda? ANNE APPLEBAUM, słynna dziennikarka, laureatka Pulitzera, o odwadze Polaków, domu w Chobielinie i wolności. PIOTR JACOŃ o córce Wiktorii i tym, jak to jest być rodzicem dziecka transpłciowego oraz budowaniu rodzinnych relacji na nowo.