Anna Popek, córki Oliwia i Małgorzata
Fot. PIOTR FOTEK/REPORTER
Z ŻYCIA GWIAZD

Nie poszły w ślady mamy, ale to nie zmniejsza jej dumy... Co dziś robią córki Anny Popek? 

Oliwia i Małgorzata wyrosły na piękne kobiety

Rafał Kowalski 8 stycznia 2022 19:59
Anna Popek, córki Oliwia i Małgorzata
Fot. PIOTR FOTEK/REPORTER

Anna Popek jest szczęśliwą i dumną mamą dwóch córek. 25-letnia Oliwia i 23-letnia Gosia są ciekawe świata i mają wszystko, by spełniać najskrytsze marzenia. Część udało się już im zrealizować, o czym same bądź ustami mamy informowały w mediach. Zobaczcie, jak zmieniły się dzieci znanej prezenterki.

Anna Popek o macierzyństwie

Był rok 2017, gdy sześć lat po rozwodzie z mężem, Anna Popek pierwszy raz została w domu sama. Wszystko przez fakt, że jej dorastające córki zaczęły żyć na własny rachunek. Starsza była wtedy już na studiach, a młodsza przygotowywała się poza domem rodzinnym do matury.

Oba te wydarzenia sprawiły, że dziennikarce nie było lekko. „Nigdy nie myślałam, że spotka mnie syndrom pustego gniazda. Zawsze byłam tak zajęta, że marzyłam o chwili spokoju, ale kiedy jakiś czas temu obie moje córki się wyprowadziły, mocno to przeżyłam. To dziwne uczucie wracać do pustego domu”, mówiła Anna Popek Faktowi.

Dodawała jednak, że stara się zachować jak odpowiedzialny i mądry rodzic. „To są emocje, które trzeba przeżyć, ale potem jednak się ich pozbyć. Broń Boże nie należy obciążać nimi dzieci! Wiem, że ten temat dotyczy wielu kobiet, dlatego o tym mówię. Trudno też znaleźć na to jakąś mądrą radę. Najpierw trzeba chyba poczuć się dobrze samej ze sobą. Nie zagłuszać tej pustki od razu. Nie włączać telewizji, nie wychodzić na siłę do kina czy do koleżanek, tylko starać się uświadomić sobie, na jakim etapie życia jesteśmy i polubić ten moment”, podkreślała…

Dziś, kilka lat po wyfrunięciu córek z domu rodzinnego, każda z pań potrafi dbać o swoje potrzeby, pragnienia, a za rodzinne spotkania odczuwać wielką wdzięczność.

CZYTAJ TEŻ: Dla Agaty Młynarskiej dzieci są najważniejsze. Kim są synowie dziennikarki?

Kim są córki Anny Popek? Co robią Oliwia i Małgorzata?

Oliwia i Małgorzata od najmłodszych lat towarzyszyły mamie w medialnym życiu. W agencjach fotograficznych jest wiele zdjęć z imprez show-biznesowych, na których dziewczynki towarzyszyły Annie Popek lub przyglądały się jej pracy. Ostatnie oficjalne fotografie, jakie znaleźliśmy, pochodzą z prezentacji albumu Matki Dzieciom w Teatrze Studio i zostały wykonane równą dekadę temu.

Anna Popek z córką Małgorzatą, Gdańsk, II Mistrzostwa Polski w Wieloboju Strzeleckim Gwiazd, 17.09.2004 rok

Anna Popek, córka Anny Popek Małgorzata, Gdańsk, II Mistrzostwa Polski w Wieloboju Strzeleckim Gwiazd, 17.09.2004 rok
Fot. PIOTR FOTEK/REPORTER

Córki Anny Popek kibicujące jej w programie Gwiazdy tańczą na lodzie - 2007

Anna Popek, córki Oliwia i Małgorzata 2007
Fot. PIOTR FOTEK/REPORTER

Anna Popek z córkami - 2011

Anna Popek, córki Oliwia i Małgorzata 2011
Fot. Michal WARGIN/East News

Anna Popek, córki Oliwia i Małgorzata 2011
Fot. Michal WARGIN/East News

Cztery lata później cała trójka udzieliła wspólnego wywiadu. Dowiedzieliśmy się z niego, jakie cechy mają córki dziennikarki. „Gosia, podobnie jak ja i Oliwka, lubi nawiązywać kontakty. Niedawno powiedziała: „Mamo, jedziemy do Argentyny, mamy już załatwione noclegi!”. Wystarczyło, że była na kursie w Anglii, zaprzyjaźniła się z kolegami z Argentyny i już ma zaproszenie! Muszę przyznać, że my trzy uwielbiamy wspólne wyjazdy”, mogliśmy przeczytać w Gali z 2015 roku. Z rozmowy pań wynikało też, że pierwsze miesiące po rozstaniu rodziców nie były łatwe. „Po rozwodzie z moim mężem dziewczyny wychowywały się w warunkach „spartańsko-wojennych” – musiały sobie radzić. Na co dzień była z nimi babcia albo opiekunka, a ja wracałam po pracy i sprawdzałam, co się dzieje”, podkreślała Anna Popek, a jej młodsza córka dodała, że w domu bywało nerwowo.

Dziś córki prezenterki budują własną teraźniejszą i przyszłość. „Oliwka studiuje w Holandii ekologię (...) Gosia jest na ekonomii i historii sztuki na Uniwersytecie Warszawskim. Sama chciałam to studiować, gdy byłam młoda. Ale nie odważyłam się”, opowiadała Anna Popek w Rewii dwa lata temu.

We wrześniu 2021 jej starsza córka obroniła na Uniwersytecie w Lejdzie pracę magisterską! „Właśnie wróciła do Polski moja świeżo upieczona pani magister. Jeszcze nie zdążyłyśmy „oblać” tego dobrze zdanego egzaminu, więc przed nami miłe chwile. Moja mama przekazała mi dobre, kresowe geny, mam nadzieję, że moje córki także mają ich spory pakiet”, napisała na Instagramie Anna Popek.

Zobaczcie aktualne zdjęcia Oliwii i Małgorzaty. 

SPRAWDŹ TEŻ: Tak zmieniała się Aleksandra Linda, córka Bogusława Lindy! 

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KAROLINA PISAREK i ROGER SALLA: tuż przed ślubną ceremonią modelka opowiada o niespodziewanych oświadczynach, swoim związku i przygotowaniach do ślubu. MICHAŁ WIŚNIEWSKI: po co mu ten ślub?! Wyznania mężczyzny, który pięć razy mówił „tak”. AGATA TUSZYŃSKA często przedkładała wszystko nad kolejne książki. Czy to był dobry wybór? Czy nie żałuje? I czy w ogóle umie żyć inaczej? Do refleksji. ŚLUBY WSZECH CZASÓW: Kelly i książę Rainier, Beaulieu i Presley, Yoko Ono i Lennon, Diana i książę Karol… Ich śluby zawładnęły zbiorową wyobraźnią.