Tragedia w Darłówku: burmistrz zabrał głos w sprawie, WOPR
Fot. Adobe Stock
O TYM JEST GŁOŚNO

Dyrektor szkoły z Sulmierzyc wzruszająco o tragicznie zmarłych dzieciach

Jaką matką jest Anna K.?

Konrad Szczęsny 22 sierpnia 2018 13:57
Tragedia w Darłówku: burmistrz zabrał głos w sprawie, WOPR
Fot. Adobe Stock

Dla społeczności Sulmierzyc w województwie wielkopolskim to ogromny wstrząs. W wyniku tragedii, która rozegrała się 14 sierpnia w Darłówku, zginęli 11-letnia Zuzia, 14-letni Kacper i 13-letni Kamil. Zdarzenie to dotknęło w sposób szczególny kolegów ze szkoły trójki rodzeństwa. Dyrektor placówki w ich rodzinnej miejscowości zapewniła uczniom opiekę psychologiczną i we wzruszających słowach opowiedziała, jaka prywatnie jest rodzina K.

Żałoba w Sulmierzycach. Pomoc psychologiczna dla uczniów miejscowej szkoły

Piątek 17 sierpnia ogłoszono w Sulmierzycach dniem żałoby. Odwołano m.in. wszystkie imprezy o charakterze rozrywkowym, sportowym, rekreacyjnym oraz kulturalnym. „Na znak żałoby poprosiłem o wywieszenie na budynkach jednostek organizacyjnych miasta flag z kirem”, mówił burmistrz Dariusz Dębicki.

Jak poinformowała dyrektor miejscowej szkoły, mimo wakacji wszystkie dzieci, które będą tego potrzebowały, otrzymają możliwość wsparcia od specjalistów: dyrektorki Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Krotoszynie, szkolnego pedagoga, a także od nauczycieli.

Dyrektor szkoły w Sulmierzycach o rodzinie K.

Dyrektor szkoły, do której uczęszczała trójka rodzeństwa, Beata Koprowska, opowiedziała również o rodzinie K. W rozmowie z portalem wp.pl wzruszona wspominała, że Kacper, Zuzia i Kamil byli „radośni, grzeczni i uśmiechnięci”. O matce dzieci powiedziała natomiast, że jest „wspaniałą osobą i bardzo dobrą mamą, opiekuńczą oraz zaangażowaną w życie szkoły”. Określiła ją nawet mianem „wzorowej”. 

Władze Sulmierzyc pomogą rodzinie po tragedii

Dzień po tragedii Anna K. wraz z mężem wróciła do rodzinnej miejscowości. Odwiedził ich burmistrz Sulmierzyc, który jednocześnie zaoferował małżeństwu pomoc psychologa. „Z kolei senator Łukasz Mikołajczyk, będący prywatnie przyjacielem burmistrza Sulmierzyc, zwrócił się do Mateusz Morawieckiego o pomoc finansową dla rodziny”, podkreślił serwis wp.pl. 

Tragedia w Darłówku: dyrektorka szkoły o dzieciach i rodzinie z Sumierzyc, WOPR
Fot. East News

Tragedia w Darłówku, WOPR
Fot. WOJCIECH STROZYK/REPORTER

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IZABELA JANACHOWSKA i KRZYSZTOF JABŁOŃSKI: Zamożni, między nimi jest duża różnica wieku – idealny obiekt hejtu. Jak sobie z nim radzą? Jak się kochają? ANDRZEJ PIASECZNY: Dlaczego tak naprawdę zdecydował się na coming out. I to właśnie teraz. DZIECI KRÓLOWEJ ELŻBIETY: Karol, Anna, Andrzej, Edward – wychowani przez matkę, która musiała się zmagać z dylematem: dzieci czy korona. MONIKA I ROBERT JANOWSCY Mężczyzna po przejściach i kobieta z przeszłością o życiu w patchworkowej rodzinie, miłości do siebie i... cudzych dzieci. ANNA NOWAK-IBISZ Pani Gadżet… improwizuje.