Dorota Wellman, Viva! 24/2018
Fot. MARTA WOJTAL
O TYM SIĘ MÓWI

„Spadać od mojej macicy, wszyscy”. W sieci pojawiło się archiwalne nagranie Doroty Wellman

Niezwykle trafne słowa po wyroku TK

Ksenia Krasko 28 października 2020 06:55
Dorota Wellman, Viva! 24/2018
Fot. MARTA WOJTAL

Ostateczny wyrok Trybunału Konstytucyjnego, który zaostrza prawo aborcyjne w Polsce, wywołał wiele kontrowersji. Od kilku dni swój sprzeciw tej decyzji wyrażają setki tysięcy protestujących we wszystkich miastach w kraju. O ustawie o zakazie aborcji było głośno już kilka lat temu, a archiwalne nagranie TVN Style, przypominające mocne słowa Doroty Wellman na planie programu Miasto kobiet, jest najlepszym dowodem na to, że walka o prawa Polek trwa od dawna.

Wyrok TK ws aborcji. Dorota Wellman nagranie z programu Miasto Kobiet

Wydaje się, że cała Polska angażuje się w nagłośnienie trudnej sytuacji, w jakiej znalazły się kobiety po orzeczeniu TK, który uznaje, że prawo do aborcji z powodu dużego prawdopodobieństwa ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu, jest niezgodne z konstytucją. Również media dołączają do ogólnokrajowych protestów, a jednym z nich jest TVN Style.

Na oficjalnym Instagramie stacji pojawiło się archiwalne nagranie z programu Miasto kobiet, którego prowadzącymi były Paulina Młynarska i Dorota Wellman. Jak można wywnioskować, prawo do decydowania o własnym ciele było tematem dyskusji dziennikarek z zaproszonymi gośćmi. „Tak to tu tylko zostawimy...”, czytamy pod postem.

„Chciałam powiedzieć jedną rzecz”, stwierdza na nagraniu Dorota Wellman, żegnając się z widzami. „Ja bym nie chciała, żeby się nikt do mojej macicy wtrącał. Nikt, k*rwa. Nikt. Nawet polityk, nawet lekarz, nikt. To ja, ja decyduje o tym, jak to ma być”, mówi stanowczo. „Spadać od mojej macicy, wszyscy”, dodaje na koniec.

Nie da się ukryć, że pomimo upływu lat, nagranie jest w tym momencie bardzo aktualne, a słowa dziennikarki niezwykle trafne. 

Dorota Wellman, Viva! 24/2018
Fot. MARTA WOJTAL

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

LENKA I JAN KLIMENTOWIE o trudnej drodze do rodzicielstwa i o tym, jak narodziny Cristiana zmieniły ich związek. ANDRZEJ SEWERYN: czy czuje się autorytetem, czym jest dla niego sztuka i najważniejsze życiowe role. HELENA ENGLERT: dlaczego wolała studiować w Stanach, a potem wróciła do Polski i czy znane nazwisko to atut? LISA MARIE PRESLEY miała bajkowe dzieciństwo, które zakończyło się wraz ze śmiercią ojca, i smutne życie, bo znane nazwisko nie przyniosło jej szczęścia.