Dorota Wellman, Viva! 24/2018
Fot. MARTA WOJTAL
O TYM SIĘ MÓWI

„Spadać od mojej macicy, wszyscy”. W sieci pojawiło się archiwalne nagranie Doroty Wellman

Niezwykle trafne słowa po wyroku TK

Ksenia Krasko 28 października 2020 06:55
Dorota Wellman, Viva! 24/2018
Fot. MARTA WOJTAL

Ostateczny wyrok Trybunału Konstytucyjnego, który zaostrza prawo aborcyjne w Polsce, wywołał wiele kontrowersji. Od kilku dni swój sprzeciw tej decyzji wyrażają setki tysięcy protestujących we wszystkich miastach w kraju. O ustawie o zakazie aborcji było głośno już kilka lat temu, a archiwalne nagranie TVN Style, przypominające mocne słowa Doroty Wellman na planie programu Miasto kobiet, jest najlepszym dowodem na to, że walka o prawa Polek trwa od dawna.

Wyrok TK ws aborcji. Dorota Wellman nagranie z programu Miasto Kobiet

Wydaje się, że cała Polska angażuje się w nagłośnienie trudnej sytuacji, w jakiej znalazły się kobiety po orzeczeniu TK, który uznaje, że prawo do aborcji z powodu dużego prawdopodobieństwa ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu, jest niezgodne z konstytucją. Również media dołączają do ogólnokrajowych protestów, a jednym z nich jest TVN Style.

Na oficjalnym Instagramie stacji pojawiło się archiwalne nagranie z programu Miasto kobiet, którego prowadzącymi były Paulina Młynarska i Dorota Wellman. Jak można wywnioskować, prawo do decydowania o własnym ciele było tematem dyskusji dziennikarek z zaproszonymi gośćmi. „Tak to tu tylko zostawimy...”, czytamy pod postem.

„Chciałam powiedzieć jedną rzecz”, stwierdza na nagraniu Dorota Wellman, żegnając się z widzami. „Ja bym nie chciała, żeby się nikt do mojej macicy wtrącał. Nikt, k*rwa. Nikt. Nawet polityk, nawet lekarz, nikt. To ja, ja decyduje o tym, jak to ma być”, mówi stanowczo. „Spadać od mojej macicy, wszyscy”, dodaje na koniec.

Nie da się ukryć, że pomimo upływu lat, nagranie jest w tym momencie bardzo aktualne, a słowa dziennikarki niezwykle trafne. 

Dorota Wellman, Viva! 24/2018
Fot. MARTA WOJTAL

Wideo

Marynarki, kardigany, sukienki maxi, kozaki na słupku. Te produkty będą modne jesienią i zimą 2020/2021

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANITA WERNER I MICHAŁ KOŁODZIEJCZYK Dziennikarka TVN i dyrektor redakcji Canal+ Sport. Dziennikarskie DNA połączyli, pisząc razem książkę. A wcześniej... zakochali się w sobie. WOJOWNICZKI Marsz na Wersal, „długi piątek” w Islandii, protesty w wyniku zaostrzenia prawa aborcyjnego w Polsce… Kobiety od zawsze musiały walczyć o swoje prawa. EWA WACHOWICZ – zaskakujący bilans 50-latki. PIOTR MACHALICA o dorastaniu, życiowych rebeliach, miłości i wolności. W cyklu EXTRA Słynny fotograf – Steve McCurry uchwycił w obiektywie niezwykłe relacje między zwierzętami a ludźmi.