Dorota Deląg, 2009
Fot. Krzysztof Jarosz / Forum
Z ŻYCIA GWIAZD

Dorota Deląg robiła karierę jako aktorka, ale nagle usunęła się w cień. Co dziś robi siostra Pawła Deląga? 

Zasłynęła jako gwiazda TV, ale dziś zajmuje się czymś zupełnie innym 

Dorota Falkowska 11 maja 2022 13:04
Dorota Deląg, 2009
Fot. Krzysztof Jarosz / Forum

Na swojej stronie internetowej Dorota Deląg pisze o sobie: "aktorka z wykształcenia, dziennikarka z doświadczenia, trener z zamiłowania". Siostra popularnego aktora filmowego i serialowego, Pawła Deląga, w latach 90. podążała jego śladami. Widzowie mogli ją zobaczyć w takich produkcjach jak "39 i pół", "Odwróceni", "Na dobre i na złe", "Miodowe lata", czy w dużym filmowym hicie Mitii Okorna "Planeta Singli". Po pewnym czasie aktorka zaczęła usuwać się w cień i skupiać na czymś zupełnie innym. Jak potoczyła się jej droga zawodowa i co dziś robi Dorota Deląg?

Dorota Deląg: kariera aktorska. Największa popularność

O Dorocie Deląg można przeczytać w mediach, że żyje ona w cieniu swojego starszego brata, tymczasem niewykluczone, że to właśnie Paweł Deląg pomógł siostrze rozwinąć skrzydła. Pomiędzy rodzeństwem są trzy lata różnicy i od dziecka byli nierozłącznym duetem. "Tata grał na perkusji, więc wyjeżdżał. Mama dużo pracowała, więc trzymaliśmy się razem", opowiadała Dorota Deląg w programie Krzysztofa Ibisza "Demakijaż". 

To właśnie dzięki bratu odkryła aktorstwo, jako ścieżkę, którą również mogłaby podążać. Kiedy Paweł Deląg był już studentem szkoły teatralnej, zabrał siostrę na przedstawienie dyplomowe ostatniego roku i wtedy, jak to określiła Dorota, "połknęła bakcyla". Kiedy sama ukończyła liceum sportowe, rozmyślała nad karierą tancerki, jednak na to było już dla niej za późno. Po zobaczeniu etiudy z udziałem Jacka Poniedziałka postanowiła, że przystąpi do egzaminu do szkoły aktorskiej w Krakowie. 

Dorota i Paweł Delągowie, 2010 r. 

Dorota Deląg robiła karierę jako aktorka, ale nagle usunęła się w cień. Co dziś robi siostra Pawła Deląga? 
Fot. Jan BIELECKI/East News

Swój pierwszy debiut przed kamerą odbyła jeszcze ukończeniem studiów. Zagrała wtedy w serialach "Lata i dni" oraz "Życie jak poker". Największą popularność przyniosły jej role w produkcjach TVN-u, tj. "Camera Cafe" czy "39 i pół". Dorotę Deląg ciekawość zaciągnęła przed kamerę również w roli prezenterki. U boku Jarosława Kulczyckiego prowadziła teleturniej "Znaki zodiaku" na antenie TVP. Była również współprowadzącą program "Jazda kulturalna". 

W 2009 roku widzowie mogli podziwiać popisy taneczne aktorki, która przyjęła zaproszenie do udziału w "Tańcu z gwiazdami". U boku Marcina Hakiela zajęła 10. miejsce. Rok później Dorota Deląg poprowadziła również talk-show TVN "Między kuchnią a salonem", jednak nie zdobył on dużej popularności i szybko zniknął z ramówki. Przez kolejne lata aktorka przyjmowała epizodyczne role w takich serialach jak "Na dobre i na złe", "Ojciec Mateusz", czy "Rezydencja". Jej ostatnim wielkim projektem aktorskim był film  "Planeta Singli" w reżyserii Mitii Okorna. 

Dorota Deląg, Olga Kwiecińska i kucharz Andrzej Polan na planie programu TVN "Między kuchnią a salonem" 2010 r. 

Dorota Deląg robiła karierę jako aktorka, ale nagle usunęła się w cień. Co dziś robi siostra Pawła Deląga? 
Fot. PAP/Stach Leszczyński

Jak Dorota Deląg sama przyznała, aktorką nie jest, a jedynie nią bywa. Od początku lubiła widzieć w tym zawodzie misję do spełnienia, a nie blask fleszy, który za tym idzie. "Nie zajmuję się aktorstwem po to, by żyć w blasku sławy. Wykonuję ten zawód, ponieważ on jest dla mnie świetnym sposobem na życie. Dzięki niemu mam, kolorowe, ciekawe życie. Pozwala mi poznać siebie. (…) Traktuję aktorstwo jako pewnego rodzaju misję. Cieszę się, jeśli mogę i potrafię wzruszyć widza, skłonić do zastanowienia i refleksji po spektaklu", powiedziała o swojej drodze zawodowej w "Imperium kobiet".

Zobacz także: „Zawsze szedł pod prąd. Przyjaźnimy się”. Paweł Deląg szczerze o relacji ze starszym synem

Dorota Deląg i Marcin Hakiel w "Tańcu z gwiazdami", 2009 r. 

Dorota Deląg robiła karierę jako aktorka, ale nagle usunęła się w cień. Co dziś robi siostra Pawła Deląga? 
Fot. PAP/Stach Leszczyński

Dorota Deląg: mąż, córka

Siostra Pawła Deląga założyła rodzinę w wieku 40 lat. W 2012 roku poślubiła Tomasza Schejbala, z zawodu przedsiębiorcę. W wywiadzie dla "Gali" Dorota Deląg z wdzięcznością podkreślała, że na całe szczęście jej mąż nie jest aktorem. "Chyba bym zwariowała. Bo aktorzy mają potrzebę ciągłego skupiania się na sobie. "Tu byłem, to zrobiłem, a teraz ty musisz się do mnie dostosować, bo gram ważną rolę. Nie odzywaj się więc do mnie, zapomnij o seksie, weź dzieci i wyjedź do mamy". 

W 2013 roku na świat przyszła córka pary, Sarah. Dziś 9-latka jest oczkiem w głowie swojej mamy. Na swoim Instagramie Dorota Deląg często pokazuje, w jaki sposób spędza z córką czas, a także dzieli się przemyśleniami na temat macierzyństwa. 

"Moja miłość do tej małej nie zna granic, tyle usłyszałam od niej wyznań miłości... Kochać to za mało, trzeba rozumieć istotę miłości. Przy niej nauczyłam się kochać - nie znałam do tej pory takiego pięknego czystego uczucia", napisała przy jednym ze zdjęć z Sarah. 

Dorota Deląg: problemy zdrowotne 

W pewnym momencie szczęśliwym życiem prywatnym Doroty Deląg zachwiały problemy zdrowotne. Aktorka w wywiadzie dla Gali opowiedziała o tym, jak przez wiele miesięcy krążyła od lekarza do lekarza w celu usłyszenia trafnej diagnozy. 

"Kiedyś w ogóle nie dbałam o to, co jem i jak żyję – zaczęła swoją opowieść Deląg. "Ale cztery lata temu podupadłam na zdrowiu. Nagle dopadła mnie jakaś uciążliwa alergia, która spowodowała potworne swędzenie skóry. Nie mogłam nic jeść, nie mogłam normalnie funkcjonować. A lekarze nie potrafili powiedzieć, co mi jest. Przez 7 miesięcy chodziłam od szpitala do szpitala. Tam tylko faszerowano mnie sterydami, które zresztą zniszczyły mi trzustkę, wątrobę, serce i tarczycę. W pewnym momencie chciano mnie nawet hospitalizować, ale uciekłam. Mogę powiedzieć, że przez swoją nieudolność lekarze zrujnowali mi zdrowie, bo naprawdę przeżyłam koszmar", wyznała aktorka. 

Ostatecznie, dzięki konsultacji z odpowiednią lekarką, która potraktowała sprawę Doroty Deląg bardzo poważnie, aktorce udało się powrócić do dawnej formy. "Poszłam do niej w takim stanie, że nie chciało mi się żyć. Wyprowadziła mnie z choroby i całkowicie zmieniła moją dietę". Aktorka od tamtej pory bardzo zmieniła swój styl życia, zwalczyła nałóg nikotynowy, nie pije kawy i nie je mięsa.

 Dorota Deląg, Warszawa, 18.08.2004 r.

Dorota Deląg robiła karierę jako aktorka, ale nagle usunęła się w cień. Co dziś robi siostra Pawła Deląga? 
Fot. AP/Radek Pietruszka rp/bp

Problemy z alergią nie były jedynymi, które dotknęły w przeszłości Dorotę Deląg. Siostra Pawła Deląga jeszcze na kilka lat przed założeniem rodziny walczyła z depresją. 

"Byłam totalną pesymistką, specjalistką od zamartwiania się. Na pewno się nie uda, życie nie ma sensu, a ludzie są okrutni... W efekcie byłam bardzo zdołowana. Przez siedem miesięcy siedziałam w domu, gapiłam się w telewizor i ryczałam. A wychodziłam tylko z psem na spacer. Mieszkałam wtedy w obskurnym mieszkaniu, którego nienawidziłam, ale na inne nie było mnie stać, a w dodatku byłam nieszczęśliwie zakochana. To była totalna katastrofa, znalazłam się na emocjonalnym dnie", opowiadała w wywiadzie z "Galą".

Ukojenie znalazła w buddyzmie i medytacji zen. Aktorka podkreśliła, że dzięki pewnym technikom udało jej się zapanować nad swoim ego i nauczyć pokory. "Wprawdzie wciąż potrafię złapać doła, ale znam już techniki, które pomagają mi uspokoić umysł", mówiła przed laty. 

Zobacz także: Starszy syn Pauliny Smaszcz i Macieja Kurzajewskiego ma 25 lat. Jak wygląda?

Dorota Deląg: jak dziś wygląda jej życie? Czym się zajmuje?

Po tym, jak telefon z propozycjami aktorskimi dzwonił coraz rzadziej, Dorota Deląg postanowiła się przebranżowić. Podjęła się pracy w agencji reklamowej, gdzie zajmowała się marketingiem. 

"Przez kilka ostatnich lat współprowadziłam agencję reklamową. Ale to był skutek, a nie przyczyna. Długo byłam bezrobotną aktorką. Po pewnym czasie powiedziałam więc sobie: "dość". (...) Przed założeniem agencji imałam się różnych zajęć. Robiłam m.in. reportaże w dziale publicystyki TVP i miałam podobno zadatki na świetnego reportera kryminalnego. Harowałam jak wół, ale i tak przez wielu kolegów byłam postrzegana jak aktorka, która zajęła się reportażem, bo ma taką fanaberię", opowiadała o swoich początkach na innej ścieżce zawodowej w wywiadzie dla "Gali".

Zarządzanie firmą i odpowiedzialność nad wysokimi kwotami potrafiła być chwilami dla byłej aktorki bardzo przytłaczająca, jednak, jak podkreśliła w rozmowie z Galą, w głębi ducha była wdzięczna, że nie jest już dłużej uzależniona od propozycji aktorskich, które pojawiały się bardzo rzadko. 

Dorota i Paweł Delągowie na premierze filmu "Pani Basia", 10.05.2022 r., Warszawa

Dorota Deląg robiła karierę jako aktorka, ale nagle usunęła się w cień. Co dziś robi siostra Pawła Deląga? 
Fot. VIPHOTO/East News

Dzisiaj Dorota Deląg jest trenerem i mówcą inspirującym. Swoje bogate doświadczenie aktorskie przekuła w kolejne narzędzie pracy, dzięki którym pomaga ludziom przygotowującym się do każdego rodzaju wystąpienia publicznego. Swoim kursantom pokazuje jak wykorzystać tremę na własną korzyść i zapanować nad stresem. "Mając bezpośredni kontakt z publicznością wykorzystałam kolejną umiejętność czyli świadome bycie na scenie. Zainspirowana do dzielenia się z innymi moim doświadczeniem i stworzyłam praktyczny warsztat z użyciem narzędzi aktorskich", czytamy na profilu LinkedIn Doroty Deląg. Tą ścieżką zawodową kroczy już od 2017 roku i wygląda na to, że jest to zajęcie, w którym aktorka ogromnie się realizuje. 

"Wystąpienia publiczne to nie tylko wystąpienia ze sceny. Występujemy codziennie. Jeżeli zdamy sobie sprawę, jak często wykonujemy autoprezentację przed klientami, osobami z zespołu, jeśli uświadomimy sobie, że używamy tego narzędzia non stop, to docenimy jego moc. Jeśli w stu procentach wyrażasz zgodę na podzielenie się z innymi swoim potencjałem, to pewność siebie uskrzydli nie tylko Ciebie, ale dla innych stanie się inspiracją", czytamy na oficjalnym portalu Doroty Deląg. 

Zobacz także: Synek Izabeli Janachowskiej skończył trzy latka! Z tej okazji wybrali się na egzotyczne wakacje

Dorota i Paweł Deląg: wspierające się rodzeństwo 

Jak dziś wyglądają relacje Doroty i Pawła Delągów? Można powiedzieć, że od czasów dzieciństwa niewiele się u nich zmieniło. Wciąż tworzą zgrany duet i nieustannie wspierają się w życiu codziennym. "Najważniejsza w naszej relacji jest obecność", podkreśliła Dorota Deląg w programie Krzysztofa Ibisza, w którym rodzeństwo gościło w ubiegłym roku. Oboje zgodnie wówczas przyznali, że na rodzinę zawsze mogą liczyć. Spędzają ze sobą dużo czasu, a ich dzieci są ze sobą bardzo związane, co dodatkowo cieszy i spaja rodzeństwo. 

Paweł Deląg z synem, siostrzenicą i siostrą na premierze filmu "Pani Basia"  10.05.2022 r., Warszawa

Dorota Deląg robiła karierę jako aktorka, ale nagle usunęła się w cień. Co dziś robi siostra Pawła Deląga? 
Fot. VIPHOTO/East News

W ubiegły wtorek brat i siostra wystąpili u swojego boku na premierze filmu krótkometrażowego "Pani Basia" w reżyserii Pawła Deląga. Aktor zaprosił na wydarzenie również swojego syna i siostrzenicę. Był to pierwszy od wielu miesięcy raz, kiedy rodzeństwo pokazało się razem podczas medialnego wydarzenia. 

Czy Dorota Deląg zakończyła swoją aktorską przygodę? Niekoniecznie. Z ostatnich publikacji na instagramowym profilu gwiazdy, widać, że wciąż podtrzymuje ona tezę, że aktorką bywa. W lutym ubiegłego roku wzięła udział w produkcji "Kawa z kardamonem:, do której zaprosił ją między innymi jej brat. Rodzeństwo pracowało przy wspólnym projekcie we Lwowie, a kadry z pięknymi kostiumami w tle można podziwiać m.in. na profilu Doroty Deląg. 

Pani Dorocie życzymy samych satysfakcjonujących projektów zawodowych i wszystkiego dobrego! 

Źródła: plejada.pl, teleshow.wp.pl

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KAROLINA PISAREK i ROGER SALLA: tuż przed ślubną ceremonią modelka opowiada o niespodziewanych oświadczynach, swoim związku i przygotowaniach do ślubu. MICHAŁ WIŚNIEWSKI: po co mu ten ślub?! Wyznania mężczyzny, który pięć razy mówił „tak”. AGATA TUSZYŃSKA często przedkładała wszystko nad kolejne książki. Czy to był dobry wybór? Czy nie żałuje? I czy w ogóle umie żyć inaczej? Do refleksji. ŚLUBY WSZECH CZASÓW: Kelly i książę Rainier, Beaulieu i Presley, Yoko Ono i Lennon, Diana i książę Karol… Ich śluby zawładnęły zbiorową wyobraźnią.