Dominika Tajner, Viva! 16/2019
Fot. Marlena Bielińska/MOVE
O TYM SIĘ MÓWI

Dominika Tajner przeszła operację usunięcia guza piersi

Gwiazda w poruszającym wyznaniu zaapelowała do kobiet

Olga Figaszewska 11 października 2021 07:05
Dominika Tajner, Viva! 16/2019
Fot. Marlena Bielińska/MOVE

Dominika Tajner ma za sobą trudne chwile. Kilka dni temu gwiazda poinformowała fanów, że trafiła do szpitala. Oczekiwała na operację, jednak nie powiedziała wtedy, co jej dolega. Dopiero teraz zdobyła się na szczere wyznanie. Dominika Tajner przeszła operację usunięcia guza piersi. Zaapelowała do swoich obserwatorek, by dbały o zdrowie i nie odkładały badań na później.

Dominika Tajner o operacji

Przed weekendem Dominika Tajner zdradziła na swoim Instagramie, że przebywa w szpitalu i czeka na ważną operację. „Opowiem tę historię na pewno, bo warto o takich rzeczach wiedzieć i dbać o profilaktykę, żeby takich sytuacji czy trudniejszych nie było. Ale pozwólcie, że opowiem, jak trochę dojdę do siebie”, tłumaczyła.

W niedzielę na Instagramie Dominiki Tajner pojawiła się relacja, w której ujawniła, jak się czuje i co jej dolegało. Jakiś czas temu, podczas przypadkowych badań, wykryto u niej guza w piersi.

„Potrzebowałam zrobić USG piersi. Na tym USG okazało się, że mam guza, wielkiego guza, 3 cm. Nie wyglądało to za dobrze. Pojechałam na biopsję, pobrano materiał i przyszły wyniki. Wyniki były z jednej strony dobre, bo zmiana okazała się nowotworowa, ale nowotwór łagodny”, zwierzała się na InstaStories.

Zobacz też: Dorota Gardias ma nowotwór piersi: „Życie przeleciało mi przed oczami”

Dominika Tajner
Fot. nstagram/@dominika_tajner

Dominika Tajner – jak czuje się po operacji?

Operacja odbyła się w piątek i wszystko się udało. Dominika Tajner czuje się dobrze. „Operacja się udała, cały potwór został usunięty, wyrzucony w siną dal. Po co jest ten mój przekaz?”, tłumaczyła. Dominika Tajner zaapelowała do kobiet, by nie zapominały o profilaktyce: „Zwracam się do wszystkich kobiet, żebyście się badały regularnie, raz w roku róbcie sobie badanie piersi”.

Przy okazji podziękowała całemu personelowi medycznemu, którzy jej pomogli. Nie ukrywała łez. „To są łzy szczęścia (...). Musimy sobie cenić naszą służbę zdrowia, system jest infantylny, ale lekarze są cudowni”, dodawała.  

„Będę brała udział w wszystkich akcjach promujących profilaktykę nowotworu. Przeżyłam emocjonalny mix przez ostatnie tygodnie… Teraz chwila rekonwalescencji. […] Najważniejsze teraz jest dojść do siebie”, zakończyła.

Życzymy dużo zdrowia! 

Sprawdź też: Dominika Tajner pokonała koronawirusa. Tak wyglądała jej walka z chorobą...

Dominika Tajner, Viva! 16/2019
Fot. Marlena Bielińska/MOVE

Dominika Tajner w sesji dla VIVY!, 2019 rok

Dominika Tajner, Viva! 16/2019
Fot. Marlena Bielińska/MOVE

Dominika Tajner w sesji dla VIVY!, 2019 rok

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KAROLINA PISAREK i ROGER SALLA: tuż przed ślubną ceremonią modelka opowiada o niespodziewanych oświadczynach, swoim związku i przygotowaniach do ślubu. MICHAŁ WIŚNIEWSKI: po co mu ten ślub?! Wyznania mężczyzny, który pięć razy mówił „tak”. AGATA TUSZYŃSKA często przedkładała wszystko nad kolejne książki. Czy to był dobry wybór? Czy nie żałuje? I czy w ogóle umie żyć inaczej? Do refleksji. ŚLUBY WSZECH CZASÓW: Kelly i książę Rainier, Beaulieu i Presley, Yoko Ono i Lennon, Diana i książę Karol… Ich śluby zawładnęły zbiorową wyobraźnią.