Dominika Kulczyk, VIVA!
Fot. ZUZA KRAJEWSKA I BARTEK WIECZOREK/LAF AM
O TYM SIĘ MÓWI

Dominika Kulczyk pojawiła się na czerwonym dywanie z dziećmi. Tak wyglądają Jeremi i Weronika

Ależ oni wyrośli!

Olga Figaszewska 30 maja 2023 10:55
Dominika Kulczyk, VIVA!
Fot. ZUZA KRAJEWSKA I BARTEK WIECZOREK/LAF AM

Dominika Kulczyk rzadko udziela się na temat życia prywatnego. Trzyma się z dala od blasku fleszy. Inwestorka i filantropka, szefowa fundacji Kulczyk Foundation jest szczęśliwą mamą dwójki pociech: Jeremiego i Weroniki. Dwa lata temu z okazji Dnia Matki podzieliła się z obserwatorami zdjęciami syna i córki. W poniedziałek pojawiła się z nimi na czerwonym dywanie na finale 12. edycji Nagrody Polskiej Rady Biznesu PRB im. Jana Wejcherta.

Dominika Kulczyk z dziećmi: tak wyglądają Jeremi i Weronika Lubomirscy-Lanckorońcy

Dominika Kulczyk prywatnie jest szczęśliwą mamą dwójki dzieci: Jeremiego i Weroniki Lubomirskich-Lanckorońskich. Ich ojcem jest były mąż aktywistki i filantropki - Jan Lubomirski-Lanckoroński. Zakochani pobrali się w 2001 roku. Jednak ich małżeństwo nie przetrwało próby czasu i przeszło do historii po dwunastu latach wspólnego życia. Zakończyło się rozwodem pod koniec 2013 roku. Ze względu na dobro swoich dzieci pozostali w przyjacielskich relacjach.

W rozmowie z MamoToJa z 2014 roku Dominika Kulczyk podkreślała, że macierzyństwo zmieniło jej życie. „Odkąd na świecie pojawili się Jeremi i Weronika, mój poziom empatii wzrósł nieporównywalnie. Świat ma trwać dla naszych dzieci. Wiem, że jako mama muszę dołożyć swoją cegiełkę, żeby był lepszy dla tych, którzy nie mieli w życiu zbyt wiele szczęścia”, podkreślała.

Dominika Kulczyk z dziećmi, Inauguracja działalności Fundacji Kulczyk Foundation, 11.02.2014

Dominika Kulczyk z dziećmi, Inauguracja działalności Fundacji Kulczyk Foundation, 11.02.2014
Fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Dominika Kulczyk o macierzyństwie

Dla Dominiki Kulczyk szczęście najbliższych bardzo ważne, a rodzina to najważniejsza wartość. Bizneswoman zawsze znajduje czas, by celebrować wspólne chwile z pociechami. „Codziennie wstaję o 6 rano — bo za punkt honoru postawiłam sobie, że to ja będę odwoziła dzieci do szkoły i do przedszkola. I choć czasami się to nie udaje, to jest taka godzina w naszym rozkładzie dnia, która jest święta — to 18. Wtedy wszyscy celebrujemy wspólną kolację. Jak tylko jesteśmy w Warszawie, zasiadamy do stołu. I rozmawiamy, rozmawiamy…”, mówiła w jednym z wywiadów dla Gali.

Jeremiemu i Weronice dumna mama stara się przekazać najważniejsze wartości i chęć pomagania. „Chcę, żeby wiedziały, jaki jest świat, aby nie żyły w złotej klatce, w której żyją wszystkie dzieci cywilizowanego świata. Chciałabym, żeby nasze maluchy uczyły się od tych najbiedniejszych radości życia, cieszenia się drobiazgami”, mówiła.

Czytaj też: Dominika Kulczyk i Jan Lubomirski byli małżeństwem jak z bajki, lecz wspólne życie nie było im pisane

Dominika Kulczyk wychowuje córkę i syna na świadomych  młodych ludzi. Napełnia ją duma, gdy widzi, jak kroczą własną drogą.   „Uczę dzieci, żeby szły za swoim głosem. Bo ja idę za swoim. Moim zdaniem, trzeba uszanować to, że dzieci są odrębnymi bytami i my ich nie mamy dla siebie. Powinniśmy w którymś momencie życia wypuścić je jak strzały. Tylko kierunek możemy obrać... One nie są dla nas. Myślę, że największą radością rodzica jest to, kiedy widzi, że dzieci idą swoją własną drogą, że są spełnione i szczęśliwe”, opowiadała w Gali.

Dominika Kulczyk rzadko pokazuje zdjęcia dzieci. Nie zabiera ich też na branżowe wydarzenia. Wyjątek zrobiła w 2021 roku z okazji Dnia Mamy. Na jej Instagramie pojawiły się wspólne portrety z dziećmi. Jeden z kadrów był opatrzony cytatem: „Macierzyństwo to przepiękna szansa na doświadczenie miłości bezwarunkowej w świadomości, że dzieci są wolnymi istotami, które są tu dla świata”.

W poniedziałek, 29 maja Dominika Kulczyk pojawiła się z dziećmi: Jeremim i Weroniką na czerwonym dywanie na gali  Finału 12. edycji Nagrody Polskiej Rady Biznesu PRB im. Jana Wejcherta. 

Zobaczcie, jak się prezentowali  

Czytaj też: Mama Roberta Lewandowskiego wspomina dzieciństwo syna. „Byłam na każde jego zawołanie"

Dominika Kulczyk, syn Jeremi Lubomirski-Lanckoroński córka Weronika Lubomirska-Lanckorońska, 29.05.2023
Fot. Radosław NAWROCKI / Forum
Dominika Kulczyk, Jeremi Lubomirski-Lanckoroński, Weronika Lubomirska-Lanckorońska Finał 12. edycji Nagrody Polskiej Rady Biznesu PRB im. Jana Wejcherta, Warszawa, 29.05.2023

Wideo

Piotr Trojan marzył o aktorstwie od dziecka. Lekarz powiedział mu, że nie ma na to żadnych szans...

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MAGDALENA BOCZARSKA: intrygująca i niezależna. Emocjonalna i zarazem twarda. Nam opowiada o rodzinie i swojej pasji podróżowania. MACIEJ MUSIAŁOWSKI: aktor i muzyk. Gdy przekroczył próg XVIII-wiecznego pałacu, zmieniło się jego życie… EWA EWART kręciła filmy dokumentalne o wojnach i katastrofach. Tym razem nakręciła poetycką opowieść o raku. ELŻBIETA ROMANOWSKA: od kiedy została prowadzącą program „Nasz nowy dom”, musi się mierzyć z niewyobrażalnym hejtem. PIOTR TROJAN o tym, jak introwertyk odnalazł się w trudnym świecie artystycznym. PODRÓŻE Z ITAKĄ I VIVĄ!: ponad 100 destynacji na całym świecie, ekskluzywne hotele, rajskie plaże. Z rodziną lub we dwoje. Co wybierzesz?