Rodzinka,pl, Małgorzata Kożuchowska, Tomasz Karolak, Maciej Musiał
Fot. Maria Wytrykus/TVP/East News
O TYM SIĘ MÓWI

Dlaczego serial Rodzinka.pl znika z anteny? TVP ujawnia powody decyzji

„Badania wykazały, że widzowie...”

Ksenia Krasko 21 lutego 2020 20:45
Rodzinka,pl, Małgorzata Kożuchowska, Tomasz Karolak, Maciej Musiał
Fot. Maria Wytrykus/TVP/East News

Ta wiadomość nie tylko zaskoczyła, ale przede wszystkim zasmuciła widzów TVP. Stacja poinformowała, że uwielbiany serial Rodzinka.pl znika z anteny po prawie dziesięciu latach. Zmiany w ramówce skomentowali nie tylko aktorzy, którzy nie byli przygotowani na taką ewentualność, ale i Telewizja Publiczna, która w oficjalnym oświadczeniu ujawniła kulisy tej decyzji.

Oświadczenie TVP o serialu „Rodzinka.pl”

Jak poinformował tygodnik Na żywo, obsada dowiedziała się o zdjęciu produkcji z anteny z dnia na dzień. Jedną z pierwszych osób, które poinformowały fanów o tej decyzji, była Małgorzata Kożuchowska. „Czas więc się pożegnać! Dzięki temu, że pokochaliście rodzinkę Boskich, przeżyłam tutaj piękne lata swojego aktorskiego życia, poznałam wspaniałych ludzi, doświadczyłam wielu wzruszeń, ale i zabawnych historii, które na zawsze pozostaną w mojej pamięci. Polubiliście nas, identyfikowaliście się z odgrywanymi przez nas postaciami i sytuacjami”, powiedziała w nagraniu na swoim Instagramie.

„Łamie mi się serce, bo to właśnie od tego serialu zaczęła się moja przygoda z aktorstwem. Bardzo dziękuję całej cudownej ekipie za ten czas. Dziękuję też naszemu reżyserowi Patrickowi Yoce, który wybrał mnie do tej roli na castingu, kiedy miałam 13 lat. Dorastałam na tym planie, więc na zawsze zostanie on w moim sercu”, dodała Julia Wieniawa, wcielająca się w postać serialowej Pauli.

Wzruszające nagrania opublikowali też Adam Zdrójkowski i Mateusz Pawłowski. „Chciałbym podziękować Panu Tomkowi i Pani Małgosi za bycie najwspanialszymi rodzicami zastępczymi, jakich mogłem sobie wymarzyć i braciom, czyli Maćkowi i Adamowi – najlepsi bracia pod słońcem”, wyznał najmłodszy członek rodziny Boskich.

Jak tłumaczy się Telewizja Polska? Odpowiadając na liczną krytykę widzów, wystosowano oświadczenie, w którym podkreślono, że decyzję o zakończeniu dalszej produkcji podjęto po analizie wyników oglądalności. „Badania wykazały, że widzowie najchętniej poszukują odcinków poprzednich serii”, czytamy na portalu Plejada. „Ósmy odcinek 16. sezonu serialu Rodzinka.pl będzie pożegnaniem z tą wyjątkową rodziną”.

Poinformowano również, że wielbiciele serialu będą mogli oglądać archiwalne odcinki. „[...] Rodzinka.pl zmienia tylko adres zamieszkania. Z TVP2 przenosi się pod adres vod.tvp.pl. Właśnie tam nasi widzowie najchętniej spotykali się z bohaterami serialu. Rodzinka.pl jest jedną z najchętniej oglądanych pozycji w ofercie TVP VOD – w 2019 roku serial zajął trzecią pozycję w rankingu oglądalności (wg liczby odtworzeń), zyskując pozycję lidera w kategorii seriale komediowe”, dodały władze stacji.

Jak ustalił portal Pudelek, plan zdjęciowy po rodzince Boskich przejmą twórcy innej produkcji Telewizji Polskiej – powstawać tu będą nowe odcinki serialu Korona królów.

Czy będzie Wam brakować Rodzinki.pl? 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Kochani! Mówi się, że nie ma przypadków, a nawet jeśli są to nie są one przypadkowe. TVP poinformowała aktorów i ekipe o zakończeniu projektu pt. „Rodzinka.pl” @rodzinkapl_official Czas więc się pożegnać! Dzięki temu, że pokochaliście rodzinkę Boskich przeżyłam tutaj piękne lata swojego aktorskiego życia, poznałam wspaniałych ludzi, doświadczyłam wielu wzruszeń, ale i zabawnych historii, które na zawsze pozostaną w mojej pamięci. Polubiliście nas, identyfikowaliście się z odgrywanymi przez nas postaciami i sytuacjami. Chciałabym Wam podziękować za to że z nami byliście i chcieliście nas oglądać! Za pozytywne słowa, za wszystkie miłe i ciepłe reakcje, z którymi spotykaliśmy się przez cały ten okres, w kraju i za granicą. Wszyscy odczuwaliśmy bijącą od Was serdeczność i pozytywne emocje! To nas napędzało i motywowało do kolejnych sezonów. @rodzinkapl_official tę znaną z ekranu, tworzyła rodzinka z planu zdjęciowego. Znaliśmy się prywatnie, chodziliśmy do siebie na śluby, chrzciny, pogrzeby, bo wspieraliśmy się również w trudnych chwilach. Tworzyliśmy super team co mam nadzieję, było to widać na ekranach telewizorów. Wierzę, że jeszcze długo pozostaniemy w Waszej pamięci, że Rodzinka.pl będzie żyła swoim własnym życiem (widziałam ostatnio kilka odgrywanych przez Was na TikToku haha!). To był super czas, za który jeszcze raz z całego serca dziękuję! Czas na nowe projekty, już nie tylko na ekranach telewizorów i kin! DZIĘKUJE!🙏🙏🙏❤❤❤ @rodzinkapl_official @tomasz_karolak_official @maciejmusial_official @adam_zdrojkowski @mateopawlowski @olgakalicka @juliawieniawa @wiktoria_gasiewska @emiliadankwa_official @magdalenastuzynska @agnieszkawosinska Agata Kulesza Jacek Braciak @annapralinka

Post udostępniony przez Małgorzata Kożuchowska (@malgorzatakozuchowska_)

Wideo

Polska nie mogła wygrać Eurowizji Junior trzeci raz? Sara James odpowiada na słowa Jacka Kurskiego

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IRENA SANTOR mówi: „Cóż jest piękniejszego, niż żyć, istnieć? Interesuje mnie jutro, odkąd zachorowałam na raka...”. MAGDA i JASIEK MELA – Był najmłodszym zdobywcą bieguna, pomimo utraty ręki i nogi. Co dziś najbardziej w nim ceni jego żona Magda? ANNE APPLEBAUM, słynna dziennikarka, laureatka Pulitzera, o odwadze Polaków, domu w Chobielinie i wolności. PIOTR JACOŃ o córce Wiktorii i tym, jak to jest być rodzicem dziecka transpłciowego oraz budowaniu rodzinnych relacji na nowo.