Dorota Mozil, Czesław Mozil, Dorota i Czesław Mozilowie, VIVA! 18/2018, jamnik
Fot. Bartek Wieczorek/LAF AM
O TYM SIĘ MÓWI

Czesław Mozil o świadomej bezdzietności: „Nie będę ojcem z różnych powodów”

„Niektórzy by mówili, że dobrze, że nie mam dzieci, bo co by z nich wyrosło?”

Olga Figaszewska 19 stycznia 2023 07:48
Dorota Mozil, Czesław Mozil, Dorota i Czesław Mozilowie, VIVA! 18/2018, jamnik
Fot. Bartek Wieczorek/LAF AM

Czesław Mozil wspólnie z ukochaną żoną, Dorotą tworzą szczęśliwy związek. Para opiera swoją relację na przyjaźni. Świetnie się rozumieją, uzupełniają i wspierają w trudnych momentach. Oboje podjęli świadomą decyzję o bezdzietności. „Zrozumieliśmy, że nie musimy cementować naszego związku dziećmi. Że to jest ani cel, ani sens naszego małżeństwa”, mówili w jednym z wywiadów VIVY!. Muzyk i wokalista po raz kolejny otworzył się na temat ojcostwa w rozmowie z mediami. Co wyznał?

Czesław Mozil o świadomej bezdzietności

Dorota i Czesław Mozilowie świadomie podęli decyzję o bezdzietności. „I jesteśmy szczęśliwi”, mówili w rozmowie z VIVĄ! w 2021 roku.  Nie zamierzają powiększać swojej rodziny i podkreślają, że nie ich brak dzieci nie wpłynie negatywnie na ich małżeństwo. Pielęgnują swoje uczucie, kroczą razem przez życie. To w tym momencie jest dla nich najważniejsze. „Zrozumieliśmy, że nie musimy cementować naszego związku dziećmi. Że to jest ani cel, ani sens naszego małżeństwa. Dorota mi powiedziała: „Musisz wiedzieć jedno: gdy będziemy mieli dziecko, twoje życie za bardzo się nie zmieni. Dalej będziesz wyjeżdżał w trasę i grał 120 koncertów rocznie, bo to kochasz, nie możesz i nie chcesz bez tego żyć. Ale moje życie diametralnie się zmieni”, mówił artysta Beacie Nowickiej.

Zakochani podkreślają, że jest im dobrze tak, jak jest. Nie chcą teraz niczego zmieniać. Mają prawo do własnych decyzji, których nie powinno się oceniać. A Dorota Mozil dodawała wtedy: „Brak dzieci nie wpływa negatywnie na jakość naszego małżeństwa. Może zabrzmi to nieco brutalnie, ale jest wręcz przeciwnie. Czujemy się szczęśliwi i spełnieni, nie chcemy, żeby coś dramatycznie zmieniło nasze życie. A jak będzie – czas pokaże. Każdy ma prawo do własnych decyzji”.

Czytaj też: Katarzyna Skrzynecka ma za sobą trudną walkę o macierzyństwo. „Nigdy nie straciłam nadziei”

Czesław Mozil, Dzień dobry TVN, 2021
Fot. Justyna Rojek/Dzien Dobry TVN/East News

Czesław Mozil, Dzień dobry TVN, 2021

Teraz artysta po raz kolejny otworzył się na temat ojcostwa. Chociaż wielokrotnie podkreślał, że nie chce mieć dzieci, wciąż zdarza mu się słuchać pytań na ten temat i cały czas odpowiada na nie w ten sam sposób. „Nie będę ojcem z różnych powodów. Wybraliśmy taką drogę, a też spotkaliśmy się z moją Dorotą bardzo późno”, podkreślał w rozmowie z cozatydzien.tvn.pl.

Czesław Mozil zaznacza, że decyzja o rodzicielstwie i wychowanie dziecka to ogromna odpowiedzialność, zmiana życia o 180 stopni i wyzwanie. Ważne, by podchodzić do tego odpowiedzialnie. „Wydaje mi się, że każda para sama musi znaleźć swój sposób. Nie będę radził. Jestem muzykiem, mam taki i taki wizerunek. Niektórzy by mówili, że dobrze, że nie mam dzieci, bo co by z nich wyrosło? Zwracam uwagę tylko na to, że dzieci łatwo zrobić, ale bardzo trudno wychować, a o tym bardzo dużo ludzi zapomina”, dodawał w cozatydzien.tvn.pl. 

Czytaj też: Dzieci wychowuje sama, są dla niej całym światem. Tak wyglądają córki Joanny Liszowskiej

Czesław Mozil, Viva! maj 2012
Fot. Adam Pluciński/MOVE

Czesław Mozil, Viva! maj 2012

Dorota Mozil, Czesław Mozil, Dorota i Czesław Mozilowie, VIVA! listopad 2021, 23/2021
Fot. Bartek Wieczorek/Visual Crafters

 Dorota i Czesław Mozilowie, VIVA! listopad 2021

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KAROLINA SZOSTAK i MARYLA SZOSTAK: córka i matka. Są ze sobą bardzo blisko, ale dają sobie dużo wolności. Nam opowiadają o swojej wyjątkowej więzi. KAROLINA GRUSZKA o swojej chorobie, obywatelstwie córki oraz komu pomaga i dlaczego. JAN PESZEK: diabeł i anioł we mnie. Przewrotna spowiedź dojrzałego człowieka i artysty. NOWA GENERACJA IDOLI: młode pokolenie muzyków, które zawładnęło show-biznesem i zbiorową wyobraźnią.