Anna Lewandowska, Viva 19/2019
Fot. Zdjęcia Mateusz Stankiewicz/Samesame
O NIEJ SIĘ MÓWI

Promienna Anna Lewandowska zachęca do ćwiczeń w ciąży!

Widać już pierwsze krągłości?

Ksenia Krasko 9 listopada 2019 09:44
Anna Lewandowska, Viva 19/2019
Fot. Zdjęcia Mateusz Stankiewicz/Samesame

Anna i Robert Lewandowscy podzielili się z fanami radosną nowiną – para już wkrótce powita na świecie drugie dziecko! Jak wynika z doniesień niemieckiej prasy, trenerka jest w czwartym miesiącu ciąży, jednak nie oznacza to, że zamierza zrezygnować z wysiłku fizycznego. Wręcz przeciwnie – zachęca do ćwiczeń i podpowiada przyszłym mamom, w jaki sposób mogą o siebie zadbać.

Anna Lewandowska ćwiczy w ciąży?

O szczęśliwym wydarzeniu w życiu rodziny Lewandowskich jako pierwszy poinformował Robert, robiąc tzw. cieszynkę podczas meczu z Olympiakosem Pireus. Zarówno piłkarz, jak i Anna Lewandowska potwierdzili informację na swoich profilach na Instagramie.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Anna Lewandowska ® (@annalewandowskahpba)

Nowe zdjęcie, które opublikowała sportsmenka, wywołało lawinę komentarzy. Fani nie tylko gratulują młodej mamie, ale też popierają jej inicjatywę – okazuje się, że trenerka nie zamierza zrezygnować z aktywności fizycznej. „Co z treningiem w ciąży? Jak najbardziej TAK! Znacie mnie nie od dziś i wiecie, że specjalizuje się w tym temacie”, napisała Anna Lewandowska.

„Dostałam około tysiąca zapytań o trening w ciąży. Zacznijmy od początku! Z całą świadomością pozostałam aktywna, ale trening dobieram do obecnego stanu rzeczy”, podkreśla trenerka. „Co to oznacza? Przede wszystkim to, że lekarz prowadzący powinien stwierdzić czy nie ma przeciwwskazań do trenowania w ciąży, a aktywność powinna być dopasowana do zachodzących zmian w organizmie przyszłej mamy, pod dany trymestr”.

Anna Lewandowska stworzyła krótką listę porad dla przyszłych mam. „Co na początek? Spacery! Unikanie forsowania ciała, nawet jeśli wcześniej prowadziłyście aktywny tryb życia, 5-minutowe treningi, wydłużane stopniowo o 5 minut, do momentu, aż będziecie w stanie trenować pełne 30 minut. Koncentrując się na właściwym oddechu i korygowaniu postawy możemy skupić się po prostu na rozciąganiu, nie obciążając kręgosłupa”, czytamy na jej profilu na Instagramie.

„Jeśli wcześniej prowadziłaś siedzący tryb życia, wprowadzaj trening stopniowo, pod czujnym okiem lekarza i najlepiej dopiero od 12. tygodnia ciąży. Jeżeli nie jesteś pewna jakie ćwiczenia wykonywać w poszczególnym trymestrze, możesz także skonsultować się z trenerem personalnym i poprosić go indywidualny program treningowy”, dodaje Anna Lewandowska i zapowiada nowy program treningowy.

Będzie dostępny na jej aplikacji Diet & Training by Ann. „Idealny dla każdej przyszłej mamy, na różnym etapie ciąży. Stawiam na wzajemne zrozumienie, wiedzę i profesjonalizm w każdym calu. Przejdziemy przez to razem mamuśki!”.

To jedno z pierwszych zdjęć, opublikowanych przez trenerkę po ogłoszeniu radosnej nowiny o powiększeniu rodziny Lewandowskich. Widać już ciążowe krągłości? 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Anna Lewandowska ® (@annalewandowskahpba)

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA o macierzyństwie, życiu „żony czekającej”, artystycznych planach oraz recepcie na miłość i szczęście. Plus niezwykła sesja w Dubaju. DOROTA POMYKAŁA:  laureatka FF Tribeca 2022 w Nowym Jorku, zdobywczyni Orła 2023 za najlepszą główną rolę kobiecą. Kobieta enigma. Przed nami odsłania swoją duszę. KRZYSZTOF ZANUSSI: mistrz kina moralnego niepokoju wyznaje: „Tych filmów już nie nakręcę…”.  MIKA URBANIAK: wychowana przez dwójkę legendarnych artystów – Urszulę Dudziak i Michała Urbaniaka wbrew pozorom nie miała życia usłanego różami…