Cristiano Ronaldo
Fot. Facebook Cristiano Ronaldo
O TYM JEST GŁOŚNO

Wiemy jak Cristiano Ronaldo skomentował zdobycie Złotej Piłki 2016

Olga Figaszewska 13 grudnia 2016 11:45
Cristiano Ronaldo
Fot. Facebook Cristiano Ronaldo

Cristiano Ronaldo po raz 4 w karierze zdobył Złotą Piłkę 2016!


Wyniki plebiscytu Ballion D'Or 2016 zostały ogłoszone 12 grudnia 2016 r. Prestiżowy magazyn „France Football” już pod koniec października ujawnił 30 nominowanych piłkarzy. Po raz czwarty magazyn wyróżnił napastnika Realu Madryd. Portugalczyk pokonał Messi’ego i Griezmanna. Nagrodę odebrał z rąk Pascala Ferre - dyrektora generalnego France Futball. 

 

Polecamy też: Cristiano Ronaldo oszustem podatkowym? Tak twierdzi niemiecka i hiszpańska prasa

 

„Otrzymanie po raz czwarty Złotej Piłki jest dla mnie wielkim zaszczytem. Emocje są podobne jak za pierwszym razem. Znów spełniło się marzenie. Nigdy nie myślałem, że wygram aż czterokrotnie. Korzystając z okazji, dziękuję wszystkim kolegom z drużyny narodowej i z Realu Madryt. Jestem dumny i szczęśliwy” - skomentował napastnik Realu.

 

Wcześniej Złote Piłki piłkarz otrzymał za lata 2008, 2013 i 2014. Cristiano Ronaldo zagwarantował sobie sukces m.in. zwycięstwem Realu w Lidze Mistrzów, zdobytym Mistrzostwem Europy czy tytułem króla strzelców Champions League. Wśród pozostałych finalistów Złotej Piłki, znaleźli się również: Luis Suarez, Neymar, Leo Messi czy Antoine Griezmann. W pierwszej szóstce znajdują się piłkarze z hiszpańskich klubów sportowych. Robert Lewandowski uplasował się na 16 pozycji.

 

Polecamy też: „Tak, jestem pedałem”. Czyżby Cristiano Ronaldo potwierdził swoje homoseksualne skłonności?

 

 

„France Football”

 

O przyznaniu nagrody właśnie Cristiano Ronaldo było głośno na długo przed ogłoszeniem wyników konkursu. Do Internetu wyciekła okładka najnowszego numeru France Football.

Magazine „France Football” jest organizatorem plebiscytu już od 1956 roku. Złota Piłka to coroczny plebiscyt piłkarski, w którym trofeum przyznawane jest piłkarzowi, który najlepiej zaprezetnował się w mijającym roku. Najlepszego gracza w Europie wybiera ponad stu dziennikarzy z całego świata.

 

 

Czy ten rok będzie należał do Ronaldo?

 

Wszystko na to wskazuje. Należy do absolutnej czołówki piłkarzy świata. Uchodzi za najpopularniejszego piłkarza na świecie. FIFA na początku grudnia opublikowała informacje, dotyczące finału „The Best FIFA Football Awards”, którego wyniki poznamy już 9 stycznia w Zurychu. W pierwszej trójce podobnie jak tym razem, znaleźli się Ronaldo, Messi i Griezmann.

Wideo

Marynarki, kardigany, sukienki maxi, kozaki na słupku. Te produkty będą modne jesienią i zimą 2020/2021

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MAŁGORZATA ROZENEK-MAJDAN i RADOSŁAW MAJDAN w przejmującej rozmowie o walce o dziecko, mierzonej poświęceniem, niepewnością, ale i wdzięcznością. MICHAŁ ŻEBROWSKI i EUGENIUSZ KORIN, dyrektor i reżyser Teatru 6. piętro. Czy się lubią, podziwiają i... kłócą. MARIOLA BOJARSKA FERENC Los naznaczony tragediami: wypadek mamy, walka o życie synka, rozwód, choroba męża. W cyklu EXTRA: Czy w kontekście niemieckich obozów koncentracyjnych może być mowa o modzie? – opowiada antropolożka mody Karolina Sulej. PODRÓŻ „Będziecie tam wracać”, mówi o Bieszczadach słynna podróżniczka Elżbieta Dzikowska.