Bee Shaffer córka Anny Wintour
Fot. East News
O TYM JEST GŁOŚNO

Szykuje się największe modowe wydarzenie roku? Córka Anny Wintour i syn Franci Sozzani zaręczyli się!

Weronika Bruździak-Gębura 26 marca 2017 16:55
Bee Shaffer córka Anny Wintour
Fot. East News

Szykuje się wielkie wydarzenie w świecie mody! Bee Shaffer, 29-letnia córka naczelnej amerykańskiego „Vogue’a”, Anny Wintour, zaręczyła się ze swoim chłopakiem, Francesco Carrozzinim. 34-latek jest synem zmarłej w grudniu Franci Sozzani, wieloletniej naczelnej włoskiej edycji pisma.

Co wiemy o dzieciach legendarnych redaktorek?

Katherine „Bee” Shaffer urodziła się w 1987 roku. Jej ojcem jest psychiatra dziecięcy, David Schaffer, mamą - naczelna amerykańskiego „Vogue'a”. Jej rodzice rozstali się w 1999 roku. Bee nie poszła w ślady ani mamy, ani  taty - z wykształcenia jest producentką filmową i pracuje przy programie „Late Night with Seth Meyers”, który emitowany jest w amerykańskiej telewizji NBC. Francesco Carrozzini, syn Franci Sozzani, jest fotografem i reżyserem. Nakręcił teledyski dla takich gwiazd jak Beyonce, rapera ASAP Rocky’ego czy Nicki Minaj. Stworzył też wiele reklam dla wielkich domów mody, takich jak Roberto Cavalli, Ermenegildo Zegna czy Salvatore Ferragamo. Francesco Carrozzini w latach 2014-2015 spotykał się z amerykańską piosenkarką, Laną Del Rey.

 

Franca Sozzani i Francesco Carrozzini
Fot. East News

Na zdjęciu: Franca Sozzani i Francesco Carrozzini podczas Festiwalu Filmowego w Wenecji, wrzesień 2016.

 

Pierwsze doniesienia, że dzieci legendarnych redaktorek są parą, pojawiły się dopiero zeszłej jesieni, gdy Shaffer wzięła udział w dokumencie Francesco o matce, „Franca: Chaos & Creation”, który miał premierę jesienią 2016 roku.

 

Bee Shaffer córka Anny Wintour
Fot. Instagram Shelby Durmmond

Na zdjęciu: Bee Shaffer z pierścionkiem zaręczynowym w obiektywie dyrektor ds. akcesoriów w amerykańskim „Vogue'u”, Shelby Drummond.

Znali się od dziecka, bo ich matki przyjaźniły się od lat

Znali się jednak od dziecka. Mama Francesco, Franca Sozzani, była naczelną włoskiego „Vogue’a” od 1988 roku aż do dnia śmierci. W tym samym roku redaktorką amerykańskiej edycji została jej przyjaciółka, Anna Wintour.

„Franca i ja przyjaźniłyśmy się od 30 lat. Czuję się zaszczycona i szczęśliwa z tego powodu”, napisała w liście pożegnalnym Franci Anna Wintour. „Franca nauczyła mnie jednego a propos przyjaźni: czasami musisz sobie na nią zasłużyć”.

Anna Wintour i Franca Sozzani
Fot. Getty Images

Na zdjęciu: Anna Wintour i Franca Sozzani.

 

Polecamy też: Franca Sozzani nie żyje. Uwielbiana redaktor naczelna włoskiego „Vogue’a” odeszła w wieku 66 lat​

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

LENKA I JAN KLIMENTOWIE o trudnej drodze do rodzicielstwa i o tym, jak narodziny Cristiana zmieniły ich związek. ANDRZEJ SEWERYN: czy czuje się autorytetem, czym jest dla niego sztuka i najważniejsze życiowe role. HELENA ENGLERT: dlaczego wolała studiować w Stanach, a potem wróciła do Polski i czy znane nazwisko to atut? LISA MARIE PRESLEY miała bajkowe dzieciństwo, które zakończyło się wraz ze śmiercią ojca, i smutne życie, bo znane nazwisko nie przyniosło jej szczęścia.