Katarzyna Żak i Cezary Żak historia miłości
Fot. Olga Majrowska
O TYM JEST GŁOŚNO

Cezary Żak reaguje na plotki o rozpadzie małżeństwa: „To jest dobry temat”

Co zdradził aktor?

Olga Figaszewska 5 stycznia 2022 09:13
Katarzyna Żak i Cezary Żak historia miłości
Fot. Olga Majrowska

Katarzyna i Cezary Żakowie od 36 lat tworzą szczęśliwe małżeństwo. Są jedną z najpopularniejszych par polskiego show-biznesu. Wspólnie wychowali dwie wspaniałe córki. Wspierają się, inspirują… Na każdym kroku mogą na siebie liczyć. Zakochani chronią swoje życie prywatne i rzadko wypowiadają się na temat swojej miłości. Z kolei w mediach, co jakiś czas, pojawia się plotka o rozpadzie ich małżeństwa i rozwodzie. Do tych rewelacji Cezary Żak odniósł się teraz w jednym z wywiadów. Co powiedział?

Cezary Żak reaguje na plotki o rozwodzie

Tworzą zgrany duet nie tylko w życiu zawodowym, a także prywatnym. Katarzyna i Cezary Żakowie poznali się na obozie jeździeckim w 1983 roku i od tamtej pory są nierozłączni. Po dwóch latach stanęli na ślubnym kobiercu. Wspólnie pokonywali kolejne przeszkody, trwali u swojego boku  w najtrudniejszych momentach, ale nigdy nie pozwolili na to, by cokolwiek zniszczyło ich miłość. W jednym z wywiadów Katarzyna Żak zdradziła sekret ich udanej relacji:

„Nie ma związków idealnych. Były awantury, te w ważnej sprawie i te z byle powodu - i wciąż się zdarzają. To normalne. Siła naszego związku polega na tym, że przyjaźnimy się ze sobą. I chociaż już tyle lat jesteśmy razem, nie nudzimy się w swoim towarzystwie”.

Zobacz też: Katarzyna i Cezary Żakowie są razem już od 36 lat. Oto historia ich miłości

Zakochani okazują sobie sporo czułości. Starają się jednak nie opowiadać zbyt wiele o swojej relacji w mediach. W rozmowie z VIVĄ! sprzed kilku lat, Cezary Żak wyznał: „My nie lubimy mówić o uczuciach, używać wielkich słów. Zwłaszcza w gazetach. Ale powiem ci, że jak widzę starszych ludzi, którzy idąc ulicą, trzymają się za ręce, to mnie rozczula. Pytasz: miłość, przyzwyczajenie – po prostu jesteśmy razem i jest nam dobrze. Po tylu latach lubimy ze sobą rozmawiać i nie nudzimy się”.

Niedawno w jednym z magazynów pojawiła się informacja o rozstaniu aktorskiej pary.  Wtedy informacje dementowała Katarzyna Żak. „Jak co roku w wakacje, żeby tradycji stało się zadość, prasa brukowa cytuje nasze „rzekome” wywiady o naszym rozstaniu! Mamy się dobrze i pozdrawiamy wszystkich, życząc radości z bycia razem!", pisała gwiazda.

Teraz w wywiadzie dla Radia Zet do sprawy odniósł się jej mąż. Cezary Żak zwierzył się Szymonowi Majewskiemu, że plotki i spekulacje o rozwodzie, które pojawiają się co jakiś czas w mediach, odbijają się na negatywnie na samopoczuciu bliskich.

Katarzyna Żak, Cezary Żak, VIVA! maj 2016,
Fot. Olga Majrowska

„To jest dobry temat. Teraz już mi to lata. Już od lat tak piszą. Jak moje dzieci były młodsze, to czytały, że się rozwodzimy i mojej mamie było przykro. U fryzjera dostawała kolorowe gazety i zawsze pani Jadzia mówiła: "Pani Halinko, pani widzi? Synek się rozwodzi". I mama zawsze dzwoniła do mnie: "Jak to się rozwodzicie?", a ja mówię: "Mamo, widzieliśmy się tydzień temu. Czy wyglądaliśmy na pokłócone małżeństwo, które się rozwodzi?”, dodawał w audycji.

Cezary Żak zauważył, że doniesienia o rozpadzie jego rodziny pojawiają się zawsze w okresie lata. Dziś reaguje na nie z dystansem i rozbawieniem. „Nie wiem skąd się to wzięło. Kiedyś, z 15 lat temu, zrobiono nam z Kasią zdjęcia, jak byliśmy od siebie odwróceni. I chyba z tych zdjęć wysnuto wniosek, że coś się psuje w naszym małżeństwie. (…) Co roku, jak jest lato, w sierpniu, jak jest nasza rocznica ślubu, to czekamy z Kasią, w której to gazecie, czy na którym portalu pojawi się informacja o naszym rozwodzie. Co roku tak jest. Śmieszy nas to potwornie. Czasami dementujemy. Czasami ktoś wrzuca do sieci nasze zdjęcie, na którym się całujemy i pisze „O tak się rozwodzą”, mówił Szymonowi Majewskiemu.

Katarzynie i Cezaremu Żakom życzymy wszystkiego, co najlepsze! 

Czytaj także: Cezary i Katarzyna Żakowie są dumni z młodszej córki. Zuzanna ratuje ludzkie życia...

Cezary Żak z żoną, VIVA! maj 2016
Fot. Olga Majrowska

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…