Beata Kozidrak w sądzie urodziny
Fot. Karol Makurat/REPORTER
O TYM JEST GŁOŚNO

Beata Kozidrak zamknęła za sobą trudny rozdział. Usłyszała wyrok sądu w swoje urodziny

Teraz może skupić się na przyszłości. Wkrótce zostanie babcią...

Rafał Kowalski 4 maja 2022 17:40
Beata Kozidrak w sądzie urodziny
Fot. Karol Makurat/REPORTER

Czwartego maja wypada szczególna data dla Beaty Kozidrak. To dzień jej urodzin! Artystka skończyła właśnie 62 lata. Jej ostatni rok był pełen emocji, wzlotów i upadków i walki o odzyskanie zaufania fanów. To się udało, ale artystka musiała spędzić dzisiejszy dzień w sądzie. Usłyszała ostateczny wyrok w swojej sprawie.

Problemy Beaty Kozidrak w 2021 roku. Powrót na scenę

Trudny dla uwielbianej przez publiczność czas zaczął się w zeszłym roku, dokładnie pierwszego dnia września. Beata Kozidrak prowadziła wtedy samochód pod wpływem alkoholu. Gdy postronny kierowca zauważył, że jedno z aut od strony Piaseczna jedzie zygzakiem, zablokował mu po godzinie 20:00 dalszą drogę. Chwilę później na miejsce przyjechała policja i okazało się, że nietrzeźwym uczestnikiem ruchu była znana wokalistka. W wydychanym powietrzu miała 2 promile alkoholu.

Następnego dnia liderka Bajmu zamieściła w sieci oświadczenie. „Kochani, przepraszam wszystkich. Wiem, że was zawiodłam. Z całego serca żałuję tego, co się wczoraj wydarzyło. Bardzo się tego wstydzę. Wiem, że musze ponieść konsekwencje tego, co się stało. Jestem na to gotowa”, pisała w nim, a kolejne tygodnie spędziła z dala od mediów. Na scenę wróciła dopiero jesienią, gdy towarzyszyła w koncercie Justyny Steczkowskiej. Panie doczekały się wielkich braw.

ZOBACZ: Beata Kozidrak na zdjęciu z córkami. Co za wspaniałe trio!

Rozprawa sądowa miała kilka etapów, bo wokalistka i jej prawnicy nie byli zadowoleni z wyroku, który usłyszeli 29 października. Wtedy sąd skazał gwiazdę na karę sześć miesięcy prac społecznych po 12 godzin miesięcznie, zakaz prowadzenia samochodu przez 5 lat i 10 tysięcy złotych grzywny.

Beata Kozidrak skorzystała z prawa do apelacji.

Beata Kozidrak w sądzie, czwarty maja 2022 rok, Warszawa

Beata Kozidrak w sądzie
Fot. Piotr Molecki/East News

Beata Kozidrak usłyszała wyrok sądu w urodziny

Sąd Warszawa Mokotów jeszcze raz przyjrzał się sprawie i zaprosił na kolejne ogłoszenie wyroku – akurat w dniu 62. urodzin pani Beaty. Na sali rozpraw żałowała głośno tego, co zrobiła. „To było karygodne i nie powinno się wydarzyć i mam tego świadomość. Jest mi przykro i wiem, że z tą świadomością będę musiała żyć przez długie lata. […] Przepraszam fanów, dla których moje teksty były ważne. Trzy pokolenia słuchaczy, dla których moja twórczość była ważna w życiu. Przez 40 lat byłam wzorem mamy, artystki”, mówiła. Wspomniała też, że przechodzi w życiu przez wiele stresów, ale to nie jest i tak żadne usprawiedliwienie.

Ostatecznie na artystkę nałożono karę niższą, niż wnioskował prokurator, czyli karę grzywny w wysokości 50 tysięcy złotych, świadczenie pieniężne w wysokości 20 tysięcy złotych na rzecz funduszu postpenitencjarnego, pokrycie kosztów sądowych oraz pięć lat zakazu prowadzenia pojazdów. Uznano, że okolicznościami łagodzącymi są między innymi zasługi artystyczne wokalistki oraz jej uregulowany dotąd tryb życia.

ZOBACZ TAKŻE: Beata Kozidrak figurę zawdzięcza tajemniczej diecie! 

Beata Kozidrak przed sądem, czwarty maja 2022 rok, Warszawa

Beata Kozidrak w sądzie
Fot. Piotr Molecki/East News

Najnowsze plany Beaty Kozidrak

To wielkie szczęście, że gwiazda może zamknąć za sobą trudny etap. Teraz na pewno skupi się na muzycznych planach, bo tych na nadchodzące miesiące zaplanowała bardzo dużo. Pierwszą większą okazją do spotkania z fanami będzie udział w Polsat SuperHit Festiwal 2022, gdzie podczas konkursu na radiowy hit lata zaśpiewa piosenkę Bliżej. Impreza odbędzie się w przedostatni weekend maja.

Tego lata Bajm i Beata Kozidrak zagrają też wiele koncertów plenerowych. Zagrają między innymi w Poznaniu i Edynburgu. Ponadto wokalistka skupia się na planach wydawniczych. „Mam nadzieję, że kolejne nowe utwory, jakie teraz tworzę, również szybko wejdą do serc fanów, tak jak „Bliżej” i „Gambit” - Płyta ukaże się jesienią. Myślę, że to będzie kolejny krążek, na którym będą piękne piosenki, ballady i żywsze utwory”, zapowiada w rozmowie z Polsatem. Warto przypomnieć, że dopiero co zakończyła się przygoda divy z inną stacją - TVN, gdzie brała udział w show Mask Singer.

Prywatnie gwiazdę również czeka wiele pozytywnych emocji. Już niedługo Beata Kozidrak zostanie babcią, bo w ciąży jest jej córka Agata. Synek projektantki ma otrzymać na imię Aleksander.

Życzymy wszystkiego, co najlepszego! 

ZOBACZ TEŻ: Beata Kozidrak znów jest zakochana? Dziennikarze tygodnika ustalili, kim jest nowy partner gwiazdy

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Bogna Sworowska o pracy w modelingu kiedyś i dziś…

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER w poruszającej rozmowie wyznaje: „Szukam swojego szczęścia w miłości, w życiu, na świecie…”. GOŁDA TENCER: „Ludzie młodzi nie znają historii. Patrzą do przodu (…). A ja robię wszystko, by ocalić pamięć”, mówi. JAN HOLOUBEK i KASPER BAJON: reżyser i scenarzysta. Czego nie nakręcą, staje się hitem. A jak wyglądają ich relacje poza planem filmowym? MONIKA MILLER od lat zmaga się z depresją i chorobą dwubiegunową, ale teraz za sprawą miłości pierwszy raz w życiu jest szczęśliwa.