Paweł Królikowski, VIVA! 9/2014, VIVA! maj 2014
Fot. Adam Pluciński/MOVE
O TYM SIĘ MÓWI

Antek Królikowski we wzruszających słowach pożegnał swojego tatę

Jego przemowa była naprawdę poruszająca

Sabina Zięba 5 marca 2020 12:30
Paweł Królikowski, VIVA! 9/2014, VIVA! maj 2014
Fot. Adam Pluciński/MOVE

Trwa pogrzeb Pawła Królikowskiego w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i Świętego Józefa w Warszawie. Na uroczystości, mającej charakter państwowy, zjawiło się wiele osób znanych z pierwszych stron gazet, a także najbliżsi aktora. Jeden z jego synów, Antek, pożegnał się z tatą w naprawdę wzruszający sposób.

Przemowa Antka Królikowskiego na pogrzebie Pawła Królikowskiego

Podczas mszy najbliższa rodzina Pawła Królikowskiego wygłosiła przemówienia. Jako pierwszy głos zabrał Antek Królikowski. Zaczął od podziękowania zgromadzonym za liczne przybycie, a następnie zwrócił się do ojca: „Tato wiem, że patrzysz na nas z góry. Wierzę, że Panu Bóg powierzył ci tam najpiękniejszą z ról. Dziękuję ci w imieniu kochającej żony Gosi i dzieci twoich małych Królików za wszystko. Za to, że nauczyłeś nas uśmiechać się do świata i do ludzi, pokazałeś, jaki piękny potrafi być tan świat i że warto być jego dobrą częścią. Nie było dla Ciebie rzeczy niemożliwych. Każdego dnia przypominałeś, żeby chciało nam się chcieć i udowadniałeś, że chcieć to móc. Dziękuje w imieniu Twoich rodziców dziadka Janka i Jadzi, że dałeś im wiele powodów do domu. Sam doczekałeś się wnuka i zostaniesz idolem Józka, kiedy dowie się, kim byłeś. Naszym bohaterem będziesz na zawsze”. 

Antek, nawiązując do niezwykłego poczucia humoru swojego taty, zdobył się również na prześmiewczą uwagę: „Dziękuję wszystkim, że do ostatnich dni umożliwiali Ci aktywność zawodową. Jesteś doskonałym aktorem, ale nigdy nie pokazywałeś mi jak grać, pokazywałeś jak żyć. Tato zawsze potrafiłeś obrócić w żart każdą sytuację - w końcu urodziłeś się w prima aprilis. Może wkrótce się spotkamy - w końcu w Polsce jest koronawirus. Ale tak jak uczyła nas mama, myjemy rączki. Możesz spać spokojnie. Kochamy cię tato”.  

Antek i Paweł Królikowscy w sesji dla VIVY! w 2014 roku

Paweł i Antek Królikowscy, VIVA! 2014
Fot. Adam Pluciński/MOVE

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IZABELA JANACHOWSKA i KRZYSZTOF JABŁOŃSKI: Zamożni, między nimi jest duża różnica wieku – idealny obiekt hejtu. Jak sobie z nim radzą? Jak się kochają? ANDRZEJ PIASECZNY: Dlaczego tak naprawdę zdecydował się na coming out. I to właśnie teraz. DZIECI KRÓLOWEJ ELŻBIETY: Karol, Anna, Andrzej, Edward – wychowani przez matkę, która musiała się zmagać z dylematem: dzieci czy korona. MONIKA I ROBERT JANOWSCY Mężczyzna po przejściach i kobieta z przeszłością o życiu w patchworkowej rodzinie, miłości do siebie i... cudzych dzieci. ANNA NOWAK-IBISZ Pani Gadżet… improwizuje.