Ania i Robert Lewandowscy kupili nowy apartament w Warszawie
Fot. Zuza Krajewska/ LAF Management
Z ŻYCIA GWIAZD

Anna i Robert Lewandowscy zadebiutowali na liście 100 najbogatszych Polaków!

Kto jeszcze znalazł się w zestawieniu Wprost?

Ksenia Krasko 17 czerwca 2019 19:57
Ania i Robert Lewandowscy kupili nowy apartament w Warszawie
Fot. Zuza Krajewska/ LAF Management

Tygodnik Wprost opublikował właśnie jubileuszowe, 30. zestawienie najbogatszych Polaków – i w tym roku nie zabrakło niespodzianek. Na liście znalazło się kilka nowych twarzy, ale niektóre pozycje dość mocno poleciały w dół. Kto pozostał w pierwszej dziesiątce?

Lewandowscy w rankingu najbogatszych Polaków

Jak informuje Wprost, wystarczyłoby 369 milionów złotych – o 40 milionów więcej niż w zeszłym roku – aby zadebiutować na tegorocznej Liście 100 Najbogatszych Polaków. Kwota ta jest wyższa co roku, ponieważ majątki naszych rodaków rosną. Cała setka ma łącznie około 153 miliardów złotych (co ciekawe, jest to „zaledwie” 1/3 majątku Jeffa Bezosa, najbogatszego człowieka na świecie).

W tegorocznym rankingu nie brakuje niespodzianek! Pod koniec czerwca ubiegłego roku doszło do ostatecznego podziału spadku po zmarłym w 2015 roku Janie Kulczyku – dlatego jego dzieci, Dominika i Sebastian, wspólnie zajmują trzecie miejsce na podium. W tym roku w zestawieniu debiutują też uwielbiani sportowcy, czyli Anna i Robert Lewandowscy na 88. pozycji (z majątkiem 450 milionów złotych), i Marcin Gortat, który zajął 97. miejsce (400 milionów złotych).

Anna Lewandowska, Robert Lewandowski, Klara Lewandowska
Fot. instagram.com/_rl9/

Marcin Gortat
Fot. Instagram @mgortat13

Jednak jedną z największych niespodzianek jest drastyczny spadek Leszka Czarneckiego, który w zeszłym roku zajmował 22. pozycję na liście, a w tym – przedostatnią. Jeszcze jedenaście lat temu znajdował się w trójce najbogatszych ludzi w kraju.

Oto pierwsza dziesiątka najbogatszych Polaków według tygodnika Wprost:

1. Michał Sołowow, 13,3 mld zł

2. Zygmunt Solorz, 10,1 mld zł

3. Sebastian Kulczyk, 7 mld zł

3. Dominika Kulczyk, 7 mld zł

5. Tomasz Biernacki, 6,3 mld zł

6. Jerzy Starak, 5,9 mld zł

7. Piotr Szulczewski, 5,3 mld zł

8. Paweł Marchewka, 4,3 mld zł

9. Zbigniew i Mateusz Juroszek, 3,5 mld zł

10. Antoni Ptak, 3,1 mld zł

W rankingu znaleźli się też Wiesław Likus (40. miejsce na liście), Irena Eris (70. pozycja), Barbara Inglot (88. miejsce). Pierwszą setkę najbogatszych Polaków zamyka arystokrata Jan Lubomirski–Lanckoroński (majątek oceniany na 369 milionów złotych).  

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARIA DĘBSKA ma 31 lat i na koncie wiele wspaniałych ról. Nam opowiada o tym, dlaczego nie została pianistką, gdzie najlepiej łapie dystans i za co kocha podróże. AGATA WĄTRÓBSKA I JANUSZ CHABIOR w dowcipnej i pełnej czułości rozmowie o swoim związku, ukochanych psach i magii małżeńskiej obrączki. MOHAMED AL-FAYED: egipski miliarder, właściciel paryskiego Ritza, ojciec kochanka księżnej Diany, bohater „The Crown”. Kim jest naprawdę? KASPER BAJON: scenarzysta, pisarz, reżyser. Fachu filmowego uczył się od swojego ojca, reżysera Filipa Bajona. Czy dziś słucha jego uwag?