Allegra Versace z mamą
Fot. Charles Sykes / Rex Features/EAST NEWS
O TYM SIĘ MÓWI

Anoreksja i depresja to nie wszystkie choroby, z którymi boryka się córka Donatelli Versace

Allegra obchodzi dziś 34.urodziny

Rafał Kowalski 30 czerwca 2020 16:01
Allegra Versace z mamą
Fot. Charles Sykes / Rex Features/EAST NEWS

O tym, że ogromna fortuna nie zawsze przynosi szczęście, a wręcz odwrotnie, przekonała się już nie jedna osoba. Niebywałe bogactwo i obowiązek kierowania źródłem, które je daje, przytłoczyło kilka osób znanych na całym świecie. Jedną z nich jest córka Donatelli Versace, która dziś obchodzi 34 urodziny, ale dalej nie umie sobie ułożyć życia. Ponadto jakiś czas temu podano do publicznej wiadomości, że dziedziczka ogromnej fortuny cierpi na kolejną chorobę...

Na co cierpi Allegra Versace?

Wśród fanów seriali ogromną popularnością cieszy się produkcja Zabójstwo Versace: American Crime Story, która opowiada prawdziwą historię zabójstwa Gianniego Versace. Wiadomo, że siostrzenica Allegra była dla niego jedną z najważniejszych osób w życiu. To jej zapisał aż 50% udziałów w firmie, podczas gdy jego siostra Donatella dostała tylko 20… Na próżno szukać jednak jakichkolwiek scen z Allegrą w serialu o znanej rodzinie, ponieważ jej bliscy wszystkie nagrane z nią fragmenty wycięli.

Donatella Versace jakiś czas temu wystosowała do mediów pismo, w którym poinformowała, że jej rodzina nie współpracowała z producentami serialu i nie podejmowała żadnych decyzji dotyczących projektu. Informatorzy zagranicznych mediów twierdzili jednak, że prawda jest zgoła inna, a scen z córką Donatelli nie ma, bo dziewczynka cierpi na rzadką chorobę.

Mowa o dysmorfofobii, czyli chorobie, przez którą Allegra nie postrzega siebie taką, jaką naprawdę jest. Objawia się to między innymi tym, że 34-latka nie potrafi spokojnie patrzeć na swoje zdjęcia czy filmy.

Inne choroby Allegri Versace

Przypomnijmy, że to nie jedyna choroba, na którą cierpi córka Donatelii. Dziedziczka ogromnej fortuny od lat zmaga się z anoreksją i depresją. Ta ostatnia to wynik śmierci wujka, która bardzo wpłynęła na jej życie i psychikę. Dużą rolę dla rozwoju choroby odgrywała również nieprawidłowa postawa jej matki (która na siłę wychowywała córkę na twardą i bezwzględną właścicielkę biznesu modowego, podczas gdy Allegra chciała zostać aktorką), a także uzależnienie projektantki od kokainy.

Donatella wyznała po latach magazynowi Vogue: „Kiedy używasz jej każdego dnia, twój mózg przestaje pracować. Byłam agresywna, mówiłam wiecznie podniesionym głosem. Moje dzieci były śmiertelnie wystraszone, a ja nie wiedziałam, co robię”. W 2004 roku jej córka Allegra, syn Daniel i przyjaciel domu Elton John przekonali ją w końcu, że potrzebuje leczenia. 

Mamy nadzieję, że wiek, w którym jest córka Donatelli to jeszcze czas, w którym można zacząć żyć po swojemu. Z drugiej jednak strony majątek 34-latki szacowany jest na około 800 mln dol. Decyzja o zrzeczeniu się go raczej nie wchodzi w grę...  

Allegra Versace z mamą
Fot. BOISIERE/SIPA/EAST NEWS

Allegra ze swoim wujkiem

Allegra Versace z wujkiem
Fot. RICHARD YOUNG / Rex Features/EAST NEWS

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA WIENIAWA o magii sceny, dorastaniu na oczach widzów, manii kontroli i miłości. ADRIANNA BIEDRZYŃSKA i MICHALINA ROBAKIEWICZ – Matka i córka opowiadają, jak gra się im na jednej scenie i nosi... te same ubrania. JERZY SKOLIMOWSKI: Artysta wszechstronny – reżyser, scenarzysta, poeta i malarz, w szczerej rozmowie o życiowej rewolucji. W cyklu Kobiety ikony – co się dzieje z… SOPHIA LOREN, bogini kina, zjawiskowa piękność, która na swoje miejsce na Ziemi wybrała Rzym zamiast Hollywood. W cyklu Podróże – gdzie jeżdżą gwiazdy: Greckie wyspy. Tu odpoczywają JOANNA PRZETAKIEWICZ, ANNA PUŚLECKA i RITA ORA. Sztuka gotowania JOANNY BRODZIK.