Michael Fassbender i Alicia Vikander
Fot. Getty Images
ZE ŚWIATA GWIAZD

Facet po przejściach i nadzieja Hollywood. Historia miłości Michaela Fassbendera i Alicii Vikander

19 listopada 2016 13:00
Michael Fassbender i Alicia Vikander
Fot. Getty Images

Uchodzą za jedną z najfajniejszych par Hollywood. Utalentowani i skromni. Ona ma Oscara, on nominację do tej nagrody i światowe uznanie. Jednak Alicia Vikander i Michael Fassbender rzadko pokazują się razem na czerwonym dywanie i nie mówią w mediach o swojej miłości. „Nie będę opowiadał o moim życiu prywatnym komuś, kogo nie znam” - mówi Fassbender. I rzeczywiście, o jego związku z Alicią wiadomo niewiele.

Poznali się na imprezie podczas Festiwalu filmowego w Toronto, a dokładniej na parkiecie. Szwedzka aktorka, która jest też profesjonalną tancerką, wspomina, że Michael nie potrafił tańczyć, ale i tak między nimi zaiskrzyło. Później spotkali się na planie dramatu „Światło między oceanami”. 28-letnia aktorka zdradziła później, że bardzo się denerwowała, gdy dowiedziała, że to on - jeden z jej aktorskich autorytetów, będzie jej filmowym partnerem. Jednak stres minął szybko. Na planie musieli spędzić ze sobą miesiąc w latarni morskiej, i okazało się, że świetnie się ze sobą dogadują.

 

Miłość z planu

„Światło między oceanami”  to historia pracującego jako latarnik weterana wojennego i jego młodej żony, którzy pragną mieć dziecko. Po nieudanych próbach uśmiecha się do nich los - fale wyrzucają na brzeg łódź z małą dziewczynką, którą postanawiają wychować. W końcu są szczęśliwi. Do czasu, aż przyjdzie im ponieść konsekwencje swojego wyboru. Krytycy chwalą kreacje aktorskie Michaela i Alicii za autentyzm. Reżyser filmu Derek Cianfrance wspomina, że aktorzy byli na planie bardzo zgodni i że widać było między nimi chemię. „Widziałem dwoje wspaniałych ludzi, którzy się wzajemnie wspierają i motywują” - mówił w wywiadzie z „Hello”.


Po premierze filmu aktorzy nie szczędzili sobie słów uznania. Fassbender, który w tym roku skończył 39 lat i zdążył zagrać w wielu filmach, chwali jej zawodowe zaangażowanie i twierdzi, że Alicia ma więcej odwagi niż większość aktorów mężczyzn, których zna, oraz że nie boi się przekraczać własnych granic. Alicia nie zmieniła zdania o jego umiejętnościach. „Uważam, że jest jednym z najlepszych aktorów” - powiedziała o nim na Festiwalu w Wenecji.

 

Wszystkie związki Michaela Fassbendera

To nie pierwszy raz kiedy aktor związał się ze swoją koleżanką z planu. Przed Vikander Michael był związany z Zoe Kravitz, z którą wystąpił w „X-Men: Pierwsza klasa” i Nicole Beharie, którą poznał na planie „Wstydu”. Nie ma szczęścia do związków. Jak przyznaje, jego najdłuższy jak do tej pory trwał 2 lata. Niepowodzenia zrzuca na karb pracoholizmu. „Jestem egoistą jeśli chodzi o czas, który poświęcam pracy” - tłumaczył się w wywiadzie, którego w 2013 roku udzielił magazynowi „GQ”. Zanim poznał Alicię.

 

Nieoficjalnie mówi się też, że aktor ma problemy z agresją. Kilka lat temu przez jedną ze swoich byłych dziewczyn został oskarżony o pobicie. Miał rzucić w nią krzesłem, i złamać jej nos. Ona w sądzie chciała wywalczyć zakaz zbliżania się i 20 tysięcy dolarów na pokrycie kosztów leczenia. Ostatecznie sprawa ucichła - ponoć stanęło na ugodzie, a aktor nie skomentował plotek publicznie. Nadal więc nie wiadomo, czy sensacyjne doniesienia miały coś wspólnego z prawdą.

Czy u boku Vikander Fassbender w końcu się ustatkuje? Para ma już za sobą pierwszy kryzys. Po 9 miesiącach związku pojawiły się plotki o ich rozstaniu. Jednak miłość okazała się silniejsza i aktorzy do siebie wrócili. Pozostaje mieć nadzieję, że im się powiedzie. I że zagrają razem w kolejnych filmach.

 

Polecamy też: Michael Fassbender w ekranizacji światowego bestsellera. Dziś premiera poruszającego dramatu

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

WERONIKA ROSATI o życiu w Los Angeles i córce: „Moment, w którym zaczęło się moje drugie życie, to narodziny córki”. AGNIESZKA I PIOTR GŁOWACCY: Para popularnych aktorów, rodzice bliźniaków, opowiadają o „podwójnym” szczęściu i o dojrzewaniu do miłości. JOHN PORTER: Najsłynniejszy Walijczyk mieszkający od 46 lat w Polsce mówi: „Jestem lekkim socjopatą”. Dlaczego? Ponadto HISTORIE NIEZWYKŁYCH WIĘZI MATEK I CÓREK oraz opowieść o MEMPHIS, mieście bluesa, grilla i Presleya.