Eurowizja Junior 2020 - reprezentantka Polski Ala Tracz
Fot. mat. prasowe
O TYM SIĘ MÓWI

Ala Tracz skomentowała wyniki Eurowizji Junior! Z jej ust padły piękne słowa

Zdradziła również, jak na jej rezultat zareagowały Viki Gabor i Roksana Węgiel

Konrad Szczęsny 30 listopada 2020 12:03
Eurowizja Junior 2020 - reprezentantka Polski Ala Tracz
Fot. mat. prasowe

Za nami finał 18. Konkursu Piosenki Eurowziji dla Dzieci. Show organizowane w Warszawie zwyciężyła reprezentantka Francji, Valentina. Śpiewająca w biało-czerwonych barwach Ala Tracz zajęła 9. miejsce. Jak zareagowała na ten wynik? Co powiedziały po ogłoszeniu werdyktu jej starsze koleżanki, Viki Gabor i Roksana Węgiel? Sprawdź!

Ala Tracz i jej mama o wyniku na Eurowizji Junior 2020

Mimo że w przedkonkursowych notowaniach plasowała się w ścisłej 5., ostatecznie Ala Tracz zajęła 9. miejsce na 12 uczestników. Polka w głosowaniu jurorów otrzymała 46 punktów, w tym po osiem z Gruzji, Serbii i Malty, zaś 44 punkty to efekt internetowego głosowania. Łącznie dało to 90 punktów.

Internauci nie ukrywali zaskoczenia, tym bardziej, że przez dwa lata z rzędu byliśmy liderami klasyfikacji w głosowaniu online. Co zatem poszło nie tak? To pytanie póki co pozostaje bez odpowiedzi...

Po finale Eurowizji Junior 2020, transmitowanym z Warszawy, wyniki skomentowała reprezentantka Polski oraz jej mama. 

10-latka, która wykonała na scenie „I'll Be Standing” przyznała w rozmowie z portalem eurowizja.org, że czuje się bardzo dobrze i pozytywnie wspomina same przygotowania do występu. Mimo że do tej pory kilka razy występowała na różnych scenach, emocje w trakcie Eurowizji Junior były dla niej nie do porównania z innymi konkursami. Dodała, że choć towarzyszył jej stres, bardzo pozytywnie będzie wspominał udział w wydarzeniu.

A co sądzi o zwyciężczyni show, Valentinie z Francji oraz jej utworze „J'imagine”?

„Valentina zaśpiewała cudownie. Miała cudowną piosenkę. Bardzo jej gratuluję”, podkreśliła. Dodała jednocześnie, że miała okazję korespondować z wokalistką znad Sekwany. Wyraziła również chęć powrotu na eurowizyjną scenę w przyszłości.

Z kolei w obszernym wpisie na Instagramie przyznała, że emocje po wydarzeniu powoli opadają. Podziękowała również wszystkim za wsparcie i masę pozytywnej energii i gratulacji, przekazywanych w komentarzach i prywatnych wiadomościach.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez @ala_tracz

Mama Ali Tracz o Eurowizji Junior 2020

Ali towarzyszyła w trakcie wywiadów jej mama. Pani Anna Tracz podzieliła się swoimi wrażeniami zza kulis konkursu. Zaznaczyła, że atmosfera, która tam panowała, była bardzo serdeczna, wszyscy wspierali się za pośrednictwem komunikatorów i mediów społecznościowych, zaś jej córce towarzyszył zespół tancerzy, który wspierał ją na scenie oraz dwie starsze koleżanki, zwyciężczynie Eurowizji Junior 2018 i 2019: Viki Gabor i Roksana Węgiel. 

„Atmosfera była bardzo sympatyczna, przyjazna. Dzieciaki oglądały, kibicowały, bawiły się tym występem”, podkreśliła w rozmowie z dziennikarką Jastrząbpost.

Jak Viki Gabor i Roksana Węgiel zareagowały na wynik Ali Tracz?

10-latka wyjawiła również, co dwie wokalistki, które poznały smak zwycięstwa, doradziły jej przed występem.

„Mówiły, żeby się nie stresowała i żeby być sobą”, zwierzyła się.

Oczywiście po zakończeniu finału Viki i Roxie pogratulowały młodszej koleżance. „Trzymały kciuki”, podkreśliła Ala Tracz. Dodała również, że bardzo chciałaby pewnego dnia wystąpić z dwiema zwyciężczyniami Eurowizji Junior.

A my trzymamy kciuki za dalszą karierę młodziutkiej Ali i życzymy jej samych sukcesów!  

Wideo

Urszula Dudziak ma 78 lat i mnóstwo pięknych planów: „Rozkwitłam na nowo po menopauzie”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Co powie tata? JAROSŁAW I OLIWIA BIENIUK we wzruszającej rozmowie o wchodzeniu córki w dorosłość, układaniu życia na nowo, sile wspomnień i ojcowskiej miłości. ALEKSANDRA KURZAK: „lubię być diwą”. O błyskotliwej karierze, zaręczynach po 10 dniach znajomości i intymności. DOROTA I CZESŁAW MOZILOWIE razem pracują, podróżują, oglądają seriale, tańczą... Co jest receptą ich udanego związku? WOJCIECH MECWALDOWSKI to artysta, aktor i... introwertyk. Co oznacza dla niego „życie pełną gębą”? Ikar polskiego dziennikarstwa... Jaki był prywatnie? Wzloty i upadki KAMILA DURCZOKA.