Eurowizja Junior 2020 - reprezentantka Polski Ala Tracz
Fot. mat. prasowe
O TYM SIĘ MÓWI

Ala Tracz skomentowała wyniki Eurowizji Junior! Z jej ust padły piękne słowa

Zdradziła również, jak na jej rezultat zareagowały Viki Gabor i Roksana Węgiel

Konrad Szczęsny 30 listopada 2020 12:03
Eurowizja Junior 2020 - reprezentantka Polski Ala Tracz
Fot. mat. prasowe

Za nami finał 18. Konkursu Piosenki Eurowziji dla Dzieci. Show organizowane w Warszawie zwyciężyła reprezentantka Francji, Valentina. Śpiewająca w biało-czerwonych barwach Ala Tracz zajęła 9. miejsce. Jak zareagowała na ten wynik? Co powiedziały po ogłoszeniu werdyktu jej starsze koleżanki, Viki Gabor i Roksana Węgiel? Sprawdź!

Ala Tracz i jej mama o wyniku na Eurowizji Junior 2020

Mimo że w przedkonkursowych notowaniach plasowała się w ścisłej 5., ostatecznie Ala Tracz zajęła 9. miejsce na 12 uczestników. Polka w głosowaniu jurorów otrzymała 46 punktów, w tym po osiem z Gruzji, Serbii i Malty, zaś 44 punkty to efekt internetowego głosowania. Łącznie dało to 90 punktów.

Internauci nie ukrywali zaskoczenia, tym bardziej, że przez dwa lata z rzędu byliśmy liderami klasyfikacji w głosowaniu online. Co zatem poszło nie tak? To pytanie póki co pozostaje bez odpowiedzi...

Po finale Eurowizji Junior 2020, transmitowanym z Warszawy, wyniki skomentowała reprezentantka Polski oraz jej mama. 

10-latka, która wykonała na scenie „I'll Be Standing” przyznała w rozmowie z portalem eurowizja.org, że czuje się bardzo dobrze i pozytywnie wspomina same przygotowania do występu. Mimo że do tej pory kilka razy występowała na różnych scenach, emocje w trakcie Eurowizji Junior były dla niej nie do porównania z innymi konkursami. Dodała, że choć towarzyszył jej stres, bardzo pozytywnie będzie wspominał udział w wydarzeniu.

A co sądzi o zwyciężczyni show, Valentinie z Francji oraz jej utworze „J'imagine”?

„Valentina zaśpiewała cudownie. Miała cudowną piosenkę. Bardzo jej gratuluję”, podkreśliła. Dodała jednocześnie, że miała okazję korespondować z wokalistką znad Sekwany. Wyraziła również chęć powrotu na eurowizyjną scenę w przyszłości.

Z kolei w obszernym wpisie na Instagramie przyznała, że emocje po wydarzeniu powoli opadają. Podziękowała również wszystkim za wsparcie i masę pozytywnej energii i gratulacji, przekazywanych w komentarzach i prywatnych wiadomościach.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez @ala_tracz

Mama Ali Tracz o Eurowizji Junior 2020

Ali towarzyszyła w trakcie wywiadów jej mama. Pani Anna Tracz podzieliła się swoimi wrażeniami zza kulis konkursu. Zaznaczyła, że atmosfera, która tam panowała, była bardzo serdeczna, wszyscy wspierali się za pośrednictwem komunikatorów i mediów społecznościowych, zaś jej córce towarzyszył zespół tancerzy, który wspierał ją na scenie oraz dwie starsze koleżanki, zwyciężczynie Eurowizji Junior 2018 i 2019: Viki Gabor i Roksana Węgiel. 

„Atmosfera była bardzo sympatyczna, przyjazna. Dzieciaki oglądały, kibicowały, bawiły się tym występem”, podkreśliła w rozmowie z dziennikarką Jastrząbpost.

Jak Viki Gabor i Roksana Węgiel zareagowały na wynik Ali Tracz?

10-latka wyjawiła również, co dwie wokalistki, które poznały smak zwycięstwa, doradziły jej przed występem.

„Mówiły, żeby się nie stresowała i żeby być sobą”, zwierzyła się.

Oczywiście po zakończeniu finału Viki i Roxie pogratulowały młodszej koleżance. „Trzymały kciuki”, podkreśliła Ala Tracz. Dodała również, że bardzo chciałaby pewnego dnia wystąpić z dwiema zwyciężczyniami Eurowizji Junior.

A my trzymamy kciuki za dalszą karierę młodziutkiej Ali i życzymy jej samych sukcesów!  

Wideo

Paweł Królikowski zostawił najpiękniejszy możliwy testament. Żona opowiedziała o szczegółach

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA I LEFTERIS KAVOUKIS o balansie, jaki dała im pandemia, domu w Warszawie i… raju w Atenach. Co takiego wydarzyło się, że RAFAŁ KRÓLIKOWSKI powiedział sobie: „Hola, hola, panie Królikowski, czasami trzeba przystopować…”? AIDA KOSOJAN-PRZYBYSZ z córkami ALICJĄ i MARGO – Jak być matką, kiedy widzi się przyszłość? W cyklu Kobiece historie: Fonda, Birkin, Joplin, Mitchell – buntowniczki i hippiski, które zmieniły świat. Miasto miłości: Nowy Jork nie pozwoli zasnąć zakochanym.