Jej wybór Agnieszka Kaczorowska-Pela
Fot. fotografieeweliny.pl
O TYM SIĘ MÓWI

Agnieszka Kaczorowska-Pela w mocnych słowach o zdjęciach maluchów w sieci

„Czy rodzice wstawiający zdjęcia prawie nagich dzieci nie myślą o konsekwencjach?”, pyta

Olga Figaszewska 10 sierpnia 2020 11:52
Jej wybór Agnieszka Kaczorowska-Pela
Fot. fotografieeweliny.pl

Agnieszka Kaczorowska-Pela rok temu powitała na świecie swoją córeczkę, Emilkę. Aktorka i tancerka dzieli się z obserwatorami spostrzeżeniami na temat macierzyństwa. Sama strzeże prywatności swojego dziecka głównie ze względów bezpieczeństwa. Jest konsekwentna w swoich decyzjach i dlatego nie publikuje wizerunku swojej pociechy w mediach społecznościowych. Temat intymności maluchach w sieci poruszyła ze swoimi fankami.

Agnieszka Kaczorowska-Pela o publikacji zdjęć dzieci w internecie

Agnieszka Kaczorowska-Pela i Maciej Pela wspólnie postanowili, że nie będą pokazywać twarzy swojego dziecka w mediach społecznościowych, by chronić jej prywatność. Aktorce zależy na tym, by jej córka w przyszłości zadecydowała sama, czy chce pojawiać się w sieci. „Jeżeli ona będzie kiedyś pracowała jako jakiś prokurator, będzie na jakimś wysokim stanowisku, może nie będzie chciała, żeby jej pracownicy, świat, wiedzieli, jak wyglądała w pieluszce”, mówiła rok temu w programie Przerwa na kawę.
 

Agnieszka Kaczorowska-Pela nie zmieniła swoich założeń. Teraz zaapelowała do obserwatorów, by przemyśleli temat publikacji zdjęć swoich maluchów w internecie, w którym nic nie ginie.

„Nie mogę zrozumieć zdjęć dzieci w samych pieluszkach. Ja rozumiem, że jest lato, mamy upały. Natomiast gdzie poszanowanie intymności Maluszków? (…) Dziś zadaję sobie pytanie, czy rodzice wstawiający zdjęcia prawie nagich dzieci nie myślą o konsekwencjach? W Internecie nic nie ginie, a jak ktoś nie ma prywatnego profilu to już w ogóle.. ”, napisała na Instagramie Agnieszka Kaczorowska-Pela.

Gwiazda  wyjaśniła, że takie decyzje mogą mieć w przyszłości przykre konsekwencje.

„Przecież takie zdjęcie może być bez Waszej zgody, fakt - bezprawnie, ale dalej, WYKORZYSTANE w bardzo różny sposób przez złych ludzi. Przecież takie zdjęcie może kiedyś spowodować wyzwiska w szkole, gdy rówieśnicy będą chcieli dopiec. Przecież takie zdjęcie może wywołać lawinę nieprzychylnych komentarzy, które możliwe że dziecko kiedyś przeczyta. Może Wasz Skarb będzie chciał pracować na takim stanowisku, że zdjęcie w samej pieluszce pod jego nazwiskiem zamknie mu drogę do rozwoju, kariery?”, dodaje w mocnym wpisie.

„Mam poczucie, że od urodzenia powinniśmy uczyć dziecka granic. Tych intymnych również. Poszanowania dla własnego ciała. Ja nawet na plażę, basen czy do ogródka zakładam Emisi kostium. Dlaczego? Po co? Bo wyrabia się nawyk. Golaskiem może być w domu, przy rodzicach, sama ze sobą. Niech poznaje swoje ciało, ale wtedy, kiedy jest w pełni bezpieczna ”, podkreśla gwiazda.

Zgadzacie się? 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Nie mogę zrozumieć zdjęć dzieci w samych pieluszkach❗️ Ja rozumiem, że jest lato, mamy upały. Natomiast gdzie poszanowanie intymności Maluszków? Około roku temu, jak Emi pojawiła się na świecie, to tłumaczyłam dlaczego podjęliśmy decyzję nie chwalić się zdjęciami Emilki. Nie będę się powtarzać - głównie ze względów bezpieczeństwa i poszanowania jej wizerunku. Dziś zadaję sobie pytanie czy rodzice wstawiający zdjęcia prawie nagich dzieci nie myślą o konsekwencjach? W internecie nic nie ginie, a jak ktoś nie ma prywatnego profilu to już w ogóle... Przecież takie zdjęcie może być bez Waszej zgody, fakt - bezprawnie, ale dalej, WYKORZYSTANE w bardzo rożny sposób przez złych ludzi. Przecież takie zdjęcie może kiedyś spowodować wyzwiska w szkole, gdy rówieśnicy będą chcieli dopiec. Przecież takie zdjęcie może wywołać lawinę nieprzychylnych komentarzy, które możliwe że dziecko kiedyś przeczyta. Przecież takie zdjęcie to naruszenie praw małego człowieka, który owszem na razie może jeszcze nie potrafi mówić, ale jak już stanie się dorosły, może poczuć ze coś zostało mu zabrane. Może Wasz Skarb będzie chciał pracować na takim stanowisku, że zdjęcie w samej pieluszce pod jego nazwiskiem zamknie mu drogę do rozwoju, kariery? A może tak po prostu poczuje się OBNAŻONE? Mam poczucie ze od urodzenia powinniśmy uczyć dziecka granic. Tych intymnych również. Poszanowania dla własnego ciała. Jak dziecko ma kilka lat, rodzice tłumacza dziewczynkom, że nie podnosimy spódniczek do góry, a chłopcom, ze nie zdejmujemy przy wszystkich spodenek. A jak są niemowlakami, to wrzucają ich prawie nagie zdjęcia! Ja nawet na plażę, basen czy do ogródka zakładam Emisi kostium. Dlaczego? Po co? Bo wyrabia się nawyk👌🏻 Golaskiem może być w domu, przy rodzicach, sama ze sobą. Niech poznaje swoje ciało, ale wtedy kiedy jest w pełni bezpieczna. ____ Zostawiam Was z tematem. Może ktoś z Was przemyśli w zaciszu własnego domu. Może ktoś myśli podobnie i dopowie jeszcze coś mądrego... Nie chce nikogo krytykować! Chce natomiast zainspirować do zadania pytania przed kolejna publikacja: „Może to zdjęcie niech zostanie tylko do rodzinnego archiwum?” 🤔 #sharenting #parenting

Post udostępniony przez Agnieszka Kaczorowska-Pela (@agakaczor)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Dzisiaj Światowy Dzień Karmienia Piersią❗️ Temat niezwykle bliski memu sercu...dosłownie i w przenośni😉 Ubolewam, że obecnie niestety mały procent kobiet w Polsce karmi piersią dłużej niż kilka dni czy tygodni.😞 Dlatego zachęcam wszystkie przyszłe mamy i młode mamy do karmienia...mimo trudności, mimo ludzi, którzy jednym zdaniem potrafią zniechęcić... mimo mitów krążących po internecie. Jesteście silne, mądre i jestem przekonana, że chcecie jak najlepiej dla swojego Maluszka.😘 Natura jest mądra. Korzystajmy z niej! 🙏😘 ________ Najbliższy odcinek #JestemMamą będzie dotyczył właśnie tematu karmienia piersią👌🏻💪🏻 Ogromna dawka wiedzy już w nadchodzącym tygodniu.❤️ Subskrybuj mój kanał na YT 👉🏻 LINK w BIO @agakaczor , aby nie przegapić!💚 #JestemMama #KP #BędęMamą #BedeMama #rodzew2020 #karmiępiersią #mamakarmiaca #swiatowydzienkarmieniapiersia #worldbreastfeedingday #Pelakowelove 📸 @marek_podolczynski

Post udostępniony przez Agnieszka Kaczorowska-Pela (@agakaczor)

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA

Wideo

Krzysztof Miruć oprowadza po swoim domu!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATASZA URBAŃSKA: „zawsze druga”. Przez lata żyła z taką łatką. Teraz rozlicza się z przeszłością. JANUSZ LEON WIŚNIEWSKI o wypadku, roli… przypadku w życiu. A także o nowej książce. MICHALINA OLSZAŃSKA: aktorka, skrzypaczka, mama… Jakie tajemnice kryje jej życie? GRZEGORZ ZAWIERUCHA: znany kucharz zaangażował się w akcję Burda Media Polska – TASTErzy. Dlaczego? PODRÓŻE: barokowy pałac w Kamieńcu, nazywany pruskim Wersalem, zasłynął przepychem i jako miejsce romansu pani Walewskiej z Napoleonem.