ile zarabia corka agnieszki osieckiej
Fot. Wojciech Olszanka/East News
O TYM JEST GŁOŚNO

Córka Agnieszki Osieckiej odziedziczyła fortunę! Na czym zarabia Agata Passent?

Ta kwota przyprawia o zawrót głowy

Aleksandra Andrzejak 25 lutego 2021 14:57
ile zarabia corka agnieszki osieckiej
Fot. Wojciech Olszanka/East News

Relacja Agnieszki Osieckiej i jej córki Agaty Passent była trudna. Jednak dzięki literackim sukcesom poetka zabezpieczyła finansowo córkę na długie lata. Ile zarabia Agata Passent?

Agata Passent - córka Agnieszki Osieckiej

O Agnieszce Osieckiej ponownie zrobiło się głośno dzięki serialowi Osiecka, który wzbudził wiele kontrowersji wśród przyjaciół zmarłej poetki. W związku z produkcją powrócił temat relacji Agnieszki z bliskimi, między innymi z córką Agatą. Passent wiele razy opowiadała w wywiadach, że razem z mamą nie były sobie bliskie. Agnieszka porzuciła męża i córkę gdy ta miała 6 lat. Spędzały razem weekendy i wakacje. 

Jak podaje Super Express w jednym z wywiadów Agata Passent opowiedziała, że długo nie potrafiła wybaczyć matce, że ta wybrała alkohol i towarzystwo przyjaciół zamiast życia rodzinnego. Córce poetki pomogła terapia dla Dorosłych Dzieci Alkoholików.

Agata Passent - ile zarabia?

Agata Passent mimo wszystko pielęgnuje pamięć o matce. W 2000 roku założyła fundację Okularnicy. Agnieszka Osiecka jest najpopularniejszą autorką tekstów w Polsce. Śpiewała je Maryla Rodowicz, Sewetryn Krajewski, Edyta Geppert i Skaldowie. Hity, których teksty wyszły spod jej pióra są wykonywane do dziś, między innymi przez Edytę Górniak czy Katarzynę Nosowską. To właśnie z tantiem na konto Agaty Passent wpływa co roku średnio 1,5 mln zł. Status Stowarzyszenie Autorów ZAiKS stanowi, że tantiemy są wypłacane do 70 lat po śmierci autora. Majątkowe prawa autorskie przechodzą w wyniku dziedziczenia na spadkobierców. W związku z tym Agata Passent nie musi martwić się o finanse jeszcze przez co najmniej 46 lat. 

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…