Agata Młynarska, VIVA! styczeń 2012, 1/2012
Fot. Zuza Krajewska i Bartek Wieczorek
Z ŻYCIA GWIAZD

Agata Młynarska wspomina Wojciecha Młynarskiego w 5. rocznicę śmierci: „Gdzie jest nadzieja, Tato?”

Dziennikarka pokazała niepublikowane dotąd zdjęcie

Rafał Kowalski 16 marca 2022 08:59
Agata Młynarska, VIVA! styczeń 2012, 1/2012
Fot. Zuza Krajewska i Bartek Wieczorek

Po długiej chorobie, w otoczeniu rodziny, równo pięć lat temu odszedł Wojciech Młynarski. Wybitny tekściarz, a prywatnie tata Agaty Młynarskiej pozostawił w córce wielką pustkę. Wczoraj w rocznicę jego śmierci dziennikarka zamieściła w sieci poruszający post. Nawiązała w nim do aktualnej sytuacji na świecie.

Agata Młynarska o tacie pięć lat po jego śmierci. Zdjęcie z dzieciństwa

Na Instagramie Agaty Młynarskiej co roku w rocznicę odejścia taty pojawia się wzruszający wpis na jego temat. Nie inaczej było wczoraj. Na dodanej fotografii widzimy artystę wraz z kilkuletnią córką… „Pięć lat temu zmarł Tata. Kiedy patrzę na to zdjęcie zrobione w Zakopanem, na naszych ukochanych nartach, na których nauczył mnie jeździć, widzę świat, którego już nie ma”, zaczęła swój wpis dziennikarka.

Dalej pisała o nadziei, której wszyscy dziś potrzebujemy. „Tata zawsze stał po jasnej stronie życia i uważał, że najważniejsza jest nadzieja. Ale jak śpiewać i powtarzać sobie dzisiaj słowa „Jeszcze w zielone gramy, jeszcze nie umieramy…” gdzie jest ta nadzieja, Tato? Co byś powiedział nam dzisiaj? Wobec tego, co dzieje się na świecie, słowa zamieniają się w kamień. Liczy się tylko prawdziwe działanie. Świadectwo. Tego mnie uczył”, podkreśliła córka Wojciecha Młynarskiego, która za jego życia często radziła się go w wielu kwestiach.

Czytaj także: Tak wyglądała ostatnia noc Anny Jantar przed wylotem do Polski. Jest pamiątkowe zdjęcie

Szczególnie w rocznicę śmierci Agata Młynarska odczuwała wielką tęsknotę za ukochanym rodzicem. „Dziś patrząc na jego zdjęcia, myśląc o nim każdego dnia, uświadamiam sobie jak bardzo bolesny jest jego brak. Jak bardzo jego mądra głowa i talent przydałyby się nam wszystkim. Więc jakoś staram się łapać kawałki nadziei, wracać do słów nauczyciela, którym jest dla mnie każdego dnia. Dziś powtarzam sobie lekcję, która może i Wam doda sił”, zapowiedziała tajemniczo i wstawiła poniżej fragment wiersza autorstwa ojca.

„Ucz się czekać,
aż ponury pryśnie cień,
ucz się czekać co dzień,
na okruszki szczęścia,
znajdź je
i uśmiechem swym je sklej,
wyczekane co dnia
choć na chwilę szczęście miej!”

Agata Młynarska, VIVA! styczeń 2012, 1/2012
Fot. Zuza Krajewska i Bartek Wieczorek

Agata Młynarska w wywiadzie o tacie

Trzy lata temu podczas sesji do VIVY! zapytaliśmy prezenterkę, czego najbardziej brakuje jej w świecie bez Wojciecha Młynarskiego. „ „Każdego dnia taty mi po prostu brakuje. Szczególnie, że w Polsce dzieje się tak dużo przykrych rzeczy, że brak taty, jako osoby, z którą można o tym porozmawiać, jest szalenie bolesny. To jest bardzo trudne”, mówiła Rafałowi Kowalskiemu dziennikarka przyzwyczajona do regularnych rozmów z panem Wojciechem.

Na szczęście pamięć o nim nigdy nie zginie… 

Czytaj także: Wojciech Młynarski zmarł pięć lata temu... Przypominamy niezwykłą rozmowę córki z ukochanym ojcem

Wojciech Młynarski, 2002 VIVA!

Wojciech Młynarski, VIVA! 2002
Fot. Robert Wolański

Agata Młynarska, Wojciech Młynarski 2011

Agata Młynarska, Wojciech Młynarski 2011
Fot. VIPHOTO/East News

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KAROLINA PISAREK i ROGER SALLA: tuż przed ślubną ceremonią modelka opowiada o niespodziewanych oświadczynach, swoim związku i przygotowaniach do ślubu. MICHAŁ WIŚNIEWSKI: po co mu ten ślub?! Wyznania mężczyzny, który pięć razy mówił „tak”. AGATA TUSZYŃSKA często przedkładała wszystko nad kolejne książki. Czy to był dobry wybór? Czy nie żałuje? I czy w ogóle umie żyć inaczej? Do refleksji. ŚLUBY WSZECH CZASÓW: Kelly i książę Rainier, Beaulieu i Presley, Yoko Ono i Lennon, Diana i książę Karol… Ich śluby zawładnęły zbiorową wyobraźnią.