Agata Duda
Fot. East News
O TYM SIĘ MÓWI

Agata Duda w nowoczesny sposób walczy przed wyborami o głosy męża!

Pierwsza dama założyła konto na Instagramie

Sabina Zięba 18 czerwca 2020 07:15
Agata Duda
Fot. East News

Już za półtora tygodnia, bo w niedzielę 28 czerwca, po raz kolejny wybierzemy prezydenta naszego kraju. Choć kampania, która obecnie trwa, jest jedną z najkrótszych i najmniej merytorycznych w historii, wiadomo, że walka będzie zacięta. Swojego męża wspiera Agata Duda, która w niekonwencjonalny sposób walczy o głosy. Założyła konto na Instagramie, na którym pokazuje swoje 5-letnie doświadczenie na stanowisku pierwszej damy.

Instagram Agaty Dudy

Obecna para prezydencka jest coraz bardziej aktywna w sieci. Andrzej Duda ostatnio zaskoczył rodaków, zakładając konto na TikToku, a także biorąc udział w wyzwaniu #hot16challenge. Jego małżonka do tej pory była jednak bardziej skryta i wycofana. Choć biernie milczała, gdy rząd próbował przeforsować antykobiece ustawy, chętnie brała udział w wielu akcjach dobroczynnych, odwiedzała szkoły i szpitale. Teraz zaskoczyła nowoczesnym podejściem i założyła konto na jednej z największych platform społecznościowych.

Na swoim profilu Agata Duda podsumowuje pięć lat swojej działalności w roli pierwszej damy, a do obserwowania jej konta zachęca sam prezydent. O małżonce napisał: „Reprezentowanie Polski podczas oficjalnych wizyt zagranicznych w towarzystwie Prezydenta, goszczenie światowych przywódców i koronowanych głów państw w Pałacu Prezydenckim, spotkania z uczniami i nauczycielami w kraju i za granicą – dziećmi i młodzieżą w ramach projektów edukacyjnych, kulturalnych i lekcji języka niemieckiego, wsparcie inicjatyw charytatywnych, wizyty w szpitalach, hospicjach, placówkach opiekuńczych, ośrodkach szkolno-wychowawczych dla osób z niepełnosprawnościami, spotkania z Polakami w kraju i Polonią poza jego granicami. #5latAKD”.

Wśród kilkudziesięciu wrzuconych już przez nią fotografii, widzimy ujęcia ze spotkań w całej Polsce. Pierwsze z dodanych zdjęć jest szczególnie wymowne - możemy na nim zobaczyć, jak prezydent wnosi małżonkę na rękach do Pałacu Prezydenckiego.

Myślicie, że aktywność w sieci sprawi, że będzie się częściej wypowiadała podczas publicznych debat?  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Pierwsza Dama (@pierwszadama_akd)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Pierwsza Dama (@pierwszadama_akd)

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

AGNIESZKA CEGIELSKA: „»Stary świat nie wróci«, napisałam to dwa lata temu w mojej książce »Naturalnie«, mówi dziennikarka, specjalistka od zdrowego żywienia. PATRYCJA WOY-WOJCIECHOWSKA, fotografka, autorka książek dla dzieci, dziewczyna z wielkiego miasta, zaczęła drugie życie na Mazurach. Jak ono wygląda? PROFESOR KRZYSZTOF SIMON – słynie z ciętego języka i tego, że nie owija w bawełnę. Właśnie został odznaczony medalem 75-lecia misji Jana Karskiego za wkład w walkę z pandemią. A także: Dlaczego robimy z naszej planety wielkie wysypisko śmieci? Czy mogę wpłynąć na los Ziemi, będąc w domu? Czy luksusowe hotele mogą być eko?