Agata Duda
Fot. East News
O TYM SIĘ MÓWI

Agata Duda w nowoczesny sposób walczy przed wyborami o głosy męża!

Pierwsza dama założyła konto na Instagramie

Sabina Zięba 18 czerwca 2020 07:15
Agata Duda
Fot. East News

Już za półtora tygodnia, bo w niedzielę 28 czerwca, po raz kolejny wybierzemy prezydenta naszego kraju. Choć kampania, która obecnie trwa, jest jedną z najkrótszych i najmniej merytorycznych w historii, wiadomo, że walka będzie zacięta. Swojego męża wspiera Agata Duda, która w niekonwencjonalny sposób walczy o głosy. Założyła konto na Instagramie, na którym pokazuje swoje 5-letnie doświadczenie na stanowisku pierwszej damy.

Instagram Agaty Dudy

Obecna para prezydencka jest coraz bardziej aktywna w sieci. Andrzej Duda ostatnio zaskoczył rodaków, zakładając konto na TikToku, a także biorąc udział w wyzwaniu #hot16challenge. Jego małżonka do tej pory była jednak bardziej skryta i wycofana. Choć biernie milczała, gdy rząd próbował przeforsować antykobiece ustawy, chętnie brała udział w wielu akcjach dobroczynnych, odwiedzała szkoły i szpitale. Teraz zaskoczyła nowoczesnym podejściem i założyła konto na jednej z największych platform społecznościowych.

Na swoim profilu Agata Duda podsumowuje pięć lat swojej działalności w roli pierwszej damy, a do obserwowania jej konta zachęca sam prezydent. O małżonce napisał: „Reprezentowanie Polski podczas oficjalnych wizyt zagranicznych w towarzystwie Prezydenta, goszczenie światowych przywódców i koronowanych głów państw w Pałacu Prezydenckim, spotkania z uczniami i nauczycielami w kraju i za granicą – dziećmi i młodzieżą w ramach projektów edukacyjnych, kulturalnych i lekcji języka niemieckiego, wsparcie inicjatyw charytatywnych, wizyty w szpitalach, hospicjach, placówkach opiekuńczych, ośrodkach szkolno-wychowawczych dla osób z niepełnosprawnościami, spotkania z Polakami w kraju i Polonią poza jego granicami. #5latAKD”.

Wśród kilkudziesięciu wrzuconych już przez nią fotografii, widzimy ujęcia ze spotkań w całej Polsce. Pierwsze z dodanych zdjęć jest szczególnie wymowne - możemy na nim zobaczyć, jak prezydent wnosi małżonkę na rękach do Pałacu Prezydenckiego.

Myślicie, że aktywność w sieci sprawi, że będzie się częściej wypowiadała podczas publicznych debat?  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Pierwsza Dama (@pierwszadama_akd)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Pierwsza Dama (@pierwszadama_akd)

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…