Agata Duda, Święto Niepodległości, 11.11.2020
Fot. Tomasz Jastrzebowski/REPORTER
O TYM SIĘ MÓWI

Agata Duda nagle opuściła obchody Dnia Niepodległości. Wiadomo, dlaczego

Powód był naprawdę istotny

Konrad Szczęsny 12 listopada 2020 11:07
Agata Duda, Święto Niepodległości, 11.11.2020
Fot. Tomasz Jastrzebowski/REPORTER

Zaskakujące zachowanie Pierwszej Damy. W trakcie obchodów Dnia Niepodległości 2020 przy Grobie Nieznanego Żołnierza niespodziewanie wyszła! Dlaczego? Jej zachowanie może zaskakiwać, ale miała ku temu ważny powód...

Agata i Andrzej Dudowie pod Grobem Nieznanego Żołnierza

Wczorajsze Obchody rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości miały wyjątkowy charakter. Wszystko z powodu pandemii koronawirusa, która od kilku tygodni mocno daje się we znaki.

Mimo tego, Andrzej Duda wraz z małżonką wzięli udział w zwyczajowych obchodach Święta Niepodległości pod Grobem Nieznanego Żołnierza w Warszawie. Na miejscu złożyli m.in. wieniec w imieniu wszystkich obywateli kraju. Mieli na sobie maseczki, zachowywali również dystans od innych uczestników wydarzenia. Niestety, z powodu obostrzeń odbyło się ono bez udziału publiczności.

Jednak to, co zrobiła w pewnym momencie Agata Duda, było mocno zaskakujące. Pierwsza Dama po prostu wsiadła w stojący w pobliżu samochód i odjechała z miejsca uroczystości – i to niemal na samym jego początku! Dlaczego? Miała ważny powód...

Dlaczego Agata Duda opuściła obchody Święta Niepodległości tak szybko?

Zachowanie małżonki prezydenta niektórych mogło mocno zaskoczyć a nawet wprawić w osłupienie. Wszak do tej pory wiernie trwała u boku męża do samego końca oficjalnych uroczystości. Dlaczego tym razem było inaczej? Agata Duda opuściła wydarzenia pod Grobem Nieznanego Żołnierza w Warszawie tuż po tym, jak rozbrzmiały fanfary na cześć poległych w działaniach wojennych.

Pierwsza Dama po prostu odwróciła się i wsiadła do czekającego w pobliżu samochodu. Zostawiła tym samym męża samego. 

Wszystko z powodu innych oficjalnych zobowiązań. Żona Andrzeja Dudy spotkała się bowiem z kombatantami i kombatantkami, którzy walczyli o wolność Polski w przeszłości. Chciała stawić się na nie najwidoczniej punktualnie, dlatego nie mogła zostać dłużej przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Zdjęcia z tego wydarzenia można oglądać na oficjalnym profilu na Instagramie Pierwszej Damy.

Przypomnijmy, że obchody Dnia Niepodległości były w tym roku w stolicy bardzo niespokojne. Wszystko przez przedstawicieli narodowców, którzy wzięli udział w marcu. Wdali się w bójkę w policją, używali materiałów pirotechnicznych, którymi m.in. podpalili jedno z mieszkań w Warszawie, rzucając odpaloną racę na balkon. Głośno było również o przepychankach i starciach z przedstawicielami policji pod jednym z Empików.

Zachowanie wandalów wywołało powszechne oburzenie i serię ostrych komentarzy w sieci oraz w mediach.  

Agata Duda przy Grobie Nieznanego Żołnierza w Warszawie:

Agata Duda, Święto Niepodległości, 11.11.2020
Fot. Tomasz Jastrzebowski/REPORTER

Agata i Andrzej Dudowie pod Grobem Nieznanego Żołnierza w Warszawie:

Agata Duda, Andrzej Duda, Święto Niepodległości, 11.11.2020
Fot. Tomasz Jastrzebowski/REPORTER

Wideo

Polska nie mogła wygrać Eurowizji Junior trzeci raz? Sara James odpowiada na słowa Jacka Kurskiego

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IRENA SANTOR mówi: „Cóż jest piękniejszego, niż żyć, istnieć? Interesuje mnie jutro, odkąd zachorowałam na raka...”. MAGDA i JASIEK MELA – Był najmłodszym zdobywcą bieguna, pomimo utraty ręki i nogi. Co dziś najbardziej w nim ceni jego żona Magda? ANNE APPLEBAUM, słynna dziennikarka, laureatka Pulitzera, o odwadze Polaków, domu w Chobielinie i wolności. PIOTR JACOŃ o córce Wiktorii i tym, jak to jest być rodzicem dziecka transpłciowego oraz budowaniu rodzinnych relacji na nowo.