Agata Duda
Fot. TOMASZ JASTRZEBOWSKI/REPORTER
O TYM SIĘ MÓWI

Agata Duda opowiedziała się po stronie Strajku Kobiet? Internauci zauważyli subtelny przekaz

Pierwszą damę miał zdradzić jej strój

Rafał Kowalski 18 listopada 2020 15:58
Agata Duda
Fot. TOMASZ JASTRZEBOWSKI/REPORTER

W przyszłym tygodniu minie miesiąc, od kiedy na ulicach wielu polskich miast i miasteczek tysiące osób protestuje w sprawie wyroku Trybunału Konstytucyjnego, który 22 października orzekł, że aborcja ze względu na „duże prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu” jest niezgodna z Konstytucją. Do tej w sprawie oficjalnie tylko raz swojego głosu udzieliła pierwsza dama Agata Duda. Czy aby na pewno? Internauci wychwycili coś interesującego.

Strój Agaty Dudy ma podwójne znaczenie?

Dwudziestego ósmego października na antenie Polsatu redaktor Bogdan Rymanowski połączył się telefonicznie z prezydentem Polski, który przebywał na kwarantannie. Andrzej Duda odpowiedział na kilka pytań dotyczących Strajku Kobiet, kiedy nagle słuchawkę zabrała mu małżonka, chcąc powiedzieć kilka słów. „Mogę mówić za siebie. Nie wyobrażam sobie bym mogła usunąć ciążę, także zagrożoną. Poznałam wiele kobiet, które nie zdecydowały się na aborcję i wychowują niepełnosprawne dzieci. Mam do tych kobiet ogromny szacunek i uważam je za bohaterki. Stawiam jednak pytanie, czy każdy jest zdolny do heroizmu i czy kobiety muszą być do niego zmuszane. Mam tu wątpliwości”, powiedziała pierwsza dama, czym dała do zrozumienia, że po części popiera tłumy, które wyszły na ulice.

Z kolei od kilku dni para prezydencka gości u gospodarzy Litwy. Na ostatnim zdjęciu z głową państwa Gitanasem Nausedą i jego żoną Dianą Nausediene Agata Duda wystąpiła w kreacji, której wzór stał się dla wielu internautów pretekstem do dyskusji. Mowa o pasach, które wyglądają jak odwrócona błyskawica – symbol Strajku Kobiet. Czy w ten niebezpośredni sposób pierwsza dama chciała coś powiedzieć na chwilę przed planowaną na dziś blokadą Sejmu?

Kilka osób zwróciło uwagę, że zarówno kolor wzoru, jak i krawata prezydenta to fioletowy – a właśnie ta barwa jest symbolem obchodzonego wczoraj Dnia Wcześniaka, na temat którego Agata Duda napisała na Instagramie kilka słów. Wydaje się jednak, że to raczej właśnie z tym wydarzeniem kolor sukni pierwszej damy ma pewne powiązania… 

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

AGNIESZKA CEGIELSKA: „»Stary świat nie wróci«, napisałam to dwa lata temu w mojej książce »Naturalnie«, mówi dziennikarka, specjalistka od zdrowego żywienia. PATRYCJA WOY-WOJCIECHOWSKA, fotografka, autorka książek dla dzieci, dziewczyna z wielkiego miasta, zaczęła drugie życie na Mazurach. Jak ono wygląda? PROFESOR KRZYSZTOF SIMON – słynie z ciętego języka i tego, że nie owija w bawełnę. Właśnie został odznaczony medalem 75-lecia misji Jana Karskiego za wkład w walkę z pandemią. A także: Dlaczego robimy z naszej planety wielkie wysypisko śmieci? Czy mogę wpłynąć na los Ziemi, będąc w domu? Czy luksusowe hotele mogą być eko?