Agata Duda
Fot. TOMASZ JASTRZEBOWSKI/REPORTER
O TYM SIĘ MÓWI

Agata Duda opowiedziała się po stronie Strajku Kobiet? Internauci zauważyli subtelny przekaz

Pierwszą damę miał zdradzić jej strój

Rafał Kowalski 18 listopada 2020 15:58
Agata Duda
Fot. TOMASZ JASTRZEBOWSKI/REPORTER

W przyszłym tygodniu minie miesiąc, od kiedy na ulicach wielu polskich miast i miasteczek tysiące osób protestuje w sprawie wyroku Trybunału Konstytucyjnego, który 22 października orzekł, że aborcja ze względu na „duże prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu” jest niezgodna z Konstytucją. Do tej w sprawie oficjalnie tylko raz swojego głosu udzieliła pierwsza dama Agata Duda. Czy aby na pewno? Internauci wychwycili coś interesującego.

Strój Agaty Dudy ma podwójne znaczenie?

Dwudziestego ósmego października na antenie Polsatu redaktor Bogdan Rymanowski połączył się telefonicznie z prezydentem Polski, który przebywał na kwarantannie. Andrzej Duda odpowiedział na kilka pytań dotyczących Strajku Kobiet, kiedy nagle słuchawkę zabrała mu małżonka, chcąc powiedzieć kilka słów. „Mogę mówić za siebie. Nie wyobrażam sobie bym mogła usunąć ciążę, także zagrożoną. Poznałam wiele kobiet, które nie zdecydowały się na aborcję i wychowują niepełnosprawne dzieci. Mam do tych kobiet ogromny szacunek i uważam je za bohaterki. Stawiam jednak pytanie, czy każdy jest zdolny do heroizmu i czy kobiety muszą być do niego zmuszane. Mam tu wątpliwości”, powiedziała pierwsza dama, czym dała do zrozumienia, że po części popiera tłumy, które wyszły na ulice.

Z kolei od kilku dni para prezydencka gości u gospodarzy Litwy. Na ostatnim zdjęciu z głową państwa Gitanasem Nausedą i jego żoną Dianą Nausediene Agata Duda wystąpiła w kreacji, której wzór stał się dla wielu internautów pretekstem do dyskusji. Mowa o pasach, które wyglądają jak odwrócona błyskawica – symbol Strajku Kobiet. Czy w ten niebezpośredni sposób pierwsza dama chciała coś powiedzieć na chwilę przed planowaną na dziś blokadą Sejmu?

Kilka osób zwróciło uwagę, że zarówno kolor wzoru, jak i krawata prezydenta to fioletowy – a właśnie ta barwa jest symbolem obchodzonego wczoraj Dnia Wcześniaka, na temat którego Agata Duda napisała na Instagramie kilka słów. Wydaje się jednak, że to raczej właśnie z tym wydarzeniem kolor sukni pierwszej damy ma pewne powiązania… 

Wideo

Polska nie mogła wygrać Eurowizji Junior trzeci raz? Sara James odpowiada na słowa Jacka Kurskiego

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IRENA SANTOR mówi: „Cóż jest piękniejszego, niż żyć, istnieć? Interesuje mnie jutro, odkąd zachorowałam na raka...”. MAGDA i JASIEK MELA – Był najmłodszym zdobywcą bieguna, pomimo utraty ręki i nogi. Co dziś najbardziej w nim ceni jego żona Magda? ANNE APPLEBAUM, słynna dziennikarka, laureatka Pulitzera, o odwadze Polaków, domu w Chobielinie i wolności. PIOTR JACOŃ o córce Wiktorii i tym, jak to jest być rodzicem dziecka transpłciowego oraz budowaniu rodzinnych relacji na nowo.