Krystyna Sienkiewicz
Fot. East News
O TYM SIĘ MÓWI!

Adoptowana córka Krystyny Sienkiewicz groziła jej śmiercią, teraz… walczy o majątek!

Czy spotka się w sądzie z Kubą Sienkiewiczem?

Gabriela Czernecka 19 marca 2018 16:50
Krystyna Sienkiewicz
Fot. East News

Choć od śmierci Krystyny Sienkiewicz minął zaledwie rok, rodzina gwiazdy za sprawą jej spadku ląduje na łamach prasy. Kuba Sienkiewicz, bratanek aktorki, do tej pory przekonany, że jest jedynym wykonawcą woli aktorki, teraz będzie musiał walczyć o niego w sądzie z adoptowaną córką Krystyny Sienkiewicz.

Walka o spadek Krystyny Sienkiewicz

Śmierć Krystyny Sienkiewicz zasmuciła jej fanów. Aktorka zmarła w lutym 2017 roku w wieku 82 lat. Aktorka nie miała łatwego życia. Strata rodziców, ciężkie choroby… „Miała za sobą traumatyczne przeżycia wojenne: porzucenie, utratę rodziców, domu. Dziadkowie też nie przeżyli okupacji. Krystynę i Ryszarda, mojego tatę, odnalazła ciotka, która wzięła ją do siebie. Mój ojciec został w sierocińcu. Nie sposób wyjść z takich tragedii bez uszczerbku”, wyznał w rozmowie z Dobrym Tygodniem

W jednym z wywiadów jej bratanek wyznał, że ciocia przeczuwała, że umiera: „Już rok wcześniej mówiła, że przymierza się do śmierci. Wtedy zaproponowałem, by wzięła jeszcze jednego psa ze schroniska. Kochała zwierzęta. Powiedziała, że nie ma siły. Może czuła, że organizm się wyczerpuje?”, mówił Kuba Sienkiewicz.

Tak w wywiadzie dla VIVY! mówiła o przemijaniu: „Mam ładne sny, że tam jest bardzo pięknie. Myślę, że nie będzie mi nudno. Ważne, żebym podwójnie nie umarła, z nudów”. Artystka na długo przed śmiercią borykała się z problemami zdrowotnymi. W trudnych chwilach, w których zmagała się z chorobą, pomagał jej bratanek, Kuba Sienkiewicz. Choć artystka była dwukrotnie zamężna, sama nie dochowała się biologicznych dzieci.

Adoptowana córka Krystyny Sienkiewicz walczy o jej majątek

Z adoptowaną córką Julią, Krystyna Sienkiewicz nie miała zbyt dobrych relacji. Doszło nawet do tego, że w jednym z wywiadów gwiazda opowiedziała o tym, jak Julia groziła jej śmiercią. „Wiele w nią włożyłam miłości, energii, kupiłam mieszkanie. Miała wsparcie. Skończyła kurs modelek, fryzjerski, manicure, pedicure, wszystko, co chciała, ale nigdzie długo miejsca nie zagrzała. Chciała mnie zabić. Przychodziła pod dom, wykrzykiwała”, wyznała Krystyna Sienkiewicz w ostatnich latach życia. 

Adoptowana córka Krystyny Sienkiewicz nie interesowała się matką, nawet gdy ta wymagała stałej opieki. Na szczęście aktorka mogła liczyć na wsparcie bratanka, który czuwał przy niej w szpitalu, pomagał jak tylko mógł. Nic dziwnego, że to właśnie jemu Krystyna Sienkiewicz pozostawiła majątek. „W testamencie wyraziła wolę, że cały swój majątek przekazuje mnie. Zwierzęta też. Dwa psy i trzy koty”, wyznał w rozmowie z Dobrym Tygodniem, Kuba Sienkiewicz.

Kuba Sienkiewicz miał być jedyną osobą, która ma prawa do spadku po ukochanej cioci. „Rok przed śmiercią powiedziała Kubie, że opuszczają ją siły i oznajmiła, że pogodziła się ze śmiercią. Możliwe, że wtedy właśnie sporządziła testament. Jedynym spadkobiercą uczyniła bratanka”, wspominał w tygodniku Na Żywo znajomy gwiazdy. 

Jej majątek szacowany jest na około trzy miliony złotych: „Trzy domy. Nie, dwa domy i jeden domek z patyczków. To są ostatnie moje domy (...). Trzeba kupować ziemię, trzeba kupować domki. To jest bank. Los figle płata, a my, jeśli trzeba, to płacimy. Kupiłam więc ziemię w Świdrze, kupiłam przy Płatniczej, to była mądra rzecz”, tak Krystyna Sienkiewicz opowiadała w wydanej kilka lat temu książce Skrawki

Rok przed śmiercią powiedziała Kubie, że opuszczają ją siły i oznajmiła, że pogodziła się ze śmiercią

Okazuje się, że Kuba Sienkiewicz, który wraz z rodziną zdążył się już przeprowadzić do domu po cioci, będzie musiał stoczyć z adoptowaną córką aktorki batalię w sądzie. MImo że testament aktorki wyraźnie wskazuje na spadkobierce muzyka, mężczyzna będzie walczyć w sądzie o sprawiedliwość. Według Na Żywo, adoptowana córka Krystyny Sienkiewicz poprosiła o pomoc prawniczkę.

Gdy dziennikarze zapytali ją, czy zamierza w sądzie walczyć o część majątku dla Julii, ta odpowiedziała, żę sprawa jest bardziej skomplikowana. „Na razie nic więcej nie mogę powiedzieć”, wyznała. Sam Kuba Sienkiewicz nie chce komentować rozprawy: „Czekam na wyznaczenie terminu rozprawy. Nic mi nie wiadomo, żeby Julia wynajęła adwokata”. Czy córka Krystyny Sienkiewicz ma szansę wywalczyć coś w sądzie?  

Fot. Olga Majrowska

Fot. Krystyna Sienkiewicz, VIVA! maj 2016, Olga Majrowska

18-24 KWIETNIA
szaleństwo zakupów
Rabat 20% na markę Dr_Irena_Eris
Rabat 20% na markę Dr Irena Eris
Rabat 20% na całą markę Dr Ire... więcej»
Kod rabatowy:SZALENSTWO20
Zobacz
+
Rabat 20% na markę Dr Irena Eris
Online

Rabat 20% na całą markę Dr Irena Eris. Oferta dostępna na www.sklep.drirenaeris.com. Nie łączy się z innymi promocjami, nie dotyczy Prosystem Home Care oraz voucherów prezentowych. Szczegóły na stronie www.

Oferta ważna:18 - 24.04.2024
Kod rabatowy:SZALENSTWO20
Zobacz
Do -20% na meble i lampy
Do -20% na meble i lampy
Do -20% na wybrane, designersk... więcej»
Kod rabatowy:zakupy24
Zobacz
+
Do -20% na meble i lampy
Online
Stacjonarnie

Do -20% na wybrane, designerskie marki mebli, lamp i dywanów! Rabat obowiązuje na 9design.pl oraz w salonie stacjonarnym (Warszawa, ul. Lucerny 25). Promocja nie łączy się z innymi rabatami i nie obejmuje produktów przecenionych. Szczegóły u Partnera.

Oferta ważna:18 - 24.04.2024
Kod rabatowy:zakupy24
Zobacz
20% na cały asortyment
20% na cały asortyment
Rabat 20% na cały asortyment,... więcej»
Kod rabatowy:SZ2024
Zobacz
+
20% na cały asortyment
Online
Stacjonarnie

Rabat 20% na cały asortyment, dostępne w salonach stacjonarnych oraz na www.wojas.pl. Oferta nie łączy się z innymi promocjami. Szczegóły w salonach i na stronie.

Oferta ważna:18 - 24.04.2024
Kod rabatowy:SZ2024
Zobacz
Rabat do -20%
Rabat do -20%
-10% na zakupy za min. 99 zł l... więcej»
Kod rabatowy:SZALENSTWO
Zobacz
+
Rabat do -20%
Online

-10% na zakupy za min. 99 zł lub -20% na zakupy za min. 199 zł. Rabaty nie łączą się z innymi promocjami oraz nie dotyczą produktów Hebe Partner. Oferta i szczegóły w aplikacji Hebe i na hebe.pl. 

Oferta ważna:18 - 24.04.2024
Kod rabatowy:SZALENSTWO
Zobacz
Do -40% na ulubione produkty!
Do -40% na ulubione produkty!
Rabat do 40% na wszystkie prod... więcej»
Zobacz
+
Do -40% na ulubione produkty!
Online

Rabat do 40% na wszystkie produkty ze specjalnej zakładki www.pakamera.pl/szalenstwozakupow. Odkryj niepowtarzalne produkty polskich marek w wyjątkowych cenach i ciesz się zakupami. Rabat łączy się z innymi promocjami i kodami. Szczegóły na stronie.  


Najniższa cena bransoletki ze zdjęcia z 30 dni przed obniżką - 129 zł.  

Cena produktu po zastosowaniu rabatu – 103 zł.  

Pozostałe produkty widoczne na zdjęciu nie są objęte rabatami

Oferta ważna:18 - 24.04.2024
Zobacz
-20% na całą kolekcję Doctor Nap
-20% na całą kolekcję Doctor Nap
Rabat dotyczy całej kolekcji d... więcej»
Zobacz
+
-20% na całą kolekcję Doctor Nap
Online

Rabat dotyczy całej kolekcji dostępnej na www.doctornap.com i łączy się z innymi promocjami. Szczegóły na stronie www.

Oferta ważna:18 - 24.04.2024
Zobacz
REKLAMA

Wideo

Maciej Musiał zadzwonił do Dagmary Kaźmierskiej z przeprosinami. Wcześniej zamieścił w sieci niestosowny komentarz

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER w poruszającej rozmowie wyznaje: „Szukam swojego szczęścia w miłości, w życiu, na świecie…”. GOŁDA TENCER: „Ludzie młodzi nie znają historii. Patrzą do przodu (…). A ja robię wszystko, by ocalić pamięć”, mówi. JAN HOLOUBEK i KASPER BAJON: reżyser i scenarzysta. Czego nie nakręcą, staje się hitem. A jak wyglądają ich relacje poza planem filmowym? MONIKA MILLER od lat zmaga się z depresją i chorobą dwubiegunową, ale teraz za sprawą miłości pierwszy raz w życiu jest szczęśliwa.