Królowa Elżbieta II
Fot. East News
ZE ŚWIATA BRYTYJSKIEJ RODZINY KRÓLEWSKIEJ

Szykują się wielkie zmiany w Wielkiej Brytanii. Królowa Elżbieta II podjęła decyzję o abdykacji. Dlaczego?

Gabriela Czernecka 5 lutego 2018 07:30
Królowa Elżbieta II
Fot. East News

Zasiadająca na brytyjskim tronie Elżbieta II jest w tej chwili najdłużej panującym monarchą Wielkiej Brytanii. Wiek Elżbiety II nie jest jednak tajemnicą, królowa ma obecnie 92 lata, ale ani myśli przestać panować! Książę Filip kilka miesięcy temu podjął decyzję o przejściu na emeryturę, a jak jest w przypadku królowej? Kiedy Elżbieta II abdykuje? 

Polecamy:Kto ma najsłynniejszą kolekcję biżuterii na świecie? Królowa Elżbieta II! Zobaczcie najpiękniejsze klejnoty z jej zbiorów!

oraz: Pierwszy wywiad Elżbiety II ujrzał światło dzienne. Królowa ujawnia sekrety koronacji: „Mogłam złamać sobie szyję”

Abdykacja Elżbiety II: kiedy?

Elżbieta II jest w tej chwili najdłużej panującym monarchą Wielkiej Brytanii. Na brytyjskim tronie zasiada od 1952 roku. O tym, że Elżbieta II rozważa abdykację, media podawały już trzy lata temu. Wówczas pisano, że w dniu 90. urodzin królowa poinformuje o swojej abdykacji. Tak się jednak nie stało, co więcej, wygląda na to, że ta nie zamierza tak szybko rozstawać się z tronem! Czy Elżbieta II zdecyduje się abdykować? Na to wygląda, ale uspokajamy, nie nastąpi to w tym roku. Według magazynu Mirror, królowa Elżbieta II zamierza abdykować i uczynić swojego syna, księcia Karola, Królem Anglii. Według magazynu królowa ma uczynić to za trzy lata, kiedy skończy 95 lat. Jako król Anglii Karol, mimo tego, że jego matka żyje, miałby pełnię władzy. Co więcej, gdyby władza trafiła w ręce księcia Karola, ten stałby się tym samym najstarszym koronowanym królem Wielkiej Brytanii. Dlaczego królowa Elżbieta II miałaby abdykować? Według zaufanych źródeł królowa nie ma już co i komu udowadniać. Przez ostatnie 65 lat panowania udowodniła wszystkim, że wie jak kierować krajem i odpowiednio go reprezentować. To dobry moment, by wreszcie odpocząć od obowiązków. 

Zobacz: Skandal na królewskim dworze. Dlaczego królowa Elżbieta II zwolniła brafitterkę?

oraz: „Uwielbia on zwłaszcza młode, piękne arystokratki”, piszą biografowie. Sekrety małżeństwa Elżbiety II, czyli z kim książę Filip zdradzał królową?

Abdykacja królowej Elżbiety II. Kto zastąpi jej miejsce?

Brytyjczycy uwielbiają swoją królową i nie wyobrażają sobie, by ktoś inny mógł zająć jej miejscem. Niestety, nic nie trwa wiecznie i Elżbieta II prędzej czy później ustąpi z tronu. Według brytyjskim serwisów, monarchini już rozpoczęła przygotowania do abdykacji. To dlatego coraz częściej mamy okazję widywać księcia Karola, który wypełnia jej obowiązki. Podobnie jest w przypadku księcia Williama (drugi w kolejce do brytyjskiego tronu), który wspomaga swojego ojca i babcię, ucząc się odpowiednich zachowań, odbywając wizyty w innych państwach czy publicznie występując w imieniu królowej. Według protokołu i linii sukcesji brytyjskiego tronu prawo do objęcia tronu po królowej Elżbiecie II przysługuje księciu Karolowi, a kolejno księciu Williamowi. Jak podaje jednak jeden z serwisów książę Karol nie cieszy się zbyt wielką popularnością,  Karola i Camillę popiera jedynie 20% społeczeństwa, a księcia Williama i Kate aż 80% Brytyjczyków! Niektórzy twierdzą, że w momencie abdykacji królowej, podobną decyzję podejmie książę Karol, który automatycznie przekaże władzę księciu Williamowi. Czy taki scenariusz się potwierdzi? Zobaczymy!

Zobacz także: Królowa na medal, ale matka na pokaz? Tak wyglądało dzieciństwo dzieci Elżbiety II: Karola, Edwarda, Andrzeja i Anny

oraz: Były kucharz królowej Elżbiety II wyjawił sekrety świątecznego stołu monarchini! Zobacz jak świętują Windsorowie!

Wideo

Byli małżeństwem przez 3 lata. Oto historia miłości Agnieszki i Piotra Woźniak-Staraków

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

„Napisałam tę książkę po to, żeby oczyścić siebie dla dzieci. Żeby nie mieć już bagażu”, mówi w poruszającym wywiadzie wybitna pływaczka, OTYLIA JĘDRZEJCZAK. Były mąż Anji Rubik, SASHA KNEZEVIC, rozpoczął nowe życie – jako tata i jako… artysta. DEMI MOORE odkrywa mroczne strony swojego życia. Ile zostało z buntowniczki w MAŁGORZACIE OSTROWSKIEJ?