Jaka naprawdę była księżna Walii?

Gabriela Czernecka 5 października 2021 13:46

Wydawałoby się, że o księżnej Dianie wiemy już wszystko. O „królowej ludzkich serc” od lat rozpisują się media na całym świecie. Co rusz jednak na światło dzienne wychodzą kolejne informacje na jej temat, o których wcześniej nie wiedzieliśmy. Jaka naprawdę była księżna Walii? Manipulowała czy wykorzystywała swoją pozycję? Była zagubiona czy zdeterminowana, by zawsze postawić na swoim? Jak oceniali ją poddani i współpracownicy?

Ciekawostki o księżnej Dianie: jaki był jej ulubiony kolor? Z kim chodziła do szkoły?

Zanim Diana Spencer wyszła za mąż za księcia Karola, była nieśmiałą i niepewną siebie nastolatką, która pracowała w przedszkolu oraz jako opiekunka do dzieci za 5 dolarów za godzinę. Lady Diana Spencer przeszła długą drogę od przeciętnej dziewczynki do księżnej Walii. Jej życie nie było łatwe. Musiała z dnia na dzień nauczyć się żyć na świeczniku, nie wychodząc przy tym z roli kobiety idealnej: przykładnej żony, kochającej matki i oddanej księżnej. Niestety księżna Diana nie raziła sobie z presją, jaką na niej wywierano. Dopadła ją bulimia, depresja... W końcu udało się jej podnieść.

Dziś już otwarcie mówi się o tym, że kompletnie nie potrafiła odnaleźć się w świecie brytyjskiej rodzinny królewskiej. Dopiero po rozwodzie z księciem Karolem odzyskała równowagę. Niestety, tragiczny wypadek w Paryżu zakończył życie ulubienicy Brytyjczyków…

Zobacz: Królowa ludzkich serc, celebrytka, sprytna manipulatorka. Jaka tak naprawdę była Diana?

Księżną Dianę zapamiętaliśmy jako kobietę o niebanalnej urodzie w pełni poświęcającą się innym, ale nieszczęśliwą. Są jednak rzeczy, które nie wszyscy wiedzą o Dianie. Jaki był jej ulubiony kolor? Z kim księżna Diana chodziła do szkoły?

Oto 7 ciekawostek o księżnej Dianie!  

1/7
Królewskie zaręczyny: książę Karol i księżna Diana
Copyright @East News
1/7

Tytuł „lady” Diana Spencer uzyskała dopiero w wieku 14 lat. Dlaczego? Taki tytuł otrzymała dzięki ojcu, który w 1975 roku odziedziczył tytuł hrabiego Spencera.

2/7
Księżna Diana
Copyright @East News
2/7

Księżna Diana uwielbiała muzykę. W zaciszu pałacu kochała włączać muzykę i tańczyć. Pasję do tego rodzaju rozrywki wyniosła jeszcze z czasów dzieciństwa. W młodości chciała tańczyć w balecie. Niestety szybko okazało się, że nie ma szans na to, by być baleriną, bo… jest za wysoka!

3/7
Księżna Diana, Diana, pogrzeb
Copyright @East News
3/7

Ulubionym kolorem księżnej Diany był różowy - w każdym odcieniu. Jedną z jej ulubionych barw była także karmazynowa czerwień. To właśnie w kreacjach w tym kolorze z pojawiała się na wielkich wyjściach.

4/7
księżna Diana i książę Karol, 1981 rok
Copyright @East News
4/7

Ponoć Diana podkochiwała się w księciu Karolu, już gdy była nastolatką! Nad jej łóżkiem w internacie wisiał plakat następcy tronu. „Pamiętam, gdy wróciła po tym weekendzie i nie mogła mówić o niczym innym. Wołała tylko: Poznałam go! W końcu go poznałam!”, wspominała  była nauczycielka Diany, Penny Walker.

5/7
Tilda Swinton, księżna Diana
Copyright @East News
5/7

Księżna Diana chodziła do klasy z... Tildą Swinton! Obie uczęszczały elitarnej szkoły dla dziewcząt w Kent. Jak Tilda wspominała Lady Di? Wielokrotnie pytana o to, jaką nastolatką była księżna Diana odpowiadała, że zawsze była skromna, delikatna i dobrze wychowana.

6/7
Copyright @East News
6/7

Księżna Diana uwielbiała spędzać czas z ludźmi! Często zwyczajnie siadała przy stole w kuchni i rozmawiała ze swoją świtą. Darren Grady, jej osobisty kucharz, podkreślał, że nigdy nie zachowywała się, jak reszta rodziny królewskiej, traktowała ich jak przyjaciół, a nie jak pracowników.

7/7
Księżna Diana
Copyright @Facebook
7/7

Do dziewiątego roku życia księżna Diana uczona była w domu przez specjalnie zatrudnioną nauczycielkę.

Wideo

Urszula Dudziak ma 78 lat i mnóstwo pięknych planów: „Rozkwitłam na nowo po menopauzie”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Co powie tata? JAROSŁAW I OLIWIA BIENIUK we wzruszającej rozmowie o wchodzeniu córki w dorosłość, układaniu życia na nowo, sile wspomnień i ojcowskiej miłości. ALEKSANDRA KURZAK: „lubię być diwą”. O błyskotliwej karierze, zaręczynach po 10 dniach znajomości i intymności. DOROTA I CZESŁAW MOZILOWIE razem pracują, podróżują, oglądają seriale, tańczą... Co jest receptą ich udanego związku? WOJCIECH MECWALDOWSKI to artysta, aktor i... introwertyk. Co oznacza dla niego „życie pełną gębą”? Ikar polskiego dziennikarstwa... Jaki był prywatnie? Wzloty i upadki KAMILA DURCZOKA.