Jaka naprawdę była księżna Walii?

Gabriela Czernecka 26 grudnia 2017 10:00

Wydawałoby się, że o księżnej Dianie wiemy już wszystko. O „królowej ludzkich serc” od lat rozpisują się media na całym świecie. Co rusz jednak na światło dzienne wychodzą kolejne informacje na jej temat, o których wcześniej nie wiedzieliśmy. Jaka naprawdę była księżna Walii?

Zanim Diana Spencer wyszła za mąż za księcia Karola, była nieśmiałą i niepewną siebie nastolatką, która pracowała w przedszkolu oraz jako opiekunka do dzieci za 5 dolarów za godzinę. Lady Diana Spencer przeszła długą drogę od przeciętnej dziewczynki do księżnej Walii. Jej życie nie było łatwe. Musiała z dnia na dzień nauczyć się żyć na świeczniku, nie wychodząc przy tym z roli kobiety idealnej: przykładnej żony, kochającej matki i oddanej księżnej. Niestety księżna Diana nie raziła sobie z presją, jaką na niej wywierano. Dopadła ją bulimia, depresja... W końcu udało się jej podnieść. Dziś już otwarcie mówi się o tym, że kompletnie nie potrafiła odnaleźć się w świecie brytyjskiej rodzinny królewskiej. Dopiero po rozwodzie z księciem Karolem odzyskała równowagę. Niestety, tragiczny wypadek w Paryżu zakończył jej żywot ulubienicy Brytyjczyków…

Księżną Dianę zapamiętaliśmy jako kobietę o niebanalnej urodzie w pełni poświęcającą się innym, ale nieszczęśliwą. Są jednak rzeczy, które nie wszyscy wiedzą o Dianie. Jaki był jej ulubiony kolor? Z kim księżna Diana chodziła do szkoły?

Oto 7 ciekawostek o księżnej Dianie!  

1/7
Królewskie zaręczyny: książę Karol i księżna Diana
Copyright @East News
1/7

Tytuł „lady” Diana Spencer uzyskała dopiero w wieku 14 lat. Dlaczego? Taki tytuł otrzymała dzięki ojcu, który w 1975 roku odziedziczył tytuł hrabiego Spencera.

2/7
Księżna Diana
Copyright @East News
2/7

Księżna Diana uwielbiała muzykę. W zaciszu pałacu kochała włączać muzykę i tańczyć. Pasję do tego rodzaju rozrywki wyniosła jeszcze z czasów dzieciństwa. W młodości chciała tańczyć w balecie. Niestety szybko okazało się, że nie ma szans na to, by być baleriną, bo… jest za wysoka!

3/7
Księżna Diana, Diana, pogrzeb
Copyright @East News
3/7

Ulubionym kolorem księżnej Diany był różowy - w każdym odcieniu. Jedną z jej ulubionych barw była także karmazynowa czerwień. To właśnie w kreacjach w tym kolorze z pojawiała się na wielkich wyjściach.

4/7
księżna Diana i książę Karol, 1981 rok
Copyright @East News
4/7

Ponoć Diana podkochiwała się w księciu Karolu, już gdy była nastolatką! Nad jej łóżkiem w internacie wisiał plakat następcy tronu. „Pamiętam, gdy wróciła po tym weekendzie i nie mogła mówić o niczym innym. Wołała tylko: Poznałam go! W końcu go poznałam!”, wspominała  była nauczycielka Diany, Penny Walker.

5/7
Tilda Swinton, księżna Diana
Copyright @East News
5/7

Księżna Diana chodziła do klasy z... Tildą Swinton! Obie uczęszczały elitarnej szkoły dla dziewcząt w Kent. Jak Tilda wspominała Lady Di? Wielokrotnie pytana o to, jaką nastolatką była księżna Diana odpowiadała, że zawsze była skromna, delikatna i dobrze wychowana.

6/7
Copyright @East News
6/7

Księżna Diana uwielbiała jeść! Najchętniej zwyczajnie siadała przy stole w kuchni i rozmawiała ze swoją świtą. Darren Grady, jej osobisty kucharz, podkreślał, że nigdy nie zachowywała się, jak reszta rodziny królewskiej, traktowała ich jak przyjaciół, a nie jak pracowników.

7/7
Księżna Diana
Copyright @Facebook
7/7

Do dziewiątego roku życia księżna Diana uczona była w domu przez specjalnie zatrudnioną nauczycielkę.

Wideo

Wiosna 2020 - design, kulinarne inspiracje, podróże bez wychodzenia z domu!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

BOJARSKA-FERENC, CHODAKOWSKA, LEWANDOWSKA, RUBIK, JĘDRZEJCZYK, SKURA… – ich wspaniałe figury, zdrowie, niesamowita energia, kreatywność to efekt wyrzeczeń, restrykcyjnych diet, a może dobrych genów? Nowa gwiazda modelingu KAROLINA PISAREK zdradza, czemu zawdzięcza sukces. Kierowca rajdowy LESZEK KUZAJ – ryzyko to jego specjalność! A także intrygująca historia JOGI oraz skąd się wzięło SPA.