Jaka naprawdę była księżna Walii?

Gabriela Czernecka 5 października 2021 13:46

Wydawałoby się, że o księżnej Dianie wiemy już wszystko. O „królowej ludzkich serc” od lat rozpisują się media na całym świecie. Co rusz jednak na światło dzienne wychodzą kolejne informacje na jej temat, o których wcześniej nie wiedzieliśmy. Jaka naprawdę była księżna Walii? Manipulowała czy wykorzystywała swoją pozycję? Była zagubiona czy zdeterminowana, by zawsze postawić na swoim? Jak oceniali ją poddani i współpracownicy?

Ciekawostki o księżnej Dianie: jaki był jej ulubiony kolor? Z kim chodziła do szkoły?

Zanim Diana Spencer wyszła za mąż za księcia Karola, była nieśmiałą i niepewną siebie nastolatką, która pracowała w przedszkolu oraz jako opiekunka do dzieci za 5 dolarów za godzinę. Lady Diana Spencer przeszła długą drogę od przeciętnej dziewczynki do księżnej Walii. Jej życie nie było łatwe. Musiała z dnia na dzień nauczyć się żyć na świeczniku, nie wychodząc przy tym z roli kobiety idealnej: przykładnej żony, kochającej matki i oddanej księżnej. Niestety księżna Diana nie raziła sobie z presją, jaką na niej wywierano. Dopadła ją bulimia, depresja... W końcu udało się jej podnieść.

Dziś już otwarcie mówi się o tym, że kompletnie nie potrafiła odnaleźć się w świecie brytyjskiej rodzinny królewskiej. Dopiero po rozwodzie z księciem Karolem odzyskała równowagę. Niestety, tragiczny wypadek w Paryżu zakończył życie ulubienicy Brytyjczyków…

Zobacz: Królowa ludzkich serc, celebrytka, sprytna manipulatorka. Jaka tak naprawdę była Diana?

Księżną Dianę zapamiętaliśmy jako kobietę o niebanalnej urodzie w pełni poświęcającą się innym, ale nieszczęśliwą. Są jednak rzeczy, które nie wszyscy wiedzą o Dianie. Jaki był jej ulubiony kolor? Z kim księżna Diana chodziła do szkoły?

Oto 7 ciekawostek o księżnej Dianie!  

1/7
Królewskie zaręczyny: książę Karol i księżna Diana
Copyright @East News
1/7

Tytuł „lady” Diana Spencer uzyskała dopiero w wieku 14 lat. Dlaczego? Taki tytuł otrzymała dzięki ojcu, który w 1975 roku odziedziczył tytuł hrabiego Spencera.

2/7
Księżna Diana
Copyright @East News
2/7

Księżna Diana uwielbiała muzykę. W zaciszu pałacu kochała włączać muzykę i tańczyć. Pasję do tego rodzaju rozrywki wyniosła jeszcze z czasów dzieciństwa. W młodości chciała tańczyć w balecie. Niestety szybko okazało się, że nie ma szans na to, by być baleriną, bo… jest za wysoka!

3/7
Księżna Diana, Diana, pogrzeb
Copyright @East News
3/7

Ulubionym kolorem księżnej Diany był różowy - w każdym odcieniu. Jedną z jej ulubionych barw była także karmazynowa czerwień. To właśnie w kreacjach w tym kolorze z pojawiała się na wielkich wyjściach.

4/7
księżna Diana i książę Karol, 1981 rok
Copyright @East News
4/7

Ponoć Diana podkochiwała się w księciu Karolu, już gdy była nastolatką! Nad jej łóżkiem w internacie wisiał plakat następcy tronu. „Pamiętam, gdy wróciła po tym weekendzie i nie mogła mówić o niczym innym. Wołała tylko: Poznałam go! W końcu go poznałam!”, wspominała  była nauczycielka Diany, Penny Walker.

5/7
Tilda Swinton, księżna Diana
Copyright @East News
5/7

Księżna Diana chodziła do klasy z... Tildą Swinton! Obie uczęszczały elitarnej szkoły dla dziewcząt w Kent. Jak Tilda wspominała Lady Di? Wielokrotnie pytana o to, jaką nastolatką była księżna Diana odpowiadała, że zawsze była skromna, delikatna i dobrze wychowana.

6/7
Copyright @East News
6/7

Księżna Diana uwielbiała spędzać czas z ludźmi! Często zwyczajnie siadała przy stole w kuchni i rozmawiała ze swoją świtą. Darren Grady, jej osobisty kucharz, podkreślał, że nigdy nie zachowywała się, jak reszta rodziny królewskiej, traktowała ich jak przyjaciół, a nie jak pracowników.

7/7
Księżna Diana
Copyright @Facebook
7/7

Do dziewiątego roku życia księżna Diana uczona była w domu przez specjalnie zatrudnioną nauczycielkę.

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA w rozmowie o rzeczach fundamentalnych: rodzinie, miłości, szczerości, odwadze, dobroci, wyrozumiałości i wolności wyboru. JACEK ROZENEK: jak podniósł się po udarze, dlaczego mówi, że żyje „na potrójnym haju”, i dlaczego nie wierzy już w miłość? ANNA WYSZKONI po pięciu latach przerwy wraca z nową płytą. Nam opowiada, co się z nią wtedy działo. WOJCIECH MANN mówi: „Nie uważam, żebym był nietuzinkowy. Po prostu mi się trochę udało, że trafiłem do radia…”.