Alexandra Hildebrand
Fot. ASSOCIATED PRESS/East News
O TYM SIĘ MÓWI

61-letnia dyrektorka Muzeum Muru Berlińskiego jest w ósmej ciąży!

,,W pewnym wieku znamy swoje wartości i możemy traktować ciążę jako niezwykły dar"

Redakcja VIVA! 5 czerwca 2020 15:57
Alexandra Hildebrand
Fot. ASSOCIATED PRESS/East News

Jej historię opisują wszystkie media. O Alexandrze Hildebrandt, artystce i dyrektorce Muzeum Muru Berlińskiego zrobiło się głośno po tym, jak ogłosiła, ze spodziewa się ósmego dziecka. 61-latka powita na swoje maleństwo pod koniec lipca.

Alexandra Hildebrandt w ósmej ciąży

Kobiety coraz częściej decydują się na późne zajście w ciąże. Janet Jackson, Madonna, Monica Bellucci, Mariah Carey, Celine Dion urodziły swoje pociechy po 40. roku życia. Ale temat dojrzałego macierzyństwa wciąż wzbudza wiele emocji. Tymczasem 61-letnia artystka i działaczka polityczna z Niemiec spodziewa się swojego ósmego dziecka. Alexandra Hildebrandt w rozmowie ze stacją RTL opowiedziała o swoich doświadczeniach.

„Wierzę, że rodzice, którzy mają za sobą więcej doświadczenia życiowego, są innymi rodzicami niż ci bez takich doświadczeń. W pewnym wieku znamy już swoje wartości i wiemy, co jest ważne. W dodatku możemy traktować ciążę jako niezwykły dar, ona więcej dla nas znaczy", mówiła.  

Dyrektorka Muzeum Muru Berlińskiego piątkę swoich dzieci urodziła po ukończeniu 50. roku życia. W rozmowie z mediami wyznała, że późne ciąże zawdzięcza dobrym genom. Dba o swoją dietę i regularnie ćwiczy.

„Wszystko jest względne. To nie jest tylko kwestia wieku, ale też ogólnego zdrowia i kondycji fizycznej Uprawiam dużo sportów i staram się zdrowo odżywiać. Mam też z pewnością dobre geny. No i dużo się modlimy”, dodała.

Artystka nie wyklucza, że w przyszłości jej rodzina znów się powiększy.  „Nie wiem, czy to dziecko będzie ostatnie”, wyznała. 

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

LENKA I JAN KLIMENTOWIE o trudnej drodze do rodzicielstwa i o tym, jak narodziny Cristiana zmieniły ich związek. ANDRZEJ SEWERYN: czy czuje się autorytetem, czym jest dla niego sztuka i najważniejsze życiowe role. HELENA ENGLERT: dlaczego wolała studiować w Stanach, a potem wróciła do Polski i czy znane nazwisko to atut? LISA MARIE PRESLEY miała bajkowe dzieciństwo, które zakończyło się wraz ze śmiercią ojca, i smutne życie, bo znane nazwisko nie przyniosło jej szczęścia.