Artur Gadowski
Fot. AKPA
O tym się mówi!

Artur Gadowski czule o córce z zespołem Downa. Tak wygląda ich relacja

„W mojej rodzinie wszyscy zaakceptowali Wiktorię”, mówił

Aleksandra Frankowska 1 czerwca 2023 13:51
Artur Gadowski
Fot. AKPA

Jego piosenki zna cała Polska. Artur Gadowski, wokalista zespołu Ira, odniósł spektakularny sukces. O życiu prywatnym mówi jednak rzadko. Wyjątek zrobił, by opowiedzieć o relacji z najstarszą córką. Wiktoria ma zespół Downa. Ojciec jest dla niej ogromnym wsparciem. Jak ich relacje wyglądają obecnie?

Prywatne życie Artura Gadowskiego

Wokalista zespołu Ira od zawsze dbał o prywatność swoją i rodziny. Nigdy nie skarżył się na swój los, nie opowiadał o sytuacjach, które go dotykają, dlatego też świat tak niewiele o nim wiedział. Dzielił się tylko informacjami, które uznał za ważne. Wiadomo, że Artur Gadowski jest ojcem czwórki dzieci: Idy (córka jego drugiej żony Irminy, którą wychowują wspólnie) oraz Zuzanny, Kacpra i Wiktorii ze związku z pierwszą żoną, Barbarą.

ZOBACZ TEŻ: Artur Gadowski poruszająco o córce z zespołem Downa. Jak wygląda ich życie?

Córka Artura Gadowskiego ma Zespół Downa

Wokalista bardzo późno ujawnił, że jego najstarsza córka Wiktoria zmaga się z Zespołem Downa. 35-letnia kobieta ma jednak pełne wsparcie od najbliższych, zarówno od rodziców, jak i rodzeństwa.

Artur Gadowski
Fot. Marcin Dlawichowski / Forum

„Nigdy nie spotkałem się z żadną przykrą sytuacją. W mojej rodzinie wszyscy zaakceptowali Wiktorię i ją akceptują”, wyznał artysta w w lipcu 2020 roku w wywiadzie dla portalu Naszebielany.pl.

Artur Gadowski rozstał się z mamą Wiktorii, pierwszą żoną Barbarą. Była to relacja, w którą wszedł zaledwie w wieku 21 lat. Nie przetrwali oni próby czasu. Para – oprócz Wiktorii – ma również córkę Zuzannę i syna Kacpra.

„Zbyt wiele oczekiwałem od żony. Nasz związek nie wytrzymał próby czasu i dużo było w tym mojej winy. Może gdybym umiał rozmawiać z żoną o rzeczach, które mi się nie podobały, doszlibyśmy do jakiegoś kompromisu? Nie wiem. Przyszedł taki moment, że nie byliśmy w stanie dłużej ze sobą żyć”, wyjawił niegdyś muzyk w wywiadzie dla „Gali”.

Gadowski o relacjach z córką Wiktorią

Jak się okazuje, Wiktoria odziedziczyła poczucie estetyki i talent muzyczny po znanym ojcu. Wspólnie uwielbiają śpiewać i słuchać ulubionych utworów. To czas, który cenią najbardziej, mogąc dzielić wspólną pasję.

„Nawet kiedyś razem wystąpiliśmy. Wiktoria w szkole brała udział w konkursie muzycznym i poprosiła mnie, żebyśmy wystąpili. Zaśpiewaliśmy trzy piosenki”, ujawnił.

Artur Gadowski wspiera córkę również w osiągnięciach sportowych. Wiktoria uwielbia jazdę konną oraz pływanie. Choroba córki sprawiła, że Gadowski zaangażował się w pomoc fundacji „Ja też”, która wspiera osoby żyjące z zespołem Downa. 

Wideo

Nie umiał wstać z łóżka, odzyskał sprawność po 8 latach. Michał Figurski szczerze o wyjściu z choroby

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

SYLWIA GRZESZCZAK: traumatyczne przeżycia w show-biznesie, strach i samotność na długo naznaczyły jej życie. Odrodziła się! EWA KASPRZYK I MAŁGORZATA BERNATOWICZ: matka i córka. Drzemie w nich gen szaleństwa. Jak to wpływa na ich relacje? MICHAŁ FIGURSKI o tym, jak to jest stracić wszystko, obudzić się na szpitalnej sali w nowej rzeczywistości i zaczynać od nowa. ALLAN STARSKI: wybitny polski scenograf, mistrz wyobraźni. Ulubiony scenograf – i przyjaciel – Andrzeja Wajdy na Festiwalu Filmowym w Gdyni odbierze Platynowe Lwy za całokształt twórczości.