Suri, córka Katie Holmes i Toma Cruise’a - jak teraz wygląda?
Fot. James Devaney/WireImage
Z ŻYCIA GWIAZD

Córka Katie Holmes i Toma Cruise’a skończyła 18 lat! Jak teraz wygląda Suri?

Córka hollywoodzkiej pary zaczyna przypominać coraz bardziej jednego z rodziców...

Ksenia Krasko 18 kwietnia 2024 12:01
Suri, córka Katie Holmes i Toma Cruise’a - jak teraz wygląda?
Fot. James Devaney/WireImage

Trudno uwierzyć, jak bardzo dorosła już jest córka Katie Holmes i Toma Cruise’a! Skończyła osiemnastego kwietnia 18 lat i wcale nie przypomina słodkiego maleństwa ze zdjęcia powyżej. Aktorka, doskonale znana między innymi z serialu Jezioro marzeń, stara się ograniczyć córkę od mediów, jednak nowe zdjęcia nastolatki co jakiś czas pojawiają się w sieci. Jak dziś wygląda Suri i do kogo jest podobna?

Artykuł aktualizowany 18.04.24 r. 

Katie Holmes i Tom Cruise — historia związku

Wielka miłość, szybki ślub i głośne rozstanie w atmosferze skandalu – oto historia małżeństwa Katie Holmes i Toma Cruise’a. Chociaż w mediach wyglądali na szczęśliwą i zgodną parę, po latach okazało się, że tak naprawdę ich relacja nie należała do udanych.

Jedyna córka pary, Suri, urodziła się 18 kwietnia 2006 roku w Santa Monica. Zakochani przekazali mediom radosną nowinę, licząc na chwilę spokoju, ale nie udało im się uniknąć plotek. „Przyjaciołom odmówiono odwiedzin, sesja zdjęciowa dziecka odwołana, ślub przełożony, Katie w odosobnieniu”, pisano w tabloidach.

Czytaj także: Mikołaj Roznerski szczere o relacji z 13-letnim synem. Aktor wyznał, dlaczego ma do siebie żal

Związek Katie Holmes i Toma Cruise’a zyskał miano „toksycznego”, a przyczyną wszystkich problemów w życiu pary miał być Kościół Scjentologiczny, do którego należy aktor. Katie musiała podporządkować się pewnym zasadom, przez co właściwie utraciła kontakt z bliskimi. Nie czuła się szczęśliwa, nie mogła spełniać się zawodowo, a jej stan stale się pogarszał, co było widoczne na zdjęciach paparazzi.

Katie Holmes i Tom Cruise z córką Suri, 2008 rok

Suri, córka Katie Holmes i Toma Cruise’a - jak teraz wygląda?
Fot. James Devaney/WireImage

Katie Holmes i Tom Cruise z córką Suri, 2011 rok

Suri Cruise rodziła się w kompletnej ciszy. Katie Holmes nie mogła liczyć na znieczulenie

Gdy Katie Holmes była jeszcze w ciąży, w magazynie People pojawił się artykuł, który zbadał, jak wyglądają porody według kościoła scjentologicznego. Okazało się, że ciężarne nie mogą liczyć na ukojenie w bólu: muszą rodzić bez znieczuleń, a co więcej — w kompletnej ciszy. 

Sama idea pochodzi od założyciela scjentologii,  L. Rona Hubbarda. Sugerował on, że płacz i krzyki matki podczas porodu mogą mieć negatywny wpływ na nienarodzone dzieci, a także „odkrył, że słowa wypowiedziane w chwilach bólu i utraty przytomności mogą mieć niekorzystny wpływ na osobę w późniejszym życiu”. 

Aktorka obawiała się o przyszłość córki, zwłaszcza po tym, jak odkryła, że członkowie kościoła zamierzali podejmować decyzje w kwestii wychowania i edukacji Suri. Po sześciu latach małżeństwa złożyła pozew o rozwód. „Zniosła bardzo dużo. Przede wszystkim poświęciła świetnie zapowiadającą się karierę filmową. Cruise kręcił film za filmem, a ona siedziała zamknięta z członkami sekty. Musiała też patrzeć, jak jej dorastająca córka jest coraz bardziej izolowana od rówieśników i indoktrynowana”, pisały wtedy media.

Czytaj również: Danuta Szaflarska była nieobecną mamą. Wysyłała córkę na wakacje, bo chciała być sama

Suri, córka Katie Holmes i Toma Cruise’a - jak teraz wygląda?
Fot. James Devaney/WireImage

Suri Cruise — jak wygląda córka Toma Cruise’a i Katie Holmes?

Suri nie miała więc najłatwiejszego dzieciństwa. Oprócz faktu, że dorastała w zupełnie innych warunkach niż większość jej rówieśników, musiała też pogodzić się z rozstaniem rodziców. Katie Holmes i Tom Cruise rozwiedli się w atmosferze głośnego skandalu, a aktorka natychmiast odizolowała córkę od scjentologów.

Tom Cruise od kilku lat nie ma w ogóle kontaktu z Suri. Katie Holmes nie zabraniała mu spotkań z córką, zastrzegła jedynie, że nie może namawiać dziewczynki do przyjęcia swojej wiary. Media wielokrotnie donosiły, że aktor planuje odejść z kościoła, by znów spotykać się z dzieckiem, ale nigdy się tak nie stało. A Suri nie spotka się z ojcem, jeśli sama nie wstąpi do Kościoła Scjentologicznego.

Tom Cruise z córką Suri na spacerze, 2010 rok

Suri Cruise i Tom Cruise zdjęcia
Fot. James Devaney/WireImage

W 2020 roku pisano, że Suri znalazła miłosne listy Katie i Toma. „Płakała nad niektórymi z wierszy – nie miała pojęcia, że ​​jej tata potrafi pisać piękne słowa. Tom był wtedy niezwykle romantyczny i namiętnie zakochany w Katie. Czytanie ich teraz jest niezrozumiałe, wiedząc, jak ich relacja się skończyła. Zwłaszcza list, który napisał, kiedy urodziła Suri to prawdziwa poezja”, donosił magazyn Woman’s Day.

ZOBACZ: Cher walczy w sądzie ze swoim synem. Artystka chce go objąć kuratelą

W sieci rzadko pojawiają się nowe zdjęcia Suri, dlatego każde z nich budzi zainteresowanie mediów. Katie Holmes zapewnia córce wszystko, czego potrzebuje, otacza ją miłością i wsparciem. Podobno nastolatka jest bardzo pewna siebie i wie, czym chce się zajmować. „Zawsze miała silną osobowość. Bardzo ją kocham i dbanie o nią było zawsze moim najważniejszym celem”, wyznała aktorka w wywiadzie dla In Style.

W dniu 15. urodzin nastolatki, aktorka złożyła córce poruszające życzenia, dodając kilka archiwalnych zdjęć na swój Instagram. „Wszystkiego najlepszego kochanie! Kocham cię! I nie mogę uwierzyć, że już masz 15 lat”, napisała dumna mama. Później nie publikowała już zdjęć córki.

Osiemnaste urodziny Suri Cruise

Zagraniczne media podają, że Tom Cruise z utęsknieniem czekał na osiemnaste urodziny córki. Suri, stając się pełnoletnia, będzie mogła sama decydować o swojej przyszłości. Pojawiły się informacje, że jej ojciec będzie chciał wykorzystać ten fakt, by spróbować przyłączyć ją do swojego kościoła i odciąć ją od swojej byłej żony. Wiele osób uważa jednak, że jego wysiłek zda się na nic, a osiemnastolatka nigdy nie przejmie jego wiary. 

Na razie nic nie wskazuje na to, by hollywoodzki aktor spotkał się z córką, która z każdym mijającym rokiem zaczyna przypominać coraz bardziej swoją mamę.  

Suri Cruise w 2021 roku 

Suri Cruise, 2021
Fot. Backgrid/East News

Suri Cruise w 2009 roku. Jak zmieniła się córka Toma Cruise’a i Katie Holmes?

Suri Cruise
Fot. BACKGRID / Backgrid USA / Forum

Suri Cruise, Nowy Jork, 2022 r. 

Katie Holmes, Suri Cruise, Nowy Jork, 12 luty 2024 r.
Fot. BrosNYC / BACKGRID / Backgrid USA / Forum

Katie Holmes, Suri Cruise, Nowy Jork, 12 luty 2024 r.

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

To nie była miłość od pierwszego wejrzenia, ale szybko zamieszkali razem. Teraz czeka ich wielka zmiana!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KATARZYNA GROCHOLA i DOROTA SZELĄGOWSKA: matka i córka o tym, jak ich niełatwa kiedyś relacja zmieniała się i dojrzewała. Jaka jest dzisiaj? NATALIA NIEMEN, ANIA RUSOWICZ, KATARZYNA WODECKA-STUBBS z okazji zbliżającego się Wodecki Twist Festiwal córki legendarnych artystów otworzyły skarbiec swoich niezwykłych wspomnień. HENRYK GOŁĘBIEWSKI i FILIP ŁOBODZIŃSKI grali razem w kultowych filmach dla dzieci, ale ich drogi się rozeszły. Teraz znów się spotkali.